• toyota yaris sahibi olmakla beraber varligi farkedilen, ve o gune kadar icimizde hep gizli sakli karanlik yerlerde kalmis davranis sekli.

(bkz: alternatif toyota yaris reklamlari)
  • paranın insan üzerindeki değeri gittikçe arttığı için ortaya çıkan durumdur. insanlar artık canından daha çok parayı önemsiyor "para cezasını hapise çevirebilir miyiz?" diye de sormuş bulunuyorlar. 3 gün önceye kadar dışarı çıkıp canını önemsemeyen, ben evde duramam, sıkılıyorum, daralıyorum diyen 68 yaşındaki amcam ceza yedikten sonra bir koltuktan diğer koltuğa bile geçerken çekinir duruma geldi. bu örnek de insanların paraya verdiği değeri ve nasıl yücelttiğini de gösteriyor aslında. o yüzden verilen para cezalarını destekliyorum. bol bol para cezası verilmeli. halkımız ancak bu şekilde ıslah olur.
  • 8 bin liradan başlayan yeni üst nesil ekran kartlarını görünce eldeki rtx 2060 süper ekran kartıma geleceğine öleyim daha iyi.
  • aklıma gelen ilk söz bu olsa da (bkz: mal canin yongasidir) yinede cana geleceğine mala gelsin diyenlerdedim.
  • mala gelmiş ve de girmiştir.teselli cümlesidir.cok girmişse isyan da ettirir.(bkz: sokarım canına)
  • eline iğne batsa kıyameti koparacak insan deyişi.

ek 1: aşı oldunuz mu?
hesabın var mı? giriş yap