• tüm bunların haricinde hayvan hakları bakımından korkunç bir durumdur. gerçek kürk ve deri giymek caniliktir.
  • eskiden askerler acıkınca kundura deri köselesini yemişler açlıktan. açlık bu zordur.. bu ihtimale binaen ''domuz deri'' olmasa olur hem ağzına falan değeek şimdi o, bilmiyorum yani.. ha eti haram ama derisi yenebilir diyorsanız onu bilemem. domuz mendebur hayvandır ve kuran'da allah, pisliğin ta kendisidir der..

şimdi köyde yaşamayanlar bilmez çoğumuz köyde ayağımız olsa da şehir çocuğu. ki köydekiler de domuz pek görmüyor neyse diyeceğime geleyim.. belgesellerde görmediğim bir olay aktarayım. bunu köyde yaşamış bir abim söylemişti.. domuz herkese atlar, yani çocuğuna bile.. kuyruğu hep diktir. hayvanlarda kuyruk sikişeceği zaman kalkar vee domuzda hep kalkıkmış çok genelde..

bir koyuna pek çok koç atlar ama domu daha umursamaz.. ben bir koyuna atlayıp çiftleşen pek çok koç gördüm ard arda.. keçilerde pek çok şeyi yer ama gerçi domuz daha geniş yelpazesi olmalı.. asıl sebebp çocuğu ile bile çiftleşmesi ve eşini hiç kıskanmaması olmalı pisliğin ta kendisi olmak için..
  • domuzun derisini giyemeyeceğimizle ilgili hiçbir hadis yok. ben bunu giyerim aga. ha başka deriler de var neden bunu övüyorsun diyenler için : baksana ucuzmuş bir de az daha kalın olur domuz derisi
  • bir müslüman olarak beni rahatsiz etmeyen cekettir. hayır isterse %100 müslüman olsun ülkede. sanane güzel kardeşim? alma giyme. sen niye rahatsiz oluyorsun. vallahi sağcının da solcunun da çomarı çekilmiyor.
  • kuru temizleme yapılmaz, elde yıkanmaz, makinede yıkanmaz... çektiğim çile yeter deyip bastım suya kokacaksa koksun yeter be.
  • ne çektin be domuz
  • bazılarına domuz yemem ama ceketini giyebilirim dedirten hadisedir.
  • leopar derisi kürk, timsah derisi çanta, yılan derisi ayakkabından farksız bir ürünün satışıdır. konu helal gıdaysa evde haftada bir timsah çevirme yapmıyorsunuzdur sanırım.
  • eğer sorun domuzun kutsal kitaplardaki sabıkasıysa öğle ya da akşam yemeğinde domuz derisinden ceket yememekle aşılabilecek durum.
  • yagmura yakalanmak icin elverisli olmayan cekettir. tum tisortu boyar. sonra o boya makinede dahi cikmaz. sadece yagmur suyunda cozunuyor herhalde.
hesabın var mı? giriş yap