• şık bir toga, zarif bir asa, konstantinapolis tarzı bir saç ve kirli bir sakalla kombine edildiğinde muhteşem bir izlenim yaratabilirsiniz.

not1: beyefendinin bekâr olup olmadığıyla ve instagramını verip veremeyeceğimle ilgili sorular geliyor. arkadaşlar adam geç roma dönemi senatör ve valisi flavius palmatus. herhangi bir sosyal medya hesabı falan da yok.

not2: romalıların mappa adını verdikleri bu mendilin, 1579'da nakkaş osman tarafından yapılan resimde, fatih sultan mehmet'in sol elinde gözükmesi ve imparatorluk gücünün avuçlarının arasında olduğu mesajı verilmesi, osmanlı'nın ikinci roma ya da kendine ait bir roma olduğunu söyleyenlerin tezini güçlendirebilir.
  • m.ö. 6.yy'da mendili ilk kullanan romalıların mendil için kullandığı isim.
  • chainsaw man'in ilk sezonunun altından alnının akıyla çıkmış olan anime stüdyosu. açılış müziğinden bitiş animasyonlarına kadar inanılmaz özenilmiş bir işti.

kendilerine gelen "çok 3d kullanıyor serileri rezil ediyorlar" şikayetini anlamakla birlikte ben iyi bir iş başardıklarını düşünüyorum. iş yükünü azaltmak için gerektiği yerde kaliteli 3d kullanımını savunuyorum açıkçası, teknoloji artık buna hazır. tabii diyebilirsiniz ki "madem çok iş yükü var o kadar animeyi aynı anda yapmasınlar." eğer yaptıkları animelerde bariz bir kalite düşüşü gözlemlersek buna katılırım ama şu an için öyle gözükmüyor. yine de, çalışanlarına fazla mesai yaptırdığına dair bazı haberler var. kaynak (ingilizce)
  • günümüzün en kötü anime stüdyosu. anime yapmak yerine ucuz 3d animasyon ile güzelim serileri rezil ediyorlar.
    büyük ihtimal csmin de içine ederler, fire punch'un düzgün bir adaptasyon almasını da engellerler. keşke kyoani yerine mappa yansaydı...
hesabın var mı? giriş yap