• nasıl oldu da bu kadar iyi bir tenisci medyanın elinde maymun oldu acep
    http://www.nbc.com/age_of_love/
    anladığım kadarı ile bir ev dolusu 20li ve 40lı yaşlarda hatun mark'ı kendine aşık etmeye çalışıyor... bir nevi gelinim olur musun...
  • yunan asıllıdır.
    ayrıca bira göbeğine haiz tek erkek tenisçidir.wta'daki muadili için (bkz: jennifer capriati)
  • tum karizmasi wimbledon 2003 finalinde alt ust oldu.agassiye 46 ace atan,yıllar yili kaybetse bile en baba karizmalara bile* kok sokturen mark abinin roger federer adli bi yeniyetme karsisinda bi o tarafa bi bu tarafa atilan toplarla aciz durumlara dusmesini gozlerimiz yasli izledik. gonlumuz ivanisevicden sonra bir tenis emektarinin daha sampiyon olmasindaydi,olmadi...bi daha da olmaz heralde...saglik olsun.
  • annesi italyan,babası yunan olan tenisçi..
  • 2000 yilinda wimbledon da sjeng schalkeni son sette 20-18 yenerek, wimbledon tarihinin en uzun suren tekler macina imza atan teniscilerden biri. digeri tabiyki sjeng schalken.
  • thanasi kokkinakis'in 2016 yılında akacağını söyleyen 1976 doğumlu, emekli tenisçi.
  • zamanında sırf servislerinden etkilenip favori tenisçim olarak addetmiştim bu yunan asıllı avustralyalıyı. heryerde andre agassi'yi görmekten gına gelmişti. ve sanırım hala dünyada bu adamdan daha sert servis atan bir tenisçi yoktur. ama en hızlı servis rekoru philippoussis'e ait değilmiş galiba.
  • küçükken çok hızlı servis atıyor diye turnuva da bunu tutmuştum ve favori değildi. sürekli karşıdaki övülüyor bu herkesi yeniyordu. böylece zayıf taraf olmasına rağmen kazanması çok hoşuma gitmişti. bu arada karşıdakilere favori diyen trt spikeri benim o an ki görüşüm değil. neyse finale federer diye biri geldi. bizim mark'ın attığı o sert servisler umrunda değil adamın. bir oraya koşturuyor bir buraya. finalde federer kazandı. o gün tenisin daha estetik olduğunu fark ettiğim ilk andı. bir daha kolay kolay çok yakın arkadaşlarım olmadığı sürece basketbol veya halı saha vb. maçlara gitmedim. benim estetik sporlarq geçme düşünceme katkısı için kendisine teşekkür ederim.

t: başka sporlarda daha başarılı olabileceğini düşündüğüm kişi
  • tenisin sadece servis atmaktan ibaret olmadığını allah'tan her turnuvada bir şekilde ispatlamayı başaran sporcu.
  • dünyanın en formsuz teniscileri sıralamasında 1. sırayı layık gördüğüm tenisci. bu formsuzluğu doğal olarak hakkında uzun süre entry girilmemesini de sağlamıştır ayrıca.
hesabın var mı? giriş yap