• ben olsam o monitörü, bilgisayarı açarım mikrofon ve kameraya giden kabloları keserim ama yine de zukerberg olarak o webcam'ı bantlamam aga.
  • siber casusların kendisini gözetleyebileceği korkusuyla web kamerasını bantlaması.
    mobil cihazının kamerasının ne halde olduğu daha çok meraklandırıyor.

türkiye'de yüzde 60 web kamerasından izlenebilecek olduklarından habersiz
  • zenginin bantı bile bir başka oluyor dedirten haber.

ulan adam fiziksel bir perdeleme için ne güzel düzenek takmış. benim bant sıcak göre göre afedersin neye dönüştü bilmem. dur lan değiştireyim şunu.
  • şifresi "dadada" olan bi adam için aşırıya kaçan hareketler.
  • bu adama her devletten onun bilgisini ver, bunun koordinatını ver filan diye geliyorlar. herif biliyor da yapıyor.
  • biri de demiyorki laptopun mark'a ait olduğu ne malum...???!
    kaldı varsın onun olsun bunda ne var?
  • tasarım yapılan veya bilgilerin gizli tutulması gereken şirketlerde laptop webcam'lerine ve hatta girişte cep telefonlarının kameralarına bant yapıştırılması özellikle oem'lerde çok yaygın bir uygulamadır. o şirket çalışanları da bu uygulamaya uymak zorundadırlar. ondan mütevellit yapılmış bir hareket olduğunu düşünmekteyim.
  • ben de yıllardır bantlarım, sadece kullanacağım zaman açarım. 20 yıldır bilgisayar kullanırım, linux, windows kullanır, 3 programlama dili bilirim. bence bu bantlama bu işten gerçekten anlayanların, durumun vehametinin farkında olacakları bir iş. ya kamera ve mikrofonun donanımsal bir anahtarı olmalı ya da bantlanmalı
  • çevremde bunu yapan o kadar okumuş ama dengesiz kafayı yemiş insan var ki ulan neyden korkuyorsunuz bu kadar da o kamerayı kapatıyorsunuz bu bilgisayarın karşısında ne bok yiyorsunuz bunu en çok da cemaatçi kesim yapmakta
  • kondomların bile %99 koruduğu şu dünyada yazılıma %100 güvenmeyen akıllı insandır.
hesabın var mı? giriş yap