şükela:  tümü | bugün soru sor
  • birkaç gündür yapımcılarla sorunlar yaşayan türk sinema endüstrisinin lokomotif firmasına karşı yapımcılar tarafında kalarak yapmamız gereken boykot.

bu mars grup biliyorsunuz bir bileti 20 ila 26 lira arasında bize gömüyor. ama bu işe emek veren yapımcılara 4-5 lira veriyormuş.

yapımcılar isyan edince mars grup "tınnn ister verin filminizi ister vermeyin bize yapımcı çok" demişler.

https://www.google.com/…oykota-hazirlaniyor-iddiasi

https://www.google.com/…arihlerini-erteledi-3417606
  • ben mars grup'tan yanayım. adamlar tekel olmuş büyümüş şimdi istedikleri gibi promosyonla bilet satıyor at oynatıyor. bu adil değil, değil mi? evet değil. feakaaaaaaat

ulan cem yılmaz erdoğan şahan siz değil miydiniz cinema sektörünün tekelleşmesinden memnun olan. kaliteli filmlerin salon bulamamasına göz yuman film yapımcıları değil misiniz siz? seyirci istiyor diye ülkenin bütün salonlarına ucube filmleri basanlar kimdi? ulan ben beynimi aldırsam oturup 2 saat ali baba denilen sacmalığı izlemem. ama millet bunu istiyor diye pek memnundunuz. millet istiyor diye her türlü adaletsizliğe göz yuman susan siz değil miydiniz? azıcık cebinize dokunan oldu mu kutsal roma gibi örgütlenip solcu kesilmenin anlamı nedir? hadi canım hadi. odomlor yotorom yopmoş emek vermiş ee halk da memnun mısırdan promosyondan. demek ki tekel iyiymiş kardeşler. umarım mars grup daha da büyür ve sektörün çatlak seslerini susturur. beline kuvvet aslanım mars.
  • hem sinemaları olsun hem spor salonları olsun her yönüyle mide bulandırıcı bir şirket. umarım en kısa sürede yok olurlar.
  • vietnam ve kore de benzer sıkıntılar yaşanmıştır. sorun normalde %50 - 50 olan yapımcı payını 30 liralık biletin 10 lirası bilet 20 lirası mısır olarak gösterip haksız kazanç elde etmeleri. ayrıca bilet rakamlarının gerçeği tam yansıtmaması. reklamların çok uzun sürmesi ve bu sebepler ışığında sinemaya olan talebin azalmasıdır. yerli yapımcıları bu şekilde zorladıklarında ellerinde distribütör oldukları abd ve kore filmleri kalıyor. bunun devamında yerli yapımcılar azalacak ve belki batacak buna karşın kore filmleri ve kültürleri piyasaya egemen olacaktır. bu stratejilerini zaten röportajlarında ulaşabilirsiniz.
    bu sinema grubuna ilk boykotu vietnamlı nui thank van yapmıştır. vietnamlı film yapımcılarının orta girişimleri de cüc grup tarafından 2 kere baltalamıştır.
    firma çin ve korede ise para cezasına çarptırılmıştır monopolilik ve rekabet piyasasına uymama gibi.
  • %45 salon payına sahip olduğu söylenen şirketimsi ile yapımcıların sürtüşmesi. para kavgasına girmeseler verilen hizmetin kalitesizliği yarım saat süren reklamlar umurlarında bile olmazken, yapımcılar benden daha çok kazanıyor ya çirkefliğinde boykota gidiyorlarmış.

iki tarafın da işine geldiği gibi davrandığı ortadayken ikisinin de sizi düşünüyoruz aslında demeleri çok komik bir durum.
  • adamlar rant kavgasına düşmüş derdi neden bize kalmış sorunsalı...

mısıra % bu kadar kesiliyormuş da yapımcıya 5tl kalıyormuş da bundan banane yahu? ben izleyiciyim. bana giren paraya ve izlediğim filmin bu paraya değip değmediğine bakarım. yapımcı bu güne kadar izleyicime neden 1 kova mısır + 1 içeceği 20 tlye kitliyorsunuz, niye 45 dakika reklam izletiriyorsunuz diye itiraz mı etti? etmedi elbette. tamam kitliyorsunuz ama en azından benim %50 den düşmeyin dedi. şimdi onlar düşünsün. ben izler geçerim, polemiğe girmem.

atta ki arkadaşa notlar :

kimse bana zorla bir şey satamaz. gider başka sinemada izlerim ki öyle yapıyorum. başka bir sinemada 15 tl ye aldığım hizmete neden 30 tl vereyim ki?
  • adamlar seyirciye zorla mısır satıp, bilet fiyatını şişiriyorlar.

seyirci ekşi sözlük'te kırık bir türkçe ile: "banane yahu" diyor.

böyle seyirciye az bile yapıyorlar bence... sinemadan girişte senet imzalatmaları da lazım bunlara...
  • eskişehirdeyim, hep sinemaya giderim. hiçbir zaman zorla mısır satılmadı. cinema pink, cinemaximum, özdilek cinetime sinema hepsine gittim. bu zorla mısır ve filmin 20 tl olması olayı nerelerde var bir türlü anlayamadım. sanırım şehirden kazanıyorum.
  • zamanında akün sineması kapatılırken kılını kıpırdatmayan ibneler ,satılan incik,boncuk ve mısır'dan pay alamıyor diye ağlamayacak.sıra size de gelecek dediğimizde götleriyle gülüyorlardı.
  • aklıma nedense yiğit özgür'ün, arkadaşın varsa getir beraker si....m, karikatürünü getiren olay.
    yani bizden her türlü bu para çıkacak, mevzu nasıl paylaşacakları.
    karikatürün olduğu entry.
    [http://(bkz: #48838551) karikatür]