• az önce yanlış görmediysem ağzında izmarit gibi bir şey vardı. hatta belki de içiyordu. adam bildiğin yürüyen küllük yav ölüyorum. rahmetli dayım vardı bunun gibi, günde 3 paket uzun malbuş içerdi. böyle adamları seviyorum aga, tutkuyla yapıyor ne yapıyorsa.
  • gerçek bir napolitano olduğunu ispatlamak için juventus'u içeriden baltalamaya ant içmiş gibi işler yapan hoca. conte inter'de de aynı juventus'ta yaptığı şeyleri yapıyor, juventus'un 8 seneden sonra ilk defa şampiyonluktan olma ihtimali var ve bunun sorumlusu muhtemelen sarri olacak.

juventus'u uzun zamandan beri ilk defa bu kadar mantıksız işler yaparken görüyorum. en son yaptıkları mantıksızlıklar asla juventus çapına ulaşamamış takımlarda parlayan felipe melo, diego ribas, milos krasic gibi oyunculara (hepsinin bir şekilde türkiye'ye gelmesi de ironiktir bence) dünyanın parasını gömmekti ve bu olaylar olalı 10 sene oluyor. bu sene merih demiral, aaron ramsey gibi iki akıllıca transferden sonra ne yaptıklarını anlayamaz oldum cidden.

1- eski öğrencisi higuain'e kucak açtı ve takıma ilk dinamiti yerleştirdi. higuain juventus'a haklı da olsa (1939'dan kalma serie a gol rekorunu kırıp gitmişti adam) acayip bir bonservisle gitti ve o bonservisten beri düşüş halinde. üstüne üstlük takımın başrolü olan cristiano ronaldo iyiden iyiye santrafora dönüşmüş durumda. ronaldo öncesi juventus'un gözdesi olan paulo dybala bile ilk 11'den düşmüşken sefilleri oynayan higuain'in ilk 11'e alınması çok açık ihanet.

2- paulo dybala'yı öyle itibarsızlaştırdı ki son yıllardaki en büyük transfer rezaletlerinden birine imza atıldı. adamı resmen ingiltere'ye kovalamaya çalıştılar ama dybala ne tottenham'la ne manchester united'la anlaşmaya razı geldi ve takımda kaldı. işin kötüsü takımda dybala'ya yer olmadığını temmuzdan itibaren ilan etti ve takımın ronaldo gelene dek akla gelen ilk oyuncusu olan bir oyuncuya yapılabilecek en kötü muameleyi yaptı sarri.

3- mario mandzukic ve emre can'ı bir anda şampiyonlar ligi'nde kadrodışı bıraktı. mandzukic de emre de süper yetenekli oyuncular değil ama tam anlamıyla görev adamı ikisi de. mandzukic olanca hantallığına rağmen sol kanada dahi geçen bir isim, emre de gerekirse sol bek bile başlayan çalışkan bir oyuncu. mandzukic'i higuain uğruna feda etmesi cidden saçmalığın daniskası oldu. emre can'ı da aaron ramsey ve adrien rabiot transferleri uğruna feda etti. rabiot da ramsey de kötü oyuncular değil ama ramsey kronik sakat, rabiot ise antipatik bir ana kuzusu, psg'den kovulma sebebini sağır sultan duymuş durumda. buna ek olarak kadroda düşüşe geçmeye başlamış 33'lük sami khedira ve 32'lik blaise matuidi varken yol verilmemesi gereken isimlerden biriydi emre. özellikle khedira'nın biletini kesmesi lazımdı ama onun yerine emre can'ı kesti ve emre de basına gidip ortalığı karıştırdı. bu da çok büyük bir fiyasko oldu.

4- anlamsız bir joao cancelo-danilo takasına girdi. cancelo dünyadaki en iyi 5, bilemedim 10 sağ bekten biriydi juve'deyken (alexander-arnold, walker, kimmich üçlüsünden sonra adı gelir yani), sen ne demeye bu adamı yollayıp danilo'u getiriyorsun ki? danilo her yeri yedekleyebilen ama hiçbir yerde porto'daki oyununu oynayamayan bir adam olmuşken üstelik. hem de sciglio hem danilo juventus gibi bir takımın ilk 11'ine yazılacak kadar iyi bekler değiller ne yazık ki.

takım şu ana kadar tökezlemedi 1 beraberlik haricinde ama umut da vermiyor. sorun yaşamıyorlarsa tek sebebi çok çok iyi bir oyuncu grubuna sahip olmaları, bu konuda manchester city'nin ardından ikinci sırada olabilirler. orta sahada emre can gibi adamı düşünmüyorlar, lüks bu şu an takımda. emre can'ı alsan liverpool'da ilk 11 yarışı verir, ilk 11'e giremese bile ilk orta saha alternatifi olur. sonuçlar yanıltıcı anlayacağınız. üstüne üstlük sarri'nin alamet-i farikası olan pozitif oyunundan eser yok. chelsea'deki ilk 10 haftasında her ne kadar oyuncuların dediklerinin ancak %30'unu yapabildiğinden yakınsa da chelsea müthiş futbol oynuyordu. juventus ise oyun olarak da geriye gitmiş durumda, sarri'nin kattığı hiçbir şey yok.

ciddi ciddi juventus hegamonyasına son vermeyi kafaya koydu herhalde. böyle devam ederse umarım conte'ye şampiyonluğu kaptırır da juventus kovar. çünkü yaptığı hamleler inanılmaz kötü, tam anlamıyla fenerli birinin galatasaray'a teknik direktör olduğu senaryo yaşanıyor. ama tek bir farkla, sarri "bu kadar da olmaz" dedirtmemeye çalışmıyor, ne derlerse desinler diyor. çok beğenirim, real madrid düzeyinde olduğunu düşünürüm ama bu yaptıkları saçmalık kere saçmalık.
  • pas oyununa dayalı,alan daraltıp kısa sürede topu kapan bir oyun sisteminden asla taviz vermiyor. romantikler bu gibi adamları çok sevse de bu oyunuyla başarıya ulaşması zordur. ısrarla tek taktik ile oynuyor, geçen sene chelsea’de denedi,ısrar etti ve sonuç rezaletti. juventus zaten ligde rahat şampiyon oluyor,oynattığı oyun erken golü güçlü bir akımdan yerse hiç tempo artırmadan yan pasa devam ediyor ve sonuç alamıyor.değişiklik yapmazsa şampiyonlar liginde başarısız olacak teknik direktördür kendisi.
  • hoca moca değil.
  • bu yaşlı amcamızın backroundunu bilmiyorum ama chealse de harikalar yarattı da mı başrolde ronaldonun olduğu bir şaheserin başına getiriyosunuz amk.
    getirenin futbol aklına sokam.
  • hocam yargı dağıtıyor ancak bu sene de o sene değil.
  • transfer sezonu 20 gun once kapanmis, acilen forvet transfer etmesi lazim diyen var. acili nedir bu isin anlamadim. en acil opsiyonda sezonun yarisi bitmis oluyor.
    futbol oyle bir sey ki herkes uzerine konusuyor ama bir kismi oyle aptalca ki artik sevdigim futboldan sogutuyor beni.
  • 30 galibiyet, 3 maglubiyet ve 27 averajla bitirecek gibi duran takimin hocasi.

kazandigi 4 maci da +1 golle kazanip hepsinde 1 golu sonradan buldu. napoli'de koulibaly nin ters vurusu, veronada kazmanin tekinin sacma sapan penalti yaptirmasi sonucu kazandi.

ıstatistik olarak iyi gidiyor ama bu oyun uzun vadede juve'de tutmaz sarri'yi
  • orta saha rotasyonunun genişliği sebebiyle 4-4-2 baklava dizilişini benimseyen juventus hocası. geçen sezon chelsea’de inatçılığı yüzünden çok eleştirilmesine rağmen başarılı bir sezon geçirmişti. bu sezon da juve ile sezona iyi başladı ve henüz yenilgi yüzü görmedi. sezon sonunda serie a’yı kazanacağını ve şampiyonlar liginde en az yarı final göreceğini tahmin ediyorum.
  • ronaldo kötü oynadığında en azından şu dönemde çıkarılacak oyuncu değil. ama sarri taktiksizlikten öyle bir duruma geldi ki kendisine “samimi söylüyorum vazgeç kanka manyak olursun bak ciddi söylüyorum” demek istiyorum.

diyor ki “lan ben de oyunu değiştirebilecek 3 tane oyuncu var. dybala, ronaldo, costa. o zaman ben önce birini oynatayım. o işe yaramazsa diğerini çıkartıp onu yerine alayım felan filan”

kesinlikle savunma önceliğini bırakmıyor elinden. cesaretli olarak bilirdik sarri’yi ama garip bir şekilde juventus’un ağırlığını kaldıramıyor.
hesabın var mı? giriş yap