• dünden beri hakkında o kadar entry girilmiş ki, covid-19 falan kaptı heralde diye düşündüm. ama bakıyorum millet küfür etmeye gelmiş. durduk yerde noldu herkese bilmiyorum ama bu adamın bu kadar antipatik, itici bulunmasını anlamıyorum. kendisi benim griddeki favori pilotum olur. lewis hamilton, sebastian vettel, kimi raikkonen gibi yaşı geçmişleri çıkartırsak bence gençler arasındaki en iyi pilottur. ayrıca aklına geldiğini hemen söyler hiç çekinmez. bu özelliğini biraz daha kontrol altına alması lazım. antipatikliği de bu özelliğinden, daha ilk yıllarında aşırı agresifliği yüzünden karıştığı kazalar, bir de babası jos verstappen'in karakteri yüzünden olabilir. tabii biraz da psikopat seri katil gibi de suratı var, inkar etmeyeceğim. ama f1'in resmi youtube sayfasının yayınladığı videolara falan bakınca bana bayağı sempatik geliyor. kendisine biraz haksızlık yapılıyor bu konuda bence. hatta biraz değil çok. adam charles leclerc gibi yakışıklı değil diye niye böyle davranıyorsunuz ben anlamıyorum!
  • uzun yıllardır formula 1 izlerim. uzman değilim yalnız bu kadar agresif olmak çok iyi bir özellik değil diye düşünüyorum. yetenek var ama istikrar yaratmayacaktır.
  • agresif olması yarışlarda kaza yapmasına sebep oluyor. mercedeste olması halinde hamiltonu tahtından edebilcek kabiliyette kişidir.
  • hem formula serilerinde, hem de gt serilerinde (simülasyon) çok hızlı olan, geleceğin f1 dünya şampiyonasının en büyük adaylarından birisi.
  • şuan da 24 saatlik nürburgring yarışında olan f1 pilotu. yarışı https://www.twitch.tv/ayhancanguven buradan izleyebilirsiniz. yarışın başında arkadan dokundurduklarından dolayı spin atmış bir sıra geri düşmüştür. ama hatasını 08:19.400 gibi turlar atarak, telafi etmiştir.
  • bir önceki sezondaki davranışsal hatalarından ders alarak son sezonda görece daha kontrollü hareket etmiş olduğunu düşündüğüm pilot. soğukkanlı devam ederse geleceğin şampiyon adaylarından olduğu kesin.
  • agresif tarza sahip ve ciddi anlamda yetenekli bir pilottur, ancak hem antipatik kisiligi hem de ikili mücadelelerdeki cirkef sürüs tarziyla; ayrton senna, niki lauda, michael schumacher gibi kusaklarin hatirlayacagi ve felsefeleriyle yeni jenerasyona rol model olacak bir spor insanindan ziyade, juan pablo montoya'nin az daha sinirlisi ve basarilisi olarak bir wikipedia sayfasi kalacaktir kendisinden geriye.

belirli anlarda gercekten müthis performanslari olsa da, istikrarli ve tutarli bir sürüs tarzi olmadigi icin ve de redbull takimi da eski günlerinden adim adim uzaklastigi icin günümüz sartlarinda sampiyon olmasi imkansiza yakindir.

sporcu denen insan, icindeki iyiye gitme arzusu sayesinde, hem mental hem de profesyonel anlamda gelismeye acik olan adamdir. f1'e toro rosso ile adim attigi 2014 yilindan bu yana ne sürüs tarzi, ne yaptigi hatalar, ne de kisilik olarak gram fark olmayan adamdan gelecegin sampiyonu falan olmaz.

redbull'a gectigi 2016 yilindan bu yana , 1-2 agresif hareketle günü kurtardigi, ama yaris icinde oynadigi agresif kumarlar tutmayinca da, direkt olarak yaris disi kalan istikrardan uzak bir basari grafigi cizmistir.

gelecegin sampiyonu denen insan sürüs, mentalite ve kisilik olarak nasil olmali derseniz, sizi suraya alalaim.

(bkz: charles leclerc)

edit: bizim meshur aglak sampiyon olmasin da, su entry sebebiyle g*t olmaya raziyim... yürüyedur al yanak ve bu hafta sonu su aglak hamilton'un altindan cek su sampiyonlugu...
  • daha kötü bir araçla daha iyi bir araç kullanan charles leclerc'i pist üstünde birden fazla kez yenmiş genç ve gridin hamilton'dan sonra en iyi 2.pilotu ve geleceğin dünya şampiyonu adayı. muhtemelen hamilton'un emekliliği sonrası mercedes'e geçecektir.
  • eğer sahip olduğu yeteneği değerlendirmeyi başarırsa tarihin en iyisi bile olabilir. charles leclerc'i de muhtemelen bir kaç defa tokatlayacak.
  • antipatik piçin teki.*
hesabın var mı? giriş yap