• dün gece öğrendiğim acı gerçek... bildiğin basit kıytırık hamburgeri adamlar utanmadan sıkılmadan 6 tl fiyat biçmişler... elin zengin avrupalısı bu hamburgeri bizden daha ucuza* yiyor abi şaka gibi yeminle...

allahtan hamburger benim için zor zaman yemeği ama iki lokmalık hamburger için 6 tl nedir be abi?! 6 liraya ben yarım ekmek cızbız köfte, tantuni veya az biraz para daha ekleyip kokoreç yiyorum...

yazık günah yemin ediyorum... 6 tele! 200 gr kıyma alır, yumurtalı kıyma yaparım lan ben onla!

ekleme: aha hamburger bu, big mac falan da değil... http://www.mcdonalds.com.tr/…r/sandvicler/hamburger

6tl'ye 50 gr'lık döner de alınabilir, bak onu unutmuşum...

ekleme ıı: big mac endeksini anlayışla karşılarım ancak bu olay biraz daha farklı, mc donald's çalışanları bile 'abi son zamanlarda çok zam geldi, haklısın diyor' sen hala bu fiyat normal diyorsun...
  • "... 6 liraya ben yarım ekmek cızbız köfte, tantuni veya az biraz para daha ekleyip kokoreç yiyorum"

(bkz: ölmeden önce son sözler)

tanım: kapitalizm gerçeği fiyatlama tablosu.
  • diğer üreten devletlerde 2,5 tl kadardır. ne yazık ki türkiye sadece tüketen devlet olduğu için, ülkeyi sikiyorlar.

yaşasın kasap döner (2 kat fiyatı var gerçi)
  • daha da acı olanı için

(bkz: mc donalds hamburgerinin yemeksepetinde 6buçuk tl olması)
  • hap kadar hamburger anasını satayım. 2 tl olması lazım en fazla. ederi o kadar.
  • zamanında diğer menülere oranla çok daha ucuzken bigmac vb menü yerine 3-4 tane tekli çizburger alarak ucuza daha fazla etle doyan öğrencilere misilleme olarak yapılan zammın sonucudur. bir nevi bugfix yaptı adamlar.

ha, o ürüne o fiyat mantıklı mı? değil.
  • sirf ekmeginde bile malzemeden kismayan (ironi) bir urun oldugu icin normaldir:

enriched flour (bleached wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced ıron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), water, high fructose corn syrup and/or sugar, yeast, soybean oil and/or canola oil, contains 2% or less: salt, wheat gluten, calcium sulfate, calcium carbonate, ammonium sulfate, ammonium chloride, dough conditioners (may contain one or more of: sodium stearoyl lactylate, datem, ascorbic acid, azodicarbonamide, mono and diglycerides, ethoxylated monoglycerides, monocalcium phosphate, enzymes, guar gum, calcium peroxide), sorbic acid (preservative), calcium propionate and/or sodium propionate (preservatives), soy lecithin.

bir de peynirlisinden yiyorsaniz ayrica icinde sunlar var:

milk, cream, water, cheese culture, sodium citrate, contains 2% or less of: salt, citric acid, sodium phosphate, sorbic acid (preservative), lactic acid, acetic acid, enzymes, sodium pyrophosphate, natural flavor (dairy source), color added, soy lecithin (added for slice separation).

icine bir dilim de kofte koyuyorlar; yani 6tl ucuz bile.
hesabın var mı? giriş yap