• isveç’in baltık kıyılarına bakan şirin bir ülke olduğumuz için bence de gelmeli. çünkü refah ve kültür seviyemiz buna uygun.

misal geçenlerde babası hapiste, annesi kanser hastası bir beşinci sınıf öğrencim derste arkadaşına kafa attı. kaçmak isterken kapıda yakaladım. bıraksana amk çocuğu diye tükürdü bana. sonra giderken arabamın sağ ön kapısına ufak bir hatıra bırakmış sağolsun.

yalnız benim çalıştığım okulda velilerin önemli bir kısmı uyuşturucu, gasp, hırsızlık gibi suçlardan cezaevinde. devletimiz onlara da bu haktan faydalanmaları için internet hizmeti sunmalı. değerlendirmede adalet şart.
  • “yoton ilö çoloşonon ayort edölmösönö soğloyocok sostom.”

yarak sağlayacak sistem. meb eğitimden elini çek. yeter artık bıktık usandık senin sikimsonik sistemlerinden. ayrıca imamhatip okulunda bir öğretmen olarak;

(bkz: imamhatipler kapatılsın)
  • tam olarak bu sistemden ne beklendiğini bilmesemde eğitim kalitesini arttıracağını düşünmediğim sistem.

zira öğrenciler için iyi öğretmen kolay soru soran, az veya hiç ödev vermeyen hatta derste geyik muhabbeti yapan öğretmen olduğu için yüksek veya iyi olan puanlama bu şekilde davranan öğretmenlere gidecektir veya öğretmenleri bu yönde davranmaya teşvik edecektir.

tam olarak sistemi bilmiyorum ama öğrenci öğretemene not verecek dendiği zaman bu durum çağrışıyor.
  • herkesin kendiyle aynı ocaktan veya tekkeden öğretmene kıyak geçmesiyle; tekkeye-ocağa değil de eğitime kendini adayan insanların da kafayı yemesiyle sonuçlanacak devrim gibi harekettir.
  • 2 yukarıdaki -ben yazana kadar 8 olmuş- entryde bahsedildiği gibi; bundan sonra gelsin 90dan aşağı not vermeyen öğretmenler, gitsin veliye öğretmene yalakalıklar hediyeler komiklikler şakalar. ve bunu yapan öğretmene de hiçbir şey deme lüksümüz yok.

senin evde zaptedemediğin hiperaktif(!) çocuğun öğretmeninin yüzüne ettiği küfürleri bir gün gelip sana da saydırdığında da şikayet etmeyeceksin. çünkü o lafları etmemesi için o çocuğu eğitmeye çalıştığında senden düşük puan alma ihtimali olacak. neden mesleki hayatını, kendi ailesinin rızkını senin veletin için tehlikeye atsın ki?
  • beğenmiyorsan istifa etçilere gelsin. evet beğenmiyorum evet istifa edeceğim. şu an öğretmenlik dışında elimde başka diploma yok, o başka diplomayı alacağım ve istifa edeceğim.

o berbat çocuklarınız, berbat sisteminiz, berbat yöneticileriniz, berbat velileriniz.... ne haliniz varsa görün deyip ceketimi alıp gideceğim. az kaldı.
  • geçen internette görmüştüm.

eğitim sistemimizde iki şey eksik:

1. eğitim

2. sistem
  • sadece öğretmenlerin değil bütün devlet memurlarının performansını ölçmeye ihtiyaç vardır. ama bu uygulama sağlıklı mı tartışılır tabi. yaptığı kötü bir davranıştan dolayı öğretmenin ceza verdiği öğrencinin o öğretmene puan vermesi net olmayan sonuçlar ortaya çıkartacaktır.
  • değerlendirme, konu hakkında tecrübe ve bilgi sahibi olan kişilerin pragmatik yaklaşımıdır. öğretmenlik hususundaki değerlendirmenin bu vasıflara yaşları itibariyle erişmiş olması mümkün olmayan çocuklar tarafından yapılması son derece yanlış. raporlama dense yine anlaşılabilir ama değerlendirme dendiğinde bir gözlem ve yorumlamadan bahsedilir. öğretmeninin neyi neden yaptığını idrak edemeyebilecek bir çocuğun yorumu, öğretmenlik kurumunun gelişimine katkıda bulunamaz.
hesabın var mı? giriş yap