şükela:  tümü | bugün
 • neo-liberal muhafazakar cenahın hegemonya mücadelesinin yeni aygıtı, doğan grubuyla özdeş basın konseyi’nin muhafazakar muadili olan dernek. tüsiad’ın değil müsiad’ın sesi. ezilen ‘çevre’nin (muhafazakar sermayenin) çığlığı.
 • an itibariyle ntv'de dernek başkanı salih memecan, oktay ekşi ve hakkı devrim karşısında biz iktidar borazanı değiliz tadıyla karikatürist kimliğini korumaya çalışmaktadır.

  derneğin kurucuları arasında

  başkan salih memecan

  başkan yardımcıları

  zaman gazetesi genel yayın yönetmeni ekrem dumanlı
  star gazetesi genel yayın yönetmeni mustafa karaalioğlu

  derneğin yönetim kurulu üyeleri

  bugün gazetesi genel yayın yönetmeni erhan başyurt
  trt genel yayın yönetmeni ibrahim şahin,
  turkuvaz medya yön.kur.bşk.vekili serhat albayrak,
  kanal 7 genel yayın yönetmeni mustafa çelik,
  yeni şafak gazetesi genel yayın yönetmeni yusuf ziya cömert ve
  türkiye gazetesi genel yayın yönetmeni nuh albayrak

  yer almaktadır.

  an itibariyle "bizi damgalamayın" demektedir eşi akp milletvekili olan salih memecan.
 • medya dünyasında ezberleri bozan bir dernek olacaktır. bu derneğe üye olanlara bakıyorum. maşallah ne kadar muhteşem insanlar!
 • salih memecan'ın, karikatür çizdiği gibi yönetmesi halinde pek çok polemiğin nedeni, merkezi olacak dernek. bu arada, merkezi isviçre'de bulunan uluslararası gazetecilik kuruluşu media 21'in, 3-7 mayıs 2010 tarihleri arasında cenevre'de düzenleyeceği "insan hakları semineri" ve "birleşmiş milletler insan hakları komisyonu toplantısı"na türkiye'den, insan haklarında uzman ve iyi derecede ingilizce bilen iki gazetecinin gidişine aracılık yapacak olan dernektir. hani giriş fena değil. ilk organizasyonları, insan hakları konulu uluslararası bir toplantıya iki genç gazetecinin gönderilmesi önemli bir adım. bu çizgiyi sürdürmelerini temenni ediyoruz doğal olarak. devlet bakanı "eşcinsellik hastalıktır" veya başbakan "100 bin ermeni'yi sürerim memleketten" dediğinde, bağımsız bir basın örgütlenmesi olarak çıkış yapmalarını bekleyeceğiz haliyle. aksi taktirde örgütlenme düzeyleri, "kulüp" seviyesinde kalacaktır. yandaş medya kulübü gibi...
 • atv-sabah grevi ile ilgilenmeyen dernek.

  (bkz: hay maşallah)
  (bkz: işte sivil toplum bu)

  "- tam burada bir itiraz daha mevcut; çağdaş gazeteciler derneği başkanı, "kaliteli medya- kaliteli demokrasi" sözünüze atıfta bulunarak bir teklifte bulundu. atv-sabah grevi pankartını birlikte taşıyabilir misiniz?

  başından beri iş tanımlamamızı, faaliyet alanlarımızı söylüyoruz. bu bizim alanımız değil, bu bir sendika meselesi. bizim alanımız medyada kalitenin artması, gazetecilik ilkelerinin saptanması, bu gibi konular. yoksa patron ve gazeteci arasındaki ilişkiler, çalışan hakkını aldı alamadı; bunlar başka konular.

  - kaç yıllık gazetecisiniz, bu söylediğinize kendiniz inanıyor musunuz?

  inanıyorum tabii ki. o zaman her şeyi biz çözmeye kalkalım?

  - “kaliteli medya-kaliteligazetecilik” deyip çalışanın hakkıyla ilgili bir konuda “bu bizi ilgilendirmiyor” demek garip değil mi?

  bakın, grev hakkı doğru ve demokratik bir faaliyettir. ama “bu başka bir konu, bu bizi ilgilendirmiyor” derken şunu vurgulamak istiyorum. özlük hakları ya da basınla ilgili tüm sorunları bu dernek çözecek diye bir şey yok. yayınları kontrol edip, şikâyetleri değerlendirip, kınama cezası vermek gibi meşguliyetlerimiz de olmayacak."
  ___
  http://www.medyatava.com/haber.asp?id=63815
 • başkanının* çeşitli ortamlarda medyada özgürlük, bağımsız yazarlar vs. gibi şeylerden bahsettiği dernek. demokrasi, barış ve kardeşlikten bahseden bdp mensubu milletvekillerini anımsattı bana nedense...
 • odatv'nin basılmasına oh olsun diyen dernektir.

  (bkz: http://www.medyatava.com/haber.asp?id=76924)
 • adem özköse ve hamit coşkun ile ilgili açıklama yapmışlar; "suriye, arkadaşlarımızı ver" demişler.

  http://www.medyaradar.com/…-turkiyeye-gonderin.html