şükela:  tümü | bugün
  • dile kolay; bundan 2 sene önce 2. ligde çanakkale dardanel'de top ko$turacaksın, sonra bir gün çanakkalede 2. sınıf bir pastanede otururken telefonun çalacak ve adnan sezgin sana galatasaray'a geliyorsun dediği zaman $ehirler arası otobüse atlayıp istanbul'un yolunu tutacaksın, geldiğin hafta anfield road'a çıkıp liverpool'a kar$ı oynayacaksın, sonra sezon boyu inamoto'nun yedeği olacaksın, ardından sezon sonu kaçan $ampiyonluktan sonra teknik direktörün seni kastederek elimdeki malzeme bu kadar diyecekek. sen yılmayacaksın. yeni sezonda bir çok taraftar ve basın mensubu tarafından unutulacaksın, oynadığın mevkide bırakın yedek olmak 18 girip girmeyeceğin bile tartı$ılacak, kiralık gönderilip pi$men gerektiğin bile söylenecek. ama sen yine yılmayacaksın. sonra yine bir gün mevkinde oynayan linderoth sakatlanacak, ayhan sakatlanacak ve zorunluktan takımda yer almaya ba$layacaksın, o sezon çıktığın ilk lig maçında gençlerbirliği'ne kar$ı çok iyi oynayıp golünü atacaksın, ardından tüm sezon orta sahayı ve zaman zamanda defansı hakimiyetine alıp takımını $ampiyonluğa ko$turacaksın. lig bitecek milli takımla beraber euro 2008'in yolunu tutacaksın, bir diğer mehmet'in yedeği olarak dü$ünülürken turnuvanın 2. maçında takımın ilk yarı sonucu 1-0 gerideyken ikinci yarı oyuna girip orta sahayı ayakta tutacak ve maçın kazanılmasına katkıda bulunacaksın, sonra takıma katkın görülecek çek cumhuriyeti maçında ilk 11 ba$layıp çıkana kadar gayet olumlu oynayacaksın. çeyrek finalde aurelio'nun yokluğunda hırvatistana kar$ı oynayıp 76. dakikada sakatlanıp oyundan çıkana kadar orta sahayı ayakta tutup takımın en iyisi olacaksın. ve son olarak defansın göbeğinde oynayacak oyuncu eksikliğinden dolayı ilk akla gelip daha önce hiç oynamadığın ve futbolda belki de en zor mevki olan yerde oynayacaksın, hem de euro 2008 yarı final maçında avrupanın devi almanya'ya kar$ı... zor i$ vesselam. dedim ya dile kolay... çanakkale'den isviçre'ye ko$arak gitseydin bu kadar takdir etmezdim. helal olsun çocuk sana...
  • elle kontrol edip attığı gol sonrası şükür secdesine yatan futbolcu. tam bu ülkenin futbolcusu.
  • burayı okudukça alayınızın kör ve azıcık beyin yoksunu olduğunu düşünüyorum.
    milli takımın ve fenerbahçe'nin yıllardır hamallığını yapan adamı iki top süremez ile eleştirmek cidden mallık.
    volkan demirel'de 10 senedir tek gol atmadı siktirsin gitsin mi sayın futbol uleması?
    herkes işini yapacak. rvp çizgiden top çıkarmayacak mesela. gol atacak.
    topal top kesecek. yanındaki orta saha josef olmayacak mesela. oyun kurabilecek biri olacak. nani ve volkan şen'i eleştireceği argümanla topal'a siktirsin diyenler lütfen alternatif bir oyuncu koysun yerine?
    josef'i 8 milyona aldık yahu! 8 milyon euro. 30 milyona yakın para.
    sen bu adamı bedava bırakıyorsan kusura bakma malsın.
    kontrat bitimine 2 sene kala gel bakalım dersin. atarsa imzayı kalır atmazsa satarsın alıcısı çokken. sen son 6 aya bırakırsan adam tabii ki gelen teklifler doğrultusunda zam ister. şirket gibi değil çay ocağı gibi bile yönetilemiyoruz. ne takım ne ülke!
    ama evet mehmet topal siktirsin gitsin değil mi? ondaki karakterin çeyreği olmayan siz siktirin gidin bence.
    kötüleyen elleriniz şimdiden dert görmesin.

debe editi: iş oruç yemeğe , domuz eti yemeğe, içki içmeye gelince etrafındakilere müthiş dindar kesilen herkesten kul hakkı yemeye karşı aynı şekilde tepki bekliyorum. sınav olur, işe giriş olur, yolda emniyet şeridinden gidiş olur hepsi aynı. diğerleri bireysel günahlar ama kul hakkı toplumu dinamitler. deistler ve ateistler kadar hassas olsanız kafi. saygılar.
  • espn'de attığı golü yorumlayanların yorumu ;

"three goalkeepers wouldn't stop that..."

yani diyor ki;

"değil şımaykıl bütün maykıllar gelse çıkaramazdı o topu"
  • eşiyle birlikte sosyal sorumluluk projelerinde çok önemli işler yapan futbolcu. genel türk futbolcusu profilinden çok farklı on numara adam. eşi şiir kitabı bastırıyor bütün gelirleri kimsesiz çocuklara gidiyor. diyarbakır'dan fenerli çocuklar geliyor topal ailesi evlerini açıyor. engelli bir kardeşimiz fenerli futbolcuları görmek istiyor dhalsim bu organizasyona ön ayak oluyor. futbolculuğu, oyun bilgisi, tekniği eleştirilir ama adamlığı asla.
  • eleştiri alınca herkesten tek tek hesap soranların bir sıralar kaptan olduğu milli takımda "kötü oynadığımız zamanlarda istediğiniz her şeyi söyleyebilirsiniz." demiş futbolcu.

adamsın. teşekkürler.
  • en günahsızdır.
    pes diliyle anlatmak gerekirse;
    benim elimde 80'lik bir defansif orta saha olan mehmet topal var. bunu stopere çekince özellikleri 68'e düşüyor. o halde ne yaparım?
    yön tuşları ile yedeklere yönelir, oradan 75'lik ersan adem gülüm veya 74'lük yalçın ayhan'ı stopere çekerim. hiçbir şey bilmiyorsam 70'lik semih kaya'yı oyuna alırım ki 80'lik taş gibi, ön liberodan mahrum kalmayayım.

ben en salak pesçi bile şu basit mantığı kurabilir diyordum ama kuramayan çıkıyormuş demek ki.
    demek ki neymiş;
    never underestimate the power of human stupidity
  • hiddink'in şans vermediği iddia edilen futbolcu. oysa ki hiddink kendisini, hırvatistan maçında milli takım 3-0 gerideyken 70. dakikada selçuk inal yerine oyuna almıştır. bir ön libero kalan sürede 3-0 geride olan takımı için skoru çevirecek kadar maça etki edemiyorsa suçu kendinde aramalıdır. sonra neymiş efendim "yok hiddink kendisine şans vermemişmiş" hadi oradan! sen 20 dakika boyunca oyunda kal ve skoru takımının lehine getireme sonra ön liberoyum ben diye geçin. ne güzel iş ya..
  • güzel oyununu 1 gol 1 asist ile süslemiş oyuncudur.
  • gün itibariyle bir avrupa takımının paraya kıyıp da bonservis bedeliyle aldığı ender türk futbolculardan biri olmuştur. hem de bu avrupa takımı sıradan bir takım değil. önümüzdeki yıl şampiyonlar ligi'nde yer alacak olan valencia. çanakkale dardanelspor'dan galatasaray'a oradan da valencia'ya gitmek hem de bunu ayrıldığı kulüplerine de para kazandırarak yapmak her babayiğidin harcı değildir. helal olsun sana mehmet topal. sayende la liga'yı izlemek için fazladan bir nedenimiz daha oldu.