• öğrenciyken kışları harcayıp yazları kartları sıfırlamak için arkadaşımla alaçatı'da çalışıyorduk. 2012 yazında yine alaçatı'da bir balıkçıda çalışırken bir akşam işin en yoğun olduğu saatte oradan oraya koştururken omzuma biri dokundu. kafamı kaldırıp baktığımda nihat kahveciyi gördüm. kendine has uslubu ile ağzını yayarak" kardeşim müsait yeriniz var mı?" diye sordu. " abi şu an bütün masalar dolu ama biraz beklerseniz masanın birisi kalkmak üzere" dedim. rahat ol kardeşim acelemiz yok dedi. sonra kalkacak olan masa boşaldı masayı temizlerken mehmet topal'ın da eşiyle birlikte benim masayı temizlememi beklediklerini gördüm. alaçatı'ya gidenler bilir masalar sokaklardadır. bunlar da tam sokağın kenarındaki masaya oturdular. siparişleri verdiler nihat kahveci" kardeşim sen bize bir sarı zeybek getir" dedi. o güne kadar sanatçı, şarkıcı, oyuncu birçok ünlü müşterimiz olmuştu. fakat ilk defa ünlü futbolcular bizim müşterimizdi. ben heyecanla ayaklarım g***** vura vura masaya hazırlamak için koştururken bir de baktım ki bütün masalar ayaklandı. sokaktan geçen mendil satan çocuklar nihat kahveci'nin eşinin çantasını çalmışlar. yan masadakiler " o çocuklar şu tarafa gittiler" diyerek ara sokakları tarif ettiler. mehmet topal da biz bir gidip bakalım dedi ve akşamım iyice ilginç bir hal aldı. biz başladık mehmet topal'la karanlık sokaklara doğru koşmaya. çocuklar kim? çanta nasıl bir şey? çocuklardan çantayı alabilecek miyiz? en ufak bir fikrim yok. sadece mehmet topal'la hırsız kovalama fikri var beynimde. mehmet topal da o sıralar ispanya'da valencia'da forma giyiyor ve fenerbahçe'ye transfer haberleri var. ben bir taraftan koşarken bir taraftan da mehmet topala" abi ben fenerbahçeliyim gazetelerde haberin çıkıyor gerçekten fenerbahçe'ye gelecek misin?" diye sordum. " ya bakalım görüşüyoruz şu anda net bir şey yok" dedi. ikimiz biraz koştuktan sonra yaptığımız şeyin ne kadar saçma olduğunu fark edip geri döndük. döndüğümüzde nihat kahveci telefonla eşinin telefonunu aramış ve çocuklarla konuşuyordu. paranın ve çantanın önemli olmadığını sadece kimlik kartları ve banka kartlarını kendisinin alabileceği bir yere bırakmalarını istedi çocuklardan. tabii gecenin sonunda ne çocuklar bulundu ne çanta bulundu ne de kimlik kartları. mehmet topal mekandan kalkarken o zaman için çılgın bir bahşiş bıraktı bize.
    bir ünlüyle her zaman karşılaşabilirsiniz, fotoğraf çektirebilir hatta özel videoda çekebilirsiniz. ama mehmet topal'la alaçatı'nın karanlık sokaklarında hırsız kovalamamız kesinlikle hayatım boyunca unutmayacağım güzel bir aynıydı.
  • güldüren transfer.

beşiktaş'ta topal josef tandemi varken fenerbahçe'de sosa var, paralel evrendeyiz sanki.
  • elle kontrol edip attığı gol sonrası şükür secdesine yatan futbolcu. tam bu ülkenin futbolcusu.
  • eşiyle birlikte sosyal sorumluluk projelerinde çok önemli işler yapan futbolcu. genel türk futbolcusu profilinden çok farklı on numara adam. eşi şiir kitabı bastırıyor bütün gelirleri kimsesiz çocuklara gidiyor. diyarbakır'dan fenerli çocuklar geliyor topal ailesi evlerini açıyor. engelli bir kardeşimiz fenerli futbolcuları görmek istiyor dhalsim bu organizasyona ön ayak oluyor. futbolculuğu, oyun bilgisi, tekniği eleştirilir ama adamlığı asla.
  • eleştiri alınca herkesten tek tek hesap soranların bir sıralar kaptan olduğu milli takımda "kötü oynadığımız zamanlarda istediğiniz her şeyi söyleyebilirsiniz." demiş futbolcu.

adamsın. teşekkürler.
  • en günahsızdır.
    pes diliyle anlatmak gerekirse;
    benim elimde 80'lik bir defansif orta saha olan mehmet topal var. bunu stopere çekince özellikleri 68'e düşüyor. o halde ne yaparım?
    yön tuşları ile yedeklere yönelir, oradan 75'lik ersan adem gülüm veya 74'lük yalçın ayhan'ı stopere çekerim. hiçbir şey bilmiyorsam 70'lik semih kaya'yı oyuna alırım ki 80'lik taş gibi, ön liberodan mahrum kalmayayım.

ben en salak pesçi bile şu basit mantığı kurabilir diyordum ama kuramayan çıkıyormuş demek ki.
    demek ki neymiş;
    never underestimate the power of human stupidity
  • josef topal tandemi geri dönüyor
  • sivasspor'da rıza diye bir futbolcu var eğer transfer edersek beşiktaş'ın efsanesi olur o derece
  • hiddink'in şans vermediği iddia edilen futbolcu. oysa ki hiddink kendisini, hırvatistan maçında milli takım 3-0 gerideyken 70. dakikada selçuk inal yerine oyuna almıştır. bir ön libero kalan sürede 3-0 geride olan takımı için skoru çevirecek kadar maça etki edemiyorsa suçu kendinde aramalıdır. sonra neymiş efendim "yok hiddink kendisine şans vermemişmiş" hadi oradan! sen 20 dakika boyunca oyunda kal ve skoru takımının lehine getireme sonra ön liberoyum ben diye geçin. ne güzel iş ya..
  • güle güle, sen harika bir insansın ama futbolun bize uygun değil. sahada hiç aramayacağız ama seni hep çok seveceğiz.
hesabın var mı? giriş yap