• marmara üniversitesinden yaptığı yüksek lisansı sırasında "modernlik ve modernleşme ekseninde geleneksel türk tiyatrosu" tezini yazmış olandır. tez danışmanı tayfun amman'ın onayından geçebilen ender tezlerden birini hazırladığına göre, bu konuda pirlerden olduğunu varsayıyoruz.

tavsiyem, kendisini herhangi bir filmde görürseniz, muhakkak izleyin. ya film mükemmel oluyor (mommo kız kardeşim) ya da kendisinin oyunculuğu için izlenmeye değer oluyor (the imam) tebrik ediyor, şapka çıkarıyoruz önünde..
  • berlin'de vorwien adlı mekanda tanıştığım, kısa süre de olsa konuşmaktan zevk aldığım, şüphesiz farklı yüz hatlarına sahip olan ve bu ekzantrik yüzünü daha başarılı yapımlarda görmeyi dilediğim, aynı zamanda ekşi sözlük yazarı olan oyuncu.
  • jack nicholson gibi, heath ledger gibi kendine has bir the joker versiyonu yaratmış oyuncu. hollywood'da yeni bir joker filmi çekilecekse oynaması gerekendir.

(bkz: sıçarken aklıma geldi)
  • ekmek teknesi'nin ölü'sü, şimdilerde ise bez bebek dizisinin şoker'i olan oyuncu.
  • rene descartes'a çok benziyor. bunu sadece ben düşünmüş olamam değil mi? yoksa bir göz doktoruna mı gitmeliyim?
  • benim nazarımda hak ettiği değeri görmeyen iyi ve yetenekli oyuncudur. kendisini leyla ile mecnunun kamili olarak tanımış ve sevmiş olmakla beraber oynadığı karakter seri açısından gayet önemli ve oturmuş bir karakterken 2. sezonda kendisini az ve 3. sezonda ise hiç göremedik ki zaten serinin en kötü sezonu 3. sezondur.
  • ruhsardaki ofisteki selçuk.
  • itiraf edeyim başta leyla ile mecnun'da yetersiz bulduğum, itici bulduğum, olmasa da olur dediğim bir karakteri oynuyordu, en son haline bakıyorum; sevdirmiş kendisini. şu yaz günü başka işlerini de bi takip edeyim bakayım, editlerim burayı.

edit: oha hatırladım mommo'da çok kral bi bakkalı oynamıştı. istanbullu.
  • çok çok iyi bir oyuncu olsa da fazlaca tanınmamış ve gerek filmlerde gerekse rol aldığı dizilerde hep geri planda kalmıştır. en sonra mommo filminde canlandırdığı istanbullu bakkal rolünde izledim kendisini ve mesela bir nuri bilge ceylan filminde görmek nasıl olurdu acaba diye düşündüm. tiyatro menşeili sanırım.
  • leyla ile mecnun un yedek kamil i olan başarılı oyuncu. bir ara bez bebek te de oynamıştı ama umuyorum ki paraya sıkıştığı için falan oynamayı kabul etmiştir.

o değilde l&m'de baya haksızlık yapıldığını düşünüyorum. mesela ilk sezon ana karakterlerden biriyken ikinci sezon ara ara görülmeye başladı ve üçüncü sezon da kadroda hiç yer almadı. tahminimce 3 sezon devam etseydi bi osman sonant ya da biserkan keskin kadar ünlü olabilirdi.
hesabın var mı? giriş yap