• konken'de bekldigi kagidin degi$ik renktekilerini atarak yapilan beklemeye verilen ad. mantigi bu kagitlari atarak onlarla ilgilenmedigi imaji verilir, halbuki beklenen kagit bir benzerdir. bu benzerler atilarak mektup yazilir ki diger istenilen cins gelsin. ki$i o kagit atilip da alinca "ne o mektup mu yazdin?" diye tabir edilir. misal karo kizindan iki tane bulunduran, maca kizina sahip olan birinin karo kizini atip daha sonra kendisine atilan sinek kizini almasi durumu.

(bkz: yanmali konken)
    (bkz: rolansli konken)
  • en güzel yazılı ifade şekillerinden biri.
  • teknolojiyle bu ihtiyacı silenler el yazısıyla yazılmış bir mektubun içtenliğini, hatta romantizmi unutmuş olmalarıyla şaşırtır. mektup yazmak samimiyettir..her anından keyif alırsınız.. önünüzde kağıt, elinizde kalem, yazılacaklar akılda, mükemmel bir tatmindir o an.. el yazısı karakterdir..bazen sayfalar yetmez, eliniz isyan eder ama yinede son noktayı koyamazsınız. aslında çok yalnız bir eylemdir mektup yazmak..hüzünlü..soğuk havada duyulan kahve kokusu kadar keskin, özlenen bir duygu..hele iştahla kağıda kaleme sarılmak için bir sebebiniz yoksa...
  • dunyanın en sıcak ve en rahatlatıcı en mutlu edici eylemlerinden bir tanesi. korunmaya alınması gereken bir tur.
  • walter benjamin'e göre, mektup yazmak araç olan durağan sözcüğün içinde yaşam varmış görüntüsü verir.
    mektupla, uzakta kalmaya devam ederek, uzak olmayı reddebilir insan. msn var mı ? sorusuyla yüzyüze kalıp hiç tanımadığımız insanları dibimize sokma gayretlerine pek bir efendi yanıt.
  • el yaziniz berbatsa karsi tarafa iskence cektirebileceginiz bir iletisim yolu.
  • en son 1993'de yazmıştım. nasıl birşey olduğunu unutmuşum. email çıktıktan sonra önemini yitiren fakat nostaljisi güzel olan bir şey diye
    hatırlıyorum
  • parmak izi ve delil birakan romantik, duygu dolu iletisim yoludur. mektupta sizden birseyler aliciya gecer, bu yuzden en ozverili iletisim yoludur mektup yazmak. yazacaklarinizin belki de yillarca saklanacagini bilmek, sayfanin kosesine dusmus bir damla gozyasinin biraktigi kabariklik, gonderen ve alici adreslerini yazmanin insana yasattigi nostalji... bambaskadir.
  • çizgisiz kağıda inci gibi dökmek içini karşıda hitap ettiğin kişinin gözlerinin içini görerek, tadı kokusu yıllarca kalacak üstelik...

bir zamanlar aşkla ve şevkle giriştiğim, şimdilerde benim için üzülerek de olsa tarih olmuş eylem. bir ayda yazdıklarım ancak bir haftada okunabilirdi. en çok yetmişikibuçuk sayfa yazabilmişliğim olmuştu. on sayfadan az yazınca özür dilerdim karşıdaki kişiden filan, öyle bir tutkuydu. sonra internet çıktı mertlik bozuldu.
  • (bkz: aşk mektubu)
hesabın var mı? giriş yap