• ankara büyükşehir belediyesi eski başkanı, akp'li siyasetçi.

1994-2017 arasında bilfiil ankara büyükşehir belediyesi başkanlığı yapmıştır. başkanlık yaptığı dönemde büyükşehir belediyesi "avrupa şeref bayrağı" (2001) ve "avrupa şeref plaketi" (2003) ile ödüllendirilmiştir. gökçek, ankara'da en uzun süre görev yapan belediye başkanıdır.

23 ekim 2017'de twitter'da istifa edeceğini açıkladı ve 28 ekim 2017'de recep tayyip erdoğan'ın isteği nedeniyle ankara büyükşehir belediye başkanlığı'ndan istifa etti.
  • yazmistim, yine yaziyorum. hepimiz gideriz bu kalir yerinde. bir yolunu bulur, kalir. bak istifa emrine uymayan 2 baskan daha buldu simdiden.
  • ahmet takan'ın istifalar akp anketlerini yükseltmedi başlıklı yazısında, hakkında şunları yazdığı kişi,

--- spoiler ---

melih gökçek, "onurlu istifa" için saraydan son bir talepte bulunmuş. "bari büyük hayalim olan, çok büyük yatırımlar yaptığım ankapark'ı bitireyim. 23 nisan'da açılışını yaptıktan sonra o gün orada istifa edeyim" demiş. r.erdoğan yine reddetmiş...

--- spoiler ---
  • gitse de gitmese de işimize gelir.

gitse, kendi vasıfsızlığı, gitmese; erdoğan otoritesine karşı gelmiş demektir.

güzel hareketler.

yine aklıma bir lafı getirdi; yiyin birbirinizi ete para vermeyin .... birbirinizi .... para vermeyin.

hahahaha.
  • projelerine tıklayınca 2 ila 7. sayfalarda aynı 5 saat kulesi çıkan kişi

bu saatte güldürdün kaynak

yapacakları (yapamadı)

(bkz: gökçek new york belediye başkanı olsa olacaklar)
  • ib.melih gökçek gibi bir insanın, hayata dair herhangi bir mevzuda kaybedeceğine inanmak, saflık gerektirir.

23 sene ankara'yı idare etmiş bir insanın, ister başkan, ister başbakan, isterse cumhurbaşkanı olsun, herhangi biriyle sürtüşme yaşaması, bir şekilde unutulup gidecek anlık bir mevzudur.

ib.melih gökçek, bu güncel gerginlikten mutlaka, ama mutlaka bir kar elde ederek çıkacaktır, aksine inanan, türkiye'yi çok yanlış anlamıştır bence...

ben söyleyeyim de hani...
  • vala bana da oyle geliyor ki ankara baskanligini birakip turkiye baskanligina oynayacak 2 sene sonra. gokcek bu. muhallebiciye benzemez. lan gideceksen bari gemileri falan yak git taslari yerinden oynat arkadas. bi ise yara, yarali parmaga ise.
  • içinde bulunduğumuz an itibari ile ankara büyükşehir belediye başkanımızdır.
  • son günlerin en mutsuz adamı galiba
hesabın var mı? giriş yap