• isterler ki herkes kendileri gibi ücretli köle olsun. bakmayın siz sallamalarına, gel seni memur yapalım deseler böbreğini bile verir çoğu.
  • yoo bizim buradakiler çalışıyor, hepsinin ek işi var, dükkanı var hatta. ben bu amın evlatlarını nereye şikayet edebilirim bi söylesenize?
  • kimse nin calıstıgı yok, herkes tembel yoksa bu memleket bu halde olmaz, pozisyonlar zaten havalarda ucusuyor, dunku donunu bağlamaktan aciz oglanlar kızlar, is begenmez olmuslar, sbx de kahve icerken bunu konusuyorlar, gelismis bir ulkeye gelinde gorim ben sizi nasil otturuyorlar...
  • çalışmıyorlar tabii anasını satim.çok doluyum bu konuda.öfkem boyumu aşmış durumda.işin en garip olan tarafı ise gerçekten iş ahlakı yüksek, disiplinli insanlar dururken nerde boş teneke var onu buluyorlar.ben bu dünyaya şanslı gelenleri izlemeye gelmişim.
    aldığım paranın her kuruşunu hak etmek için iki kat daha işime özen gösteren ben dururken habire işten kaytarmaya çalışan daha iyi yerlere geliyor.sizin dayılarınızındaaa vicdanınızındaaa...
    neyse artık ilerde bir gün torpille bir yerlere gelirsem en azından hakkını yediklerim için düzenli sadaka veririm.napalım torpilsizde bi halt olamayacağız gibi.
  • annem öğretmendi, dedem öğretmendi, ailem de sgk'dan tarım bakanlığına kadar çalışmış emekliliğini almış insanlar mevcut o yüzden bu "memurlar çalışmıyo bla bla bla" diyenlere uyuz olurdum.. artık öyle düşünmüyorum 2 ay boyunca beraber yaşadığım memurdan yola çıkarak şimdikiler cidden direk yatış hocam salla başı al maaşı net.
  • tüm memurlar çalışmıyor diyemez kimse.biz pandeminin en cafcaflı döneminde tam kapanmada gece yarısına kadar çalıştık mesela.haftasonu da gittik ki bizde fazla çalışma ücreti yok.ama günü okey 101 oynayıp geçiren ya da borsada kağıtların içinde geçiren de çok memur var.
  • özel sektörde emek sömürüsü yapılıyor denilmesi gerekirken, uğraştılari şeylere bak
  • şu an memurlukta bi kişinin işini üç kişi yapmıyor, üç kişinin işini bir kişi yapıyor. işi yapılanlar da çay kahve içiyor. durum böyle.
  • memurlugun temel sorunu bu zaten yıllardır. 1 i deli gibi çalışır tüm işler ona yığılır 3 ü yatar. sağlık personeli ise hep çalışır
  • boşver bunları sen bize şeyi anlat hani bu sistem gidiyor ya nasıl oluyor o?
    öğlen gidip mesai bitimine kadar gelmeyen sistem yapmış adamlar.
hesabın var mı? giriş yap