şükela:  tümü | bugün
  • izmit'in en güzel mezeleri, salataları, lezzetli balıkları olan restoranı. sahildeki restoranlar arasında en iyi en kaliteli mekan. kalamarı müthiş karides güvecine değinmiyorum bile. en ilginci de bir balık restoranı olmasına rağmen tatlılarının mükemmel lezzeti. sahibi ahmet amcaya selam ederim.

http://www.kocaelimercanbalik.com/
  • ankara bahçelievlerde doğal bir ortamda, doğal şekilde hazırlanan ve o kadar da pahalı olmayan balıkçı.
    balık çorbası bir ege'deki çorbalar gibi değil ama idare eder. leziz.
  • ankara'lılar buraya da uğrasın, çok yakınlar zaten:

(bkz: iskenderun balıkçısı)

ikiside çok iyiler. ustalarının, pişirenlerinin eline, emeğine sağlık. balık hem lezzetli, hem sağlıklıdır. keşke hergün yiyebilsek. diğer protein kaynakları hikaye. balığın zorluğu evde pişirmesinin, temizliğinin derdi. hazır yiyince kolay oluyor, hele lezzetli yaptılarsa tadından yenmiyor.

dilerim iskenderun'da, mercan'da kaliteyi bozmaz. bana iskenderun bir tık daha iyi geldi ama zevk meselesi, karışılmaz. mercan daha yoğun yerde, normal yani bir tad farkının olması. döner, hamburger, pide, dürüm saçmalıkları ile uğraşmayın. balık pişiren yerlere gidin, buralar fast food geleneğimiz olsun. insanlar uzun, sağlıkla yaşar. iyidir balık yemek. hayvan kesimi gibi vicdani sıkıntısıda yok veya daha az.

bu yerlerin detaylı analizi için oburcan reyiz'i göreve çağırıyorum. her yere, hele ankara'daki yerlere vedat milor gidecek değil. haydi reyiz kaçma, göreve.

ikisini de deneyin. alkol olmadığından her kesim ailesi ile gidebilir. balık iyidir.

sözlükçüler, varsa okuyucularım, yine kazandınız. hepinize afiet olsun.