şükela:  tümü | bugün
 • a serisinin yeni elemanı olarak piyasaya girmiş.iç dizaynı,kasası falan gayet güzel ve eşya gözleri sınıfına göre yeterli. c180' den 13.7 cm daha kısa audi a3'ten 9.1 cm uzun.fiyatı ise 253.000 tl(dizel baz alınmıştır).bu fiyata değer mi bilemem ama 38.000 € deyince daha ucuz geliyor.mercedes e serisinden başladığı zaman 681.000 tl.
 • premium kompakt sedan segmentinde çok çok uzun bir süredir audi a3 sedan tek başına piyasayı domine ediyordu - o kadar ki audi’nin en çok satan otomobili uzun zamandır a3 sedan. bmw ve mercedes’te ise sedan bir araç istediğinde audi a4’e karşılık gelen 3 serisi ve c serisinden ilerlemek zorunda kalıyordunuz ki bu da ciddi bir fiyat farkına yol açıyor.

  mercedes buradaki boşluğu a serisi sedan ile çok güzel dolduracak zira aracın şekli müthiş, iç mekan bakımından da yıllanmış a3’ün epey önünde. a3 kasasının 2020’de yenileneceğini göz önüne alırsan dolu bir passat fiyatına satılan bu aracın türkiye’de peynir ekmek gibi satılacağını düşünüyorum.

  https://www.webtekno.com/…q9ozqk00wxxtxokoy3oxb27de

  edit: sıfırı 280 bine satıldığı için biraz ölü doğdu gibi.
 • orta düzey beyaz yakalı olarak tabir edilen kesimin araç ihtiyacı için filo kiralama şirketlerinin talebi ile yaratılan otomobildir.
  iç mekan, donanım, fonksiyonellik olarak avrupa pazarında kimseye hitap etmeyen ölü doğan bir araçtır.
 • kapılarının iç tasarımı rezalet. çok boş duruyor asla premium değil.
 • 5 aylık ve 3000 km de olduğundan fazla sorun veren mercedesdir kendisi sorunlar ise şu durumda

  yağ orta seviyeden minimum
  çizgisine geldi

  motor geç ısınıyor ve 90 derecede durmuyor.

  otomatik silecek hassas değil manuel kullanmak zorunda bırakıyor.

  trim sesi oldukça fazla.

  konfor kötü.

  altı çok alçak ön tampon çizme ve alt tarafı yüksek çukurda vurma garantili.

  bu kadar kısa sürede bunca sorun oldukça fazla bir araç ve sözde premium bir araç için.
  *dizel style bu arada araç ve bu sorunların çözümü için bilgisi olan varsa yeşiller
 • audi'nin a3 sedan ile yıllardır ekmeğini yediği segmentte, mercedes'in yer alma çabasının ürünü, rent a car firmalarının yeni gözdesi olacak bir ara modeldir. mercedes'in son yirmi yıldır istikrarlı olduğu tek şey, (cls hariç) sektörü geriden takip etmek oluyor ne yazık ki.
 • mercedes'in model ishali sebebiyle klozete düşen son parçalardan. a3 sedan zaten cla'ya rakip olarak üretildi. mercedes de kendisine rakip olarak üretilen otomobile karşı rakip otomobil üretmiş anladığım kadarıyla. önden çekişli çöp cla varken a serisi sedan neden üretildi ki ? adamlar a serisinin suyunu sıka sıka kaç tane model çıkardılar ya içinden. neyse, bu da çöpün suyu bana göre.