422 entry daha
  • aynen kanka..

işte çakma doblo

işte gerçek doblo

25bin km'de kronik cam tavan tıkırdaması (düzeltilebilir) haricinde rahatsız edecek herhangi bir trim sesi vermeyen otomobildir.

25bin de km mi yaeee, diyene aynı km'de passat'ın ön göğüs bağlantı noktalarında senfoni çalındığını hatırlatırım.

bu arabaya sayısız eleştiri yapılabilir. ancak iç mekan kalitesine ve dizaynına laf edeni allah çarpar. bu yüzden nerede eleştirisinin içinde "çin malı tablet hebe bühe" diyen birini görürseniz, süratle kaçınız.
  • çin malı tableti trim sesi yaptığı veya kalitesiz olduğu için değil, ön konsolda yarrak gibi durduğu için eleştirdik. çok güzel olsaydı herhalde benz yeni nesil e ve cls'ye de yapıştırırdı bir adet çin malı tablet. gömülü ekran maliyetleri herhalde fazla geldi ki c klasse'nin makyajlı versiyonunda da devam kararı aldılar çin malı tablete. anlayın şu farkı artık.

c serisindeki çin malı tablette durumu bilemem, ancak arkadaşım 2015'te tr'ye ilk giren parti gla'lardan aldı. çin malı tabletin çözünürlüğü 10 yıl önceki otomobillerinyol bilgisayarı çözünürlükleri ile aynı idi. daha gla makyaj bile görmeden model türkiye'ye girdikten 6 ay içinde benzo çin malı tabletleri apar topar değiştirdi, güncel çözünürlüktekini taktı. ( tabi ki e veya s kalitesinde değil, muhtemelen c ile aynı konfigürasyondur). ayrıca bununla da kalmayıp yine ön konsolda ufak tefek buton değişiklikleri yaptı, yani çıkar çıkmaz gla alanlara patlamıştı anlayacağınız bu değişiklik.merak eden araştırır teyit eder.
  • segmentinin en iyi otomobilidir. yine de e ve üzeri kasalarda gördüğünüz mercedes kalitesini çok fazla yansıtamaz
  • "çon molo toblot yorrok gobo doroyor".. neye göre yarrak gibi acaba?

ben de e serisinin ekranı gömmek için bir uçtan diğer uca yelken açan kaba dashboard'una bayılmıyorum. audi a4'te de, (ki c serisine nazaran mükemmele yakın bir arabadır kendisi) üstelik keskin hatları ile çok daha fazla tablete benzer şekilde dikiliyor orda o ekran? çin tableti olmuyor mu acaba? keza bmw 3 serisin'de de gömme falan değil, cep telefonu gibi duruyor konsolun tepesinde.

acaba bu firmalar gerizekalı mı, "lan türkiye'deki mal kullanıcılar aceba çin tableti der mi" diye düşünmüyorlar? yoksa acaba bu segmentte aks mesafesinin darlığı, omuz mesafesinin kısalığı yüzünden (aksi halde yolcunun alanından çalacaklar zira) konsola entegre etmek yerine ayrı bir ekran olarak koyuyorlar?

amk, arkadaşı gla almış da, çözünürlüğü miş miş de, sonradan değişmiş miş de, "muhtemelen" c serisi ile aynıymış mış da.. lan sen önce xla serileri (cla, gla vs) nin a serisinin türevleri olduğunu, iç mekan ve malzeme kalitesi açısından c'nin fersah fersah gerisinde ve model olarak da c'nin altında konumlandırıldığını öğren.. sonra gel çin malı tablet edebiyatı yap..

arkadaşının alakasız arabasıyla ahkam kesenlerin bok attığı arabadır kendisi.
  • merso benim için hep diğerlerinden farklı olmuştur. hiç sahibi olmadım, şirkette vermedi, sadece bir kaç defa emaneten binme şansım oldu. muadili olarak görülen tüm marka ve modellerde olduğu gibi. hepsi de birbirinden kaliteli arabalar olsa da merso her zaman için esas oğlan olduğunu bir şekilde belli ediyor. tablet mevzusu da sikimde bile olmaz.
  • ortalama araba. 1.6 fındık motora 200bin lira vermek için insanın aklını yitirmiş olması gerek.
  • düşük çözünürlüklü tablet yapıştırılmış mercedecimsi araba...
  • 2015 yılında aldığım 1,6 benzinli c180 amg aracımı 2,5 yıl 115.000 km kullandım. bana 1 kere dahi mekanik problem çıkartmadı. fren diskleri, balatalar, yağ, su, filtre, lastik, vb standart aşınan parçalar dışında hiç bir parçası değişmesine gerek olmadı. son kullandığım güne kadar da ne bir trim sesi, ne bir tıkırtı hiç bir sesi yoktu.

aracınıza iyi bakarsanız, doğru düzgün servislerde bakımını yaptırırsanız, uzun yıllar bu şekilde sorunsuzca kullanabilirsiniz.

aynı sınıftaki bmw 3, audi a4 gibi araçların aynı donanım seviyesine kıyasla da ufak ancak önemli artıları vardır: fren hold fonksiyonu + ön ve arka sensörler için görsel yakınlık işareti + torpido, gözlük ve diğer ufak gözlerde aydınlatma gibi ufak ancak uzun süre kullanımda fark yaratan özellikleridir.

iç mekan, tablet, vb tasarımsal eleştiriler de kişisel görüştür. birisi çok beğenir, birisi nefret eder.
  • yahu kimsenin gla'yı baz alıp c serisine bok attığı yok. sen tabletinle mutluysan akşamları sök evine de götür vitrine koy. ben bakarken irrite oluyorum, tercih neseles. zaten gla'nın a serisinin yükseltilmiş, cla'nın da a serisinin uzatılmış versiyonu olduğunu bilmeyen yok.. hepsi de çöptür o modellerin. benz e'den başlıyor diyecek değilim ama c'den başlıyor derim. onun altındakiler çöp ooğlu çöp çünkü. "yıldızı yeter yeaa" diyenler almaya devam edebilir, benim arkadaş dahil.

bir de abd'de yaşayan boston celticsli arkadaş, evet abd'de c class c300 ile başlıyor. ama o kuzey amerika - avrupa otomobile bakış açısı sebebiyle on yıllardır öyle. önceden 2 litre bile göndermiyorlardı abd'ye. artık gönderiyorlar c300, 3.30i gibi 2.0 litre beslemeli motorları. renault motoru da sadece tr için üretilmiş değil. avrupa'da satılıyor gayet. hatta bmw 1 serisinin tr'ye ithal edilmeyen 109 ps'lik güçsüz versiyonu bile var almanya'da. bildiğim kadarıyla sadece e180 ve 5.20i tr ve yunanistan pazarı için üretiliyor..
470 entry daha
hesabın var mı? giriş yap