• aktif olarak futbol oynayan en iyi on numara. adamin yaptigi asistler artik haber degeri bile tasimiyor.

buyuk futbolcu. gurur duyuyorum kendisiyle. bizim sonradan gorme futbolcular gibi de degil. yazin koyune halasigillere gider bunu reklam malzemesi yapma geregi duymaz. yerel zonguldak basininda falan cikar, sonra az bir sekilde diger basin yayin organlarina yansir. her haliyle buyuk bir futbolcu abi. zidane ve luis figo'dan sonra heyecanla izledigim futbolcu.
  • almanya'da afd gibi muslumanlara, turklere karsi pek de hosgorulu olmayan radikal gruplar yukseliste. yok onlarla komsu olmak istemezdiniz tarzi aciklamalar, yok mesut alman milli marsini okumuyormus, kotu ornekmis genclere. bu tur davranislar azinliklari daha cok kimligine sarilmaya itiyor. onlarin alman genclere kotu ornek oluyor diye cikistigi mesut, almanya'daki turk genclerine asil harika bir ornek ve ilham kaynagi oluyor, kim oldugunu unutmama, inancindan, kokeninden dolayi utanmama konusunda. ise biraz boyle bakmak gerek.

tanim: basarili olmak icin kimliginden vazgecmeye gerek olmadiginin kaniti, gogsunu gere gere muslumanligini yasayan turk asilli alman futbolcu.
  • asist yapmazsa ölecek hastalığına yakalanmıştır.
  • annesine saygısızlık yapılmıştır.

https://twitter.com/…spor/status/742345731672002560
  • 16 haziran 2016 almanya polonya maçında toni kroos kadar ayağına top gelse ve aynı pozisyonlar elinde olsa en az 10 gol pozisyonu yakalatacak eski real madrid'li futbolcu. almanya bu gece beklenenden çok fazla pas hatası yaptı. mesut dokunuşları belli olmasa da bu konuda hala takımın en iyisi.
  • tek kelimeyle günümüz futbolunun 'dahi' çocuğudur. top ayağına geldiğinde sadece karşısındaki 2 oyuncu değil; arkasındaki oyuncu bile ne yapacağını kestiremediği için bir müddet donup kalıyor. topu sürer gibi yapıp hafif sağa dürtüşü esnasında rakip oyuncular kilitleniyor ve mesut tek hamle ile 180 derece dönen bileğini kullanıp atağın yönünü değiştiriyor. izlemesi aşırı keyifli, sakinliği mest edici.
  • pas atmayi o kadar basit ve de etkili sekilde yapiyor ki her derde deva aspirin, gripin gibi bir sey. ıyi ki milli takimimizda oynamiyor degilse uzun aptalca yan ve geriye atmaya dayali futbol kültüründe ilk 11 e bile alinmazdi
  • alman milli takımının neuer'den sonraki en iyi oyuncusudur.
    bir futbolcunun iyi olduğunun kanıtının top kontrolü olduğunun en önemli kanıtı mesut. o top sanki mesut'a temas etmiyor da adeta pamuk tarlasına düşüyor hayretle izliyorum.
    adam tam bir futbolcu oyun zekası zaten üst düzey yaptığı asistler bunun en iyi referansı.
  • tartışmasız türk genlerine sahip olan en büyük futbolcu. bugün alman milli takımında resital sunuyor. ancak ben hala real madrid'de oynadığı futbolun çok uzağında olduğunu düşünüyorum. ingiltere'ye gittikten sonra fiziğini epey güçlendirmiş ama hızını ve çevikliğini ciddi anlamda kaybetmiş. oyun zekası hala çok üst düzey. ama yine de real madrid'de çok başka oynuyordu.
hesabın var mı? giriş yap