• faşist olduğunu duymuştum da çok ağır faşistmiş bunu yeni öğrendim.

chp böyle bir hata yapmaz umarım. hatay'a yakışmayan zihinlerin halkı yönetmesini geçtim memlekette söz sahibi bile olmamaları gerekiyor. diğer tarafta da akp duruyor. şehrin üstünde nasıl bir bahtsızlık var lan öyle.

mete aslan zihniyeti.

edit: zamanında iskenderun'da iyi işler yaptığı doğrudur fakat işten çok bazen zihniyet daha fazla önemlidir. bu adamın zihniyeti de maalesef hatay'a yakışmayacak cinsten. her şey makyaj olsaydı oyumuzu akp'ye verirdik ama öyle değil işte, mühim olan da bunu anlayabilmekte.
  • 31 mart 2019 yerel seçimleri’nde demokrat parti’den aday olarak, daha önce üç dönem belediye başkanlığını yaptığı iskenderun’da (yeniden) akp’nin kazanmasını sağlayan şahıs.

30.464 oy (%21,37) alarak üçüncü sırada yer alırken, akp adayı mehmet fatih tosyalı’nın 57.551 oyla (%40,37) seçimi kazanmasında büyük rol oynadı. sayesinde chp adayı yılmaz şahutoğlu 52.246 oyda (%36,65) kaldı.

bakalım, 2024’te hangi partiden nereye aday olacak?..
  • ilginç bir şekilde toplumun her kesiminden oy alan şahıs. iskenderun'da chp'liler çok severken, dp'lisi, anap'lısı, mhp ve hatta akp'lisi bile oy vermişti kendisine.

zaten evlat olsa sevilmeyecek sadullah ergin'e karşı hatay belediye başkanlığı'nda da açık ara favori.
  • ya sev ya terket afişleri için iskenderun halkının mete aslan'a "iskenderun çok kültürlü bir ilçedir ya sev ya terket" demesini beklerdim
  • bildiğim kadarı ile annesi samadağlı, babası konyalıdır. annesinin alevi olma ihtimali %90. ayrıca ya sev ya terk et açılım zamanı idi gayet hoşuma gitmişti. suriyeli mülteciler ile hatay'ın içine eden reyhanlıda ölenlerin mezhebini bastıra bastıra söyleyen akp ve genel başkanı var iken hatay'da aleviler chp'ye verir çünkü sorun ayrımcı akp karşıtı olmaktır.... mete aslan veya chp değildir.

not: aleviyim gönlüm chp adayının m.ali edipoğlu olmasından yana ama ismi dahi geçmiyor.

düzeltme: annesinin köyü samandağ'ında bulunan 8-10 sünni köyününden bir tanesi imiş.. kuntz 31 uyardı kendisine teşekkür ediyorum.
  • once anap'tan secilerek daha sonra dp'ye gecerek 15 sene yuruttugu iskenderun belediye baskanlıgını bu secımlerde chp'ye devretmistir..
  • afedersiniz de alevilerden oy falan alamayacak bir siyasetçidir kendileri.

adam ciddi anlamda güzel işlere imza attığı iskenderun'da 3. parti konumuna düştü, bütün bu olumlu çalışmalarına rağmen mhp'liler bile kendisine oy vermedi gelmiş alevilerden oy alacak diye yazıyor çok bilmişler.

not: geçen hafta abisi/kardeşi behiç aslan ile ayak üstü konuştum. mhp genel merkezine selamlarını iletti.*

edit: alevilerden 300-500 tane alevi kendisine oy verince alevilerden de oy almış oluyorsa hatay'da akp'de alevilerden oy alıyor demektir.
  • eğer chp, hatay ilinde havada karada alacağı alevi oylarını nasıl riske edeceğini merak ediyorsa, hatay büyükşehir belediye başkanlığını akp'ye hediye etmek istiyorsa, suriye sürecinden ve reyhanlı olayından beri ilde oluşan huzursuzluklara derman olmak değil, farklı huzursuzluklar geliştirmeye niyetliyse; hemen aday göstermesi gereken kişidir.
    bakınız; bu ilde bildiğiniz çoğu ilden farklı olarak, alevi, sünni, hıristiyan, musevi, arap, türkmen, kürt, ermeni, afgan, laz etnik ve dini grupları yaşar. kimisi bin, kimisi yüz, kimisi de on yıllar önce bu topraklara yerleşmiş, bir şekilde buradaki yaşamın harcına karışmıştır. bu kadar çok renkli bir ilde, tek renkliliğin sözcülüğünü yapma heveslisi bir aday koyarsanız, temsiliyetle ilgili olarak koca bir soru işareti oluşturursunuz.
    hatay'da hali hazırda çözülmeyi bekleyen bu kadar soru işareti varken çözmeye talip olmak yerine yenilerini eklerseniz son iki yıldır hatay'da, reyhanlı'da, armutlu'da neler olduğunu hiç anlamamışsınız demektir.
  • chp'nin hatay büyükşehir belediye başkan adayı olacağı söylentisi dolanan,eski iskenderun belediye başkanı.
  • demokrat partiden iskenderun belediye başkan adaylığını bugun açiklayacak olan eski başkan.normalde sadece büyük şehire oy verecektim seçimde.yalniz kendisinin adaylığıyla bu fikrim değişecek gibi.
hesabın var mı? giriş yap