şükela:  tümü | bugün
 • https://twitter.com/…han/status/1171425736558727173

  rabia naz vatan'ın olayının duyulmasında en büyük etken olan gazetecinin baskılardan ötürü iltica ettiğini duyurmasıdır.
 • saray dahil herkesin bilgisi olduğunu, eynesilli cem küçük'ün olayın üstüne gittiğini, soylu'nun ve akpli siyasilerin olayı örtbas ettiğini... katillerini vermiyorlar...
 • allah birgün kendi cocuklarına torunlarına da böyle bir durum yaşatır bunu unutmasın o saklayanlar.
 • neden kaçtığı belli olmayan olay.
 • neden kaçtığı belli olmayan demiş bir üst de ki yazar.. gayet açık değil mi neden kaçtığı, kaçmak zorunda kaldığı.. rabia na z cinayetini işleyenler ve örtbas edenler hapisle tehdit etmiş işte! o da 7 yaşında oğlumun beni hapiste görmesini istemiyorum diye yurt dışına çıkmış.. kaçmak sayılmaz bu! çünkü ülkede adalet yok.. suçlular değilde suçu ortaya çıkaran ve araştıranlar hapse atılıyor, hapse atılmaya çalışılıyor! bu düzeni baştan sona silkmek lazım.
 • kendisini uzun yıllardır twitter üzerinden takip ederim. hatta, bazen o kadar ılımlı ve orta yolcu yorumlar yapar ki sinirlenirim. ne bir terör örgütü sempatizanlığı yaptığına şahit oldum ne şiddet yanlısı yorumuna. bir haberi takip ettiği ve davanın ucu tehlikeli insanlara dayanacağı için kendisine yapılacak itibar suikastini erken fark edip gerekeni yapmış.

  çocuğuyla yaptığı türkiye seyahatini paylaştığı kadarıyla takdir ederek takip ediyordum. iyi bir ebeveyn olduğu ve bir dünya insanı yetiştirmeye çalıştığı anlaşılabiliyordu. seyahati kısa kesmesinin sebebini dün akşam twitter'da yazdıklarıyla öğrenmiş olduk. çocuk da tatilde neler yaptınız diye soran öğretmenine babamın yurt dışında işi çıktı yazmış. hem üzülüyorum hem utanıyorum. ülkeye dair bir bağlılık çok şükür duymuyorum artık ama, yaşayacaksam böyle insanlarla birlikte yaşamak istiyorum. bir gazetecinin mesleğini yaptığı için sürgün hayatı yaşaması ve sevdiklerinden uzakta kalması. bu mecburiyet beni sinirlendirmekten çok utandırıyor işte.

  rabiz naz davası herkesin vicdanına dokunan bir dava. kimse dillendirmese de ne yazık ki açıklığa kavuşmayacağını biliyoruz artık. güçlü türkiye'nin içişleri bakanı "benim gücüm buna yetmiyor" diyor açık açık. bu düzen böyle bir düzen işte. umarım kısa sürede yaşamak istediğin standartlara ve yere kavuşursun metin. zaten burada sürekli gbt'ye giriyordun biraz kafa dinlemiş olursun polis yokken.
 • adalet arayan herkesin başına gelen olayı yaşamıştır.
 • açıkça neden bu olayın üstüne gidiyorsun denilerek yurt dışına kaçması sağlanmış. akp'nin hakim, savcı ve polisi vatandaşı değil partinin güvenliğini sağlamakla görevliler.
  sadece bir kaç gün önce beyoğlu tünel tramvay durağında gencecik bir çocuk bıçaklanarak öldürüldü, diğer arkadaşı ise ağır yaralandı.

  orada 7/24 duran polis ise olanları seyretti.
 • rabia naz vatan konusunda toplumun tüm kesimlerinden tepki yağmıştır.

  metin cihan kimdir, necidir gibi dangalakça ön yargılardan uzak herkes; kendisinin duyurduğu bu olaya tepki vermiştir. vicdan sahibi insanlar olarak bir çocuğun yaşama hürriyetini savunduk.

  şimdi bu olayı haber yapan metin cihan özelinde; tepki veren herkesi kriminalize etmeye çalışmakta birileri. yemezler. metin cihan, rabia naz konusunda en doğru olanı yapmıştır. bilip de susanlar utansın.
 • türkiye'nin yeni skandalı ve ayıbıdır.
  ama tabi ki gündem dahi olmayacaktır

  ''haaa simit atmışlar nimet yahu nimet'' diye diye gündemler değişmektedir... binlerce entry girilmektedir...