• istanbul anadolu yakası için müthiş bir iddia.. iddiadan da öte, yürüme mesafesi kavramını sorgulatmış bir söz öbeği..

hayır, bir de bunu kartal civarı için yazmıyorlar mı, iyicene deli oluyorum.. şimdi ilan koyup prim yaptırmayacağım bu emkakçı müsveddelerine ama bunlar hiç kartal merkezden, kartal metro istasyonuna yürümüşler mi acaba?

haa bonus olarak, "metroya, minibüse ve sahil yoluna yürüme mesafesinde" yazanlar da var.. onlara diyecek bir sözüm yok..
  • metro istasyonunun bile metroya yüreme mesafesinde olmadigi bir sehirde söylenince gülünc kacan laf. ulan taksim meydanindanki metro girisinden trene varincaya kadar taksi tutsan 20 lira yazar be.
  • bunun bir de anadolu yakasında metroya, minibüse ve sahile yürüme mesafe versiyonu vardır ki evlere şenlik. allah belanızı vermesin.
  • kişiye göre değişebilen mesafe.yürümeyi seven var çöp çıkarmayı üşenen var. sonuçta herkese hitap etmez ama elbet birilerine uyar.
  • akasya acıbadem konutlarından bahsediyor olabilir lakin 3+1 eve 1.5 milyon tl veren adam niye minibuse binsin dimi?
  • yürümeyi çok seven ve 4 saat aralıksız yürümüşlüğü olan biri olarak bana koymayan klasik emlakçı cümlesidir. ama benim dışımdakileri düşünecek olursak, %99 ihtimal yürüyüşün süresi 20 dakikadan fazladır. bir de yürünen yolun güvenliğine de dikkat etmek lazım, her yürüme mesafesi yürünebilir olmayabilir.*
  • metrobüse beş dakika versiyonu da vardır. ama kaç beş dakikalık döngü olduğu bilgisini emlakçı kendisine saklıyor.
  • iskeleye yürüme mesafesinde versiyonu da vardır ki adamı deli eder. maltepe e5'ten bostancı iskeleye nasıl yürünür diye sorarım?

dakika vermeleri ayrıca ironik,
    anlayamazsınız.
  • evim için geçerli olan cümledir. hatta metro metrobüs minibüs otobüsler vapurlar marmaray-banliyo hattı taş çatlasın 10 12 dakika uzaklıkta onun da benim için dert değil yürümesi
    şaka maka şu evden çıkmam gerekse bir daha nereye gitsem beğenemeyeceğim
    ilavyu kadıköy
hesabın var mı? giriş yap