• efendim aranmasi icap edilen numarayi tusladiginiz karsiniza cikan "velkam tu mezun kolink kart, plis entir yor pin" sesinin sahibi olabilecek ablayi merak etmenize yol acan yurtdisindan turkiyeyi ucuza arama fasilitesidir bu. efendim bu kadar basimiza kakarak soylemesiniz bu cumleyi biz de korka korka armasak di mi.
  • su anda istanbul ve ankarayi 19 cent e aramami saglayan kart. diger iller ve cep telefonlari ise 25 centtir. konusma bantlari karismis olsa gerek herhangi bir dil secimi bulunmamakta. mezun dooott comm bla bla diye baslayan konusma pin kodunuzu girdikten sonra her nasilsa turkce devam etmektedir. amerikalilara veya herhangi baska bir yeri aramak isteyen insanlara bu karti satmayi dusunmemisler herhalde.
  • (bkz: mezuncall)
  • (bkz: calling card)
  • bayram nedeniyle siyirmi$ telefon aracisi. 11-4pm* arasi baglanmiyor hic 1 tel. yada bana ilk onbirde sans bulmak nasip olmuyor.

'velkam tu mezun dat kom' cumlesinden ve okuyan kadindan nefret etmek cok kolay, bi aklievvel degistirse zaman zaman iyi olurdu..

hesapta kalan paranizi da ayni kadin okuyor ama nasil:
    $24.55 okuyu$u aynen $oyle: yirmii doooort dolarrr elli beesssss sent, o sirada degisen ses tonunu soylemek bile gereksiz ayrica
  • mezun dat kom diil de mezuuun dat kom deniyor nedense amerikan aksaniyla mezun nasil soylenir onu duyuyorsunuz. hayir heryerinde turkce konusulan mesajin basinda niye velkam tu mezuuuun dat kam denir anlamak guc. bir de internetten kontor doldurma hata verince musteri hizmetlerini arayip turkce yardim almak "honour bey" diye hitap edilmek garip ve hos geliyor yillardir amerikada olan birine.
  • ayda $1000 (evet, yaziyla bin dolar) telefon faturasi odeyen bir arkadasima (hayir, ben degilim) tanistirdigim, ancak ayni kisinin "hic dusmuyor be!" demesi nedeniyle yine ayda $1000 harcamaya devam etmesine neden olan calling card, tu kaka.

ancak, baskalarinin cebini degil de, kendimi dusunecek olursam, ucuza muthis servis. diger calling cardlar dakikasina 35 cent alabiliyorlar turkiye icin. pek tabii, internet'den kontor doldurma olayi da muazzam. telefonunuz yurt disini arasin veya aramasin, ucuzluk icin kullanilabilecek birsey. tam da baba parasi yemekten o kadar da haz almayan ogrenci isi bir nevi.
  • kendisinden cok daha ucuzunu bulmak mumkun olan kolink kart.
    sozluk yazarlarına faidem olsun diye diyorum, www.zscomm.com adresine bakin bir.
  • speeddialdiye aramak istediginiz numaralari onceden kaydedip tek tusla arama ozelligi olan, smart call numarasi tabir edilip, telefon numaranizi girdiginizde o telefondan aradiginizda pin girmenize gerek kalmadan direk tek tus ile arama yapmaniza olanak veren bir calling card bu. ama cok zor dusmesi, dustugunde de ozellikle ankarayi arayinca konusmanin 1 saniye hatta daha uzun lagli gerceklesmesi de uzen yanlaridir. hatta cogunlukla babami aradigimda babamin telefonu kapatip beni geriye aramasiyla sonuclanan gorusmelerimiz oluyo bu aralar.
  • kontur doldurana bele$ sms veren, normal sms ucreti 8 cent olan araci kurum.

turkiye'yi 10 cente arayan uyduruk kartlardan iyidir ne kadar da olsa.

http://telefon.mezun.com/
hesabın var mı? giriş yap