• desteklediğim, doğru bulduğum ve asla gerçekleşmeyecek önerme.
  • yarıya mı indirme bence asgari ücret daha uygun bu zor günlerde.
  • erol mütercimler'in yaptığı oldukça mantıklı olan öneri. diyor ki ; "meclis malesef içlevsiz ... milletvekilleri madem işlevsizler (bunu hakaret olarak söylemiyorum) neredeyse sıfır çarpan halini aldılar, o zaman madem devlet bahçeli bey bir vatanseverlik daha yapsın milletvekili maaşları yarıya indirilsin. o genç çocuklar sosyal medyada çok güzel şeyler yapıyorlar"

şurda

milletvekilleri, vekilliği vatan için yapıyor bu tartışılmaz. o yüzden böyle ciddi bir ekonomik sıkıntı yaşadığımız günlerde, vatansever vekillerimizin bizi yalnız bırakmayacağından eminim.

özellikle koltuğu bırakamayan kılıçtardan bekliyorum.

not. cehape
  • mütercimler devlet bey'den örnek vermişte, devlet bey 1997 yılında parti genel başkanı olduğu o günden bugüne geçen sürede nerdeyse maaşının tamamı öğrenci okutan vakıflar, tsk dayanışma vakfı, mehmetçik vakfı gibi hayır kurumlarına bağışlanmaktadır.

mütercimler, ''diğer vekillerde devlet bey gibi ....'' diye cümleye başlasaydı daha doğru olurdu.
  • aktif ve göz önünde tutulması gereken kampanya.
    milletvekili olmak zaten başlı başına bir ayrıcalık. ayrıca onlar temelde maaş ve ayrıcalıklar için orada değil, milleti temsil için oradalar. her ne kadar bu böyle gözükmese de.
    maaşlarının yarısından ülke adına feragat etmeleri şu zor günlerde birlik ve beraberlik adına güzel bir adım olacaktır.
  • ülke yangın yerine dönmüş , tüm vatandaşlar ve devlet olarak kemer sıkmamız gerekiyor..
    milletvekilliği bir meslek değildir..
    halkı temsil etme görevidir ve gönüllü olarak aday olunmaktadır..
    bu sebeplerden milletvekilliği maaşları da düşürülmelidir.

kemer sıkacaksak tüm ülke sıkmalıyız..
    tabi meclise gelse oybirliği ile reddedileceği kesindir.. :)

çünkü sadece halktan kemer sıkması istenmektedir..
    beyfendilerin rahatları mana bozulmasın..
  • solundan sağına milletvekillerinin mutabık olduğu tek konu.

(bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
  • milletvekilleri giderlerinin ne kadar çok olduğunu bilseydiniz az güler çok ağlardınız. maaş ne ki...
  • sonuna kadar destekliyorum. herkesi az ile kanaat etmeye çağıran ama lüks içinde yaşamlarından taviz vermeyen ve bu millete yük olmaktan yoksunmayan temsilciler bu zamanda milletimize örnek olup bu davranışı sergilesinler ki bu millet onların bu davranışını takdir etsin.
  • yarıya indirsen ne olacak adamlar 1 dönem milletvekili olduktan sonra emekli olabiliyorlar ve milletvekili olma yaşının 18 e çekilmesi sebebiyle 18 inde milletvekili olan bir insan 23 yaşından sonra milletvekili emekli maaşı alabilecek asıl sorun bu durum sen ben emekli olmak için 30 35 sene çalışıyoruz onlar da sadece el kaldırıp indiriyorlar başka işe yaramıyorlar
hesabın var mı? giriş yap