• bu lip synch olayi ortaya ciktiktan sonra, kendi sesleriyle de bir album ya da single cikarmis, donemin televizyonculari tarafindan 'kendiniz de soyleyebiliyormussunuz, niye daha onceden soylemediniz?' gibi sorular sorulmustu (kisisel izlenimim, pek soyleyemiyorlardi). bu lip synch olayinda sadece kurban olduklarini defalarca dile getirmis, daha sonralari bunalima suruklenmislerdi.
 • gecenlerde vh1da rock tarihinin en soke edici olaylari siralamasinda epeycene yukarilarda bir yerde anildilar.
 • bu da bir frank farian procesiydi.
 • 80li yillarin blue jean'ine gore isimlerini bir ulusal bayram* sirasinda geldikleri memleketimizdeki populer kelimeden esinlenerek bulmuslardir. yani isimleri bile asirmadir bunlarin.
 • ugly kid joe'nun efsane solisti whitfield crane real milli vanilli grubu daha ortalarda yokken, üzerinde "i am the real milli vanilli where is my grammy" yazan bir tişörtle konsere çıkmış ve beni kendisine bir kez daha hayran bırakmıştır. tekrar kutluyorum kendisini.
 • grubun adının, bir türk tarafından konulduğu söylenir.
 • tüm şarkılarını playback yaptıklarını öğrendiğim gün epey şok olmuştum. bir de hangi akla hizmet o çırpı gibi bacaklarına şort giyip altına rugan ayakkabı ve hanzo gibi siyah çorap geçiriyorlardı bilmiyorum...
 • kendileri hakkında aklımda sadece tipleri kalan. lakin entrylerde bahsi geçen şarkıyı hatırlamasamda çocukluğumda zevkle dinlediğimi hatırladığım kolpa çıktıklarını duyduktan sonra ufak çaplı bir şok geçirdiğim* 80lerin elemanları. üşenmedim aradım birde siteleri var. http://www.geocities.com/…ywood/lot/6448/milli.html
  (lot'un l'si ve hollywood'un h'si büyük)
 • bu elemanlarin playback yaptigi ilk olarak bir konserde ortaya cikmistir. grammy odulunu aldiktan birkac hafta sonra yapilan bir show sirasinda "girl you know its true" sarkilarini soylerken arkada gercek vokallerin calindigi teyp sarmaya baslamis, sarki bir anda

  girl you know its-
  girl you know its-
  girl you know its-
  girl you know its-
  girl you know its-
  .....

  haline donmustur. amerikali genclerin cogu bu olayi dun gibi hatirlar ve bu sarkinin lafi acildigi zaman herkes ilk olarak teybin sarmasiyla olusan remiksli haliyle soylerler sarkiyi.
 • iki yakışıklı zencinin görüntüsü ve iki şişman zencinin sesinin birleşmesiyle oluşturulmuş grup. playback skandalı filan umurumuzda değildi, 88'de severek dinlerdik kendilerini. boney m de yıllarca playback'le parsayı topladı, kimse de kendilerine saygıda kusur etmedi. pek motor bir parça olan girl you know it's true çok bilinir ama esas şarkı da girl i'm gonna miss you'dur bu arada, atlanmamalı.

  ve bomba:

  morvan, 23, says the name milli vanilli came from a series of promotional nights the two sponsored at a club in munich. "we rented a club and on mondays, we organized milli night for turkish customers," he says. "in turkish, milli means positive energy. vanilli is just a fantasy name. we decided to put them together."

  türkler tarafından feci kafalandıkları da böylece ortaya çıkan grup.
hesabın var mı? giriş yap