• bayram ziyaretleri tam bir işkenceye dönüşür. tokalaşma, bayramlaşma esnasında sizi görmeyebilirler, öyle sap gibi kala kalırsınız ayakta. ya da sadece kafanızı okşarlar. o da yetmezmiş gibi "ee senin karne nasıl bakalım" gibi soru yöneltilebilir. 15 yaşındaki tıfıllarla aynı keseye koyar insanlar kısacası. çok kötüdür.
  • ayaklarınız, elleriniz de ufak ve muhtemelen bilekleriniz de ince ve kuvvetsizdir. iki elinizle bir x'i doğrultamazsınız. çevrenizde daha kuvvetli birinin varlığına ihtiyaç duyarsınız. yalnızsanız veya "kendi işimi kendim görürüm" inadıyla güç denemeye kalkışırsanız eklem ve tendonlarla ilgili kalıcı ya da geçici sağlık sorunları yaşarsınız.

not: burada x'e verilebilecek değerler; çaydanlık, demlik, sürahi, tava, büyük kupa bardak, büyük bıçak, büyük kepçe gibi tek elle ve belli bir açıyla tutulması gereken, bilek kuvveti isteyen nesneler. kavanoz gibi kavrama gücü isteyen nesneler. vb.
  • çocuk yerine konmaktır.

ailecek gidilen yemekte garsonun sandalyemi çekerken "küçük hanım buyrun lütfen" demesi ve yemeğin sonuna kadar ailemin gülme krizine girmesi...

hayır garson benden de küçük, o daha çok üzüyor.
  • yaş otuza yaklaşsada sigara alırken kimlik istenmesi.
  • yaşça küçük, bir çok ergen, sana korkusuzca, gönül rahatlığıyla, arkadaşlık teklifinde buluna bilir, nede olsa boyu boyuma huy huyuma misali
  • bir beyaz tenli olmanin dez avantajlari degildir.

biz anlamaz gibi yapiyoruz zaten, siz devam edin. bunu da kullanin...
  • üniversiteyi bitirmişim, üstüne 7 sene geçmiş, okutman olmuşum ama hala "lise kaçsın çocuğum?" muhabbetinin döndüğü dezavantajlar bütünü. hele ki annannemin komşusunun "aaaa bu ortaokulda olan torunun mu?" demesi çok daha ağır ve acı koymuştu bana sözlük. halbuki hiç de ortaokul öğrencisi gibi göründüğümü düşünmüyordum ayrıca ortaokul ne? ortaokul mu kaldı teyze artık yahu?? ayrıca bir bayan olarak bodur piliç her daim taze lafının da bi numarasını görmedim şu ana kadar. yani naçizane fikrim minyon olmak göründüğü kadar güzel değildir.
  • *-sen bunlarla aynı yaşta mısın?
    +...

*-okul ayakkabısı mı baktınız?
    +...

*-burda 18 yaşından küçüklerin parası geçmez.
    +...

*(lise mezuniyetinde)
    -orta okul mezuniyeti mi?
    +...

*(üniversite 2. sınıfta)
    +2. sınıftayım.
    -ortaokul mu?
    +...

ve daha pek acı diyaloglara girmek zorunda kalmaktır. sonrasında da şu gelir: "hmm neyse büyüyünce avantaj olacak bunlar hep."
  • sevgilinin uzun olduğunu düşünmek ve bunu arkadaslarinin yanında ima etmek. üstelik kız ile erkeğin neredeyse aynı boyda olduğu bir durumda söylemek.

hayır güzelim sevgilin uzun değil sen minyonsun. ve hayır güzelim sevgilin değil ben uzunum maalesef.
hesabın var mı? giriş yap