• 12.05.1998 doğumlu pivot , 2.13 m(7'0) boyunda ve texas üniversite 'nde oynuyor , 2018 draftında üst sıralarda yer alması muhtemel , en ayırt edici özelliği boyuna nazaran atletik olması, dezavantajları ise şutu yok denecek kadar az ve boyuna göre çok ince (giannis'ten bile), fiziğini geliştirirse bi david robinson olmasa da vin baker ayarında biri olabilir
  • 2.36 metrelik kanat açıklığına sahip olan genç pivot. en büyük eksisi ise çok ince olması. yine orta mesafe şut konusunda vasatken dış atışı yok diyebilirim. pota çevresinde fiziksel avantajının da etkisiyle iyi bir bitirici. 2018 nba draft'ında ilk 10 sıradan seçileceği mock draftlarda yazılıp çizilmekte. neler olacağını göreceğiz.
  • sol bamba'nın yeğenidir.
  • canlı izlediğim basketbolcu. sezon genelinde istatistik olarak takımının en iyisi olmasına rağmen benim izlediğim maçta yokları oynadı. klas sahibi oyuncular en kötü günlerinde bile vasat seviyede oynamayı başarabilir ancak bamba'da bu ışık yoktu. kötü oyunu dışında temel basketbol bilgisi baya zayıf göründü. yüksek sıralardan seçilip mental olarak çöken oyunculardan biri olma ihtimali yüksek.
  • çok dominant bir oyuncu olacak gibi görünüyor. buralar çok değerlenecek.
  • manute bol insanından* sonra nba tarihinin gördüğü en acayip kollara sahip basketbolcu olabilir. bugün draft combine'da 7'10 yani 240 cm'ye vuran kanat açıklığıyla bir rekor kırdı. rivayetlere göre ölçümler sırasında nalburdan ek bir mezura istenmiş. yetkili arkadaşlar bamba'nın daha geçen günlerde 20 yaşını doldurduğunu hatırlatarak daha da evrim geçirebileceğini söylemiş. o rudy gobert'in yanına bir isim daha yazmanızı rica edicim ..

sezon başlayana kadar ekmeğe abanması lazım. hayli çelimsiz ve ham bir hali var. 8. sırayı cebine koyan cleveland'ın da lebron'un gözüne boyamak için kendisini yem etmesi olası.
  • inanılmaz kanat açıklığı ile muhtemelen adından çok bahsettirecek draft oyuncusu.
    üst ekstremiteleri tam açtığında 2.7 metre mesafe elde edebiliyor ki bu boyundan (2.12) daha uzun.
  • merakla beklenen 2018 nba draftının süperstar adaylarından.
    artık öyle bir hale geldim ki, keşke 5 sene sonrasından biri gelse de, 10 dakikalığına bu çocukların akibetini özet geçip gitse diye dilenir oldum.

mo bamba ise oyununa dış şutu da eklemiş. eklemiş diyorum ama öyle bir kevin love etkisi beklemeyin.
    denk gelince atıyor diyelim.

belirtmek istediğim nokta ise konuşması. bir röportajını izledim. çok sakin, çok bilinçli ve çok iyi konuşuyor.
    oyununda bir çok eksiğinin olduğunu ve bunların hepsinin üstüne teker teker gittiğini söyledi.
    özellikle şut mekaniğinde hala değişim/gelişim yapmaya odaklanıyormuş.
    yolu sakatlıklardan uzak olsun diyelim.

https://www.youtube.com/watch?v=dffphvax-w0
  • https://g.co/kgs/h78kbb

kanat genişliği ne lan adam uçak mı? yalnız hakkaten çok ilginç

https://twitter.com/…ural/status/997325058833076224
  • yaratığa dönüşmesini bekliyorum. günümüz basketbolu için yaratılmış.
hesabın var mı? giriş yap