• japonyada ki yasayabilme sebebim. sagol sagol sagol!!!
  • 2007 nisan'indan itibaren aylik odentisi yuksek lisans ogrencileri icin nisan - ekim 2007 arasi 170000, ekim sonrasi da 160000 jpy'ye dusmus olan eskisi kadar tatmin edici meblaglarda burs odemeyen ama arastirma butcesi olarak deli kaynak aktaran bakanlik.
  • gider azaltici onlemler paketinden cikan bir dizi orta vadeli kararla daraltilan jasso butcesinden dolayi gitgide kusa donmeye baslamis burstur.

2008 nisan'indan gecerli olmak uzere japonya'ya giriste ogrenciye saglanan nakit ayakbasti odenegi ve ogrencinin yasayacak oldugu yere kadar olan havalimani - sehir ici ulasim destegi butunuyle kaldirilmistir.

ilgililere saygiyla duyrulur.

sozluk haber ajansi japonya muhabiri bildirdi.
  • indirimde sinir tanimamaya devam eden kurumdur. 2009 nisan'dan itibaren devreye yepyeni bir indirim girecek ve burslar master ogrencileri icin 154bin doktora ogrencileri icin 155bin japon yeni olacaktir. 1000 yenlik fark sanirim doktora ogrencileri icin yipranma payidir.
  • 2008 yılında bana 175000 yen ile fukuoka'da gül gibi yaşanıp, üstüne tayland, kore, ardı arkası kesilmeyen tokyo seyahatlerime olanak sağlayan burstu.
  • bu sene lisans için basvuracagım burstur. çok tırsıyorum ama işin ucunda japonya'da okumak var be sözlük!

edit: hayal kurmak güzel şey.
  • japon eğitim bakanlığı bursudur. kazanan öğrenciyi başvuru tarihinden bir sene sonra göndermesine rağmen öğrenciyi ihya eden burstur. yine her sene ekonomik kriz, deprem, tsunami gibi çeşitlendirilebilecek çoğu zaman haklı sebeplendirilmiş ama öğrenciyi zora sokan sebeplerden ötürü kesilir. 2012 senesi itibariyle, yurt olanakları da sınırlı olduğundan pek yetmemektedir. bu yüzden japonya'yı doyasıya yaşamak istiyorsanız beraberinde part-time işlere başvurmanız önerilir. bu şansa sahip olabilmek ve japonyayı bu şekilde yaşayabilmek gerçekten muhteşem bir ayrıcalıktır. hayatınız değişir.. "time of your life" kıvamında gezer durur, zor sayılabilecek ama büyüleyici bir yaşam sürersiniz... başvurular için http://www.tr.emb-japan.go.jp/t_05/03.htm
  • bombayı patlatmış... çil çil para dağıtacakmış...

abenomiks'in iyi yönlerinin yansıdığı yerlerden biri...
  • (bkz: mext)
  • japonya eğitim, kültür, spor, bilim ve teknoloji bakanlığı‘nın japonca'daki kısaltması.

evet bu bir kısaltma.
    ama daha kısası da var.
    (bkz: monbusho)
hesabın var mı? giriş yap