• motorcuların yırtık dondan çıkar gibi sürekli önüme fırlamasından ne kadar rahatsız olsam da, farkediyorsam adam iki teker üzerinde geçsin gitsin diye düşünen biri olarak bu sefer motorcuyu haksız buldum.

adam resmen geliyor arkandan tıklıyor inip abi çekiyorsun. "gel bak lamba kırılmış" diye indireceksin burnunun ortasına kaskla gümmm diye gömeceksin. sonrası geliyor zaten.
  • normaldir, başıma böylesi gelmese de kırmızı ışıkta arabadan çıkıp niye yolun ortasında duruyorsun kenarda dursana diye atarlanan cahil orospu çocuklarına birkaç kez rastladım.
  • benzerleriyle 2 defa sıkışık, adım adım ilerleyen trafikte beklerken karşılaştım. yazmıştım bu sayfalardan birine, merak eden bulup okusun. başka bir şey diycem. bu tiplerden binlercesini ekşi'de de bulabilirsiniz, zaten birazdan damlarlar.

edit: aha bak hemen aşağıda damlamış bir tane. adam kırmızıda motora arkadan vurmuş, aşağıdaki dallama hala daha ama siz de aradan geçiyorsunuz, emniyet şeridinden gidiyorsunuz diyor. videoda araba içinde oturan tip neyse birebir aynısı aşağıdaki dallama.
  • adamın kıytırık bir seat kullanıp vergiden bahsetmesi çok gülünç. sanki ışıklarda arkasında mercedes - bmw belirince arabasıyla kaldırıma çıkıp saygı duruşunda bulunuyor pezevenk.

not: motosiklet sürücüsü gaza gelmeyerek en doğrusunu yapmış. insanların saçma sapan trafik kavgalarında sinek gibi öldürüldüğü bir ülkedeyiz. adamın tabanca, bıçak ya da krikoyla çıkmayacağının hiçbir garantisi yok. kamerayı görünce yamulmasını internette paylaşmak, sonu ne olacağı belirsiz bir kavgaya girip hiçbir şey elde edememekten çok daha etkili bir intikam.
  • (bkz: grand theft auto vice city)

ama çok zevkli oluyordu orda.
  • merak ediyorum, motosikletliyi, yine sırf motosikletli olan taraf olduğu için kimler haksız bulacak.

hangi bahaneler ile araba sürücüsü savunulacak? hangi ama'lar ile "motorcular da şöyle yapıyor" denilerek motosiklet sürücüsü kabahatli çıkartılacak?
  • bir keresinde yenibosna airport avm otoparkından ana yola bağlanmadan önce yolun müsait olmasını beklerken, jipiyle beni ittirip düşüren sonra yanımdan basıp giden orospu çocuğunun genel adıdır.
  • burada ne demişiz 52857164?

geçen sene nisanda kırmızı ışıkta durmaya çalışırken arkadan gelen aracın dokundurması (çarpması demiyorum bak) sonucu düşüp kolumu kırdım. üzerinden bir seneden fazla geçmiş olmasına rağmen hala acısını çekiyorum.

yani sayın amına koduklarım, motosikletle temas etmeyeceksiniz.

not: kamera her motorcuya şart!
  • anadolu çomarı ile medeni bir insan arasında cereyan eden bir olaydaki taraflardan biridir. türkiye gibi ülkelerde olur bunlardan.
  • izmir gaziemir de kırmızı uşıkta durmama mütevellit ablanın birisi duramayıp arkadan çarpmıştı bana ama tamamı ile kaza. herhangi bir kasıt yok. büyük lastik olduğu için tampon lastiğe denk geldi, motor 3-4 metre kadar ileri gitti. ayaklığı açtım indim motordan. kadın aracından bile çıkmadı. artık korkudan mı yoksa sallamadığı için mi bilemedim. en azından yüzünde pişmanlık korku karışımı birşey vardı. bunda o da yok.

araba ehliyeti almak isteyen herkes için önce motor ehliyeti almak şart koşulmalı çünkü daha önce motor kullanmış olan araç kullanıcılarının hem kendi aralarında hemde motor kazalarındaki oranı oldukça düşük
hesabın var mı? giriş yap