şükela:  tümü | bugün
 • kaskı kulaklarında, korumasız bir halde kaldırımda! scooter'ı ile terör estiren insanlar değillerdir... karışmasın.
 • (bkz: moto kurye)
 • hem sipariş verince hızlı gelsin diye fırça çekilen hemde hızlı gidince bunlar çok hızlı diye fırça çekilen iki teker emekçileri
 • etraflıca üzerine düşülüp insani şartlara kavuşturulmadıkça, sürekli ölümlerle gündeme gelecek iş grubu.
 • haber link'i

  yazar üsteki haberi paylaşmış ve etraflıca üzerine düşülmesi gerektiğini belirtmiş.

  şimdi haberin içerisine şöyle bir göz gezdiriyoruz. bakalım gözümüze hangi kelimeler çarpacak; aşırız hız, dikkatsizlik, önündeki kamyon, kalitesiz yarım kask, yağmurluk.

  bunun adı doğal seleksiyondur. aşırı hız yapmamama karşın ben son kuruşuma kadar verip, en kaliteli lastik ve frenleri taktırıyorsam, bu işi yapan adam da gidecek kaliteli bir kask ve mont alacak.

  almıyorsa, bunu devlet zoruyla dahi yaptıramazsın.
 • yiyecek servisi yapanla evrak taşıyanların isim olarak ayrılması gereken oluşum.
  gerçi yiyecek servisi yapanlar kısa zamanda bisiklet veya elektrikli scooter'a döneceklerinden kendiliğinden bir ayrışma olacaktır.

  dikkat!
  iş arayan arkadaşlar için;
  işkur çeşitli illerde çalışmak üzere 254 motokurye ilanı verdi.
  bazısının başvuru süresi yarın doluyor.
  acele edin.
  yine bir yiyecek taşıma şirketi motosikletli kuryeler arıyor.
  sitenin sağ tarafındaki resimlere tıklayarak direkt başvuru adreslerine gidebilirsiniz.
 • sesleri belki de ilk kez duyurulmuş kişiler.
  kaynak
 • türkiye iş kurumunca 8321.02 meslek kodlu ve kendisine teslim edilen her türlü yemek siparişi , evrak , kargo ve paketlerin alıcı adresine istenilen zamanda ve güvenli bir şekilde ulaştıran kişidir. işkur linki
  başlıkla ilgili motosikletli kuryeler facebook sayfasını takip etmenizi öneririm.

  bu mesleğin içinde olan arkadaşlara da tüm anadolu motosikletli kuryeler federasyonu facebook grubunu takip etmelerini öneririm.
 • pandemi döneminde yollarda kendi başlarına olmaya alışmış olanlarının hem kendini hem de trafiği çok büyük riske attığı meslek grubu.

  pandemi sürecinde, büyük bir özveri göstererek herkese sipariş yetiştirmeye çalıştılar, emeklerine saygı duyuyorum. ama bir konu var ki hem kendilerini hem de trafiği çok büyük riske atan hareketleri daha da arttı. daha öncesinde de motosikletli kuryelerin ordan burdan fırlamalarına şahit oluyorduk, fakat son dönemde ters şeritten gelme, aracın önüne atlama, hatta gittiği şeritte u dönüşü yapıp tersten gelme olaylarına başladılar ki en çok kendilerini riske atıyorlar.

  burayı, kendileri ya da patronları okuyorlarsa daha fazla dikkat etmeleri gerektiğini söylerken, artık özellikle trafiğin boş olduğu dönemde almaya alışmış olduğu risklerden vazgeçmezlerse kendileri adına çok vahim sonuçlar doğurabileceği konusunda uyarmak isterim.

  peşin edit: gönül ister ki tüm trafik kurallarına uysunlar, ama onun gerçekleşme ihtimali maalesef ki çok düşük.