• son zamanlarda eski günlerdeki gibi bolca güncelleme almaya başlamış, kimilerinin tek geçtiği elektronik posta istemcisi.
  • minimize to tray birden fazla program açıyor sorunu yaşayan arkadaşlar muhtemelen programı masaüstündeki kısayoldan çağırıyolar. o kısayolu silin ve programı sağ alttaki minimized ikondan çağırın. sorunun çözülmesi gerekir.
  • gmail'in kendi ayarlarından imap ve pop3 etkin olmasına rağmen gmail hesabımı thunderbird'e bir türlü kuramıyorum. ne yaptıysam olmadı. kullanıcı adı ya da şifre hatalı diyip duruyor. çözümü bilenler yeşilllendirirse sevineceğim.
  • kullanıcı adı ve şifre sorunu yaşayanların http://www.google.com/…ings/security/lesssecureapps adresinden "daha az güvenli uygulamalar için erişim" etkinleştir seçeneğini seçerek sorunlarını çözebilecekleri yazılımdır.
  • bir kaç aydır (tb) startup sırasında yeni mail varsa tüm pcyi kilitliyordu. (mail yoksa kilitlenmiyordu ilginç şekilde) sorunu bana özel sandım. hatta çözemediğim ve zaten zamanı geldiği için format atacaktım. ama önce tb'yi bi daha kurayım dedim. daha kurduğumda kilitlendi. bir aydır tarayıcıdan kullanıyorum. bugün bir arama ile çözümü öğrendim. eklentilerden lightening bunu kaldırın. kilitleyen şey bu. remote calender ayarı diyen diyen olmuş da ben zaten calendar kullanmadığım için ayarla uğraşmadan siliverdim.
    henüz deneme aşamasındayım. ama çözüm bu gibi duruyor.

minimize to tray saçmalamasını ben zaman zaman silip yeniden kurarak (eklentiyi) çözüyorum. masaüstü simgesi değil ama "quick launch" kullanıyorum. sonuç aynı.
  • müthiş bir outlook alternatifi.

son zamanlarda firefox'a ağırlık vermek için gelişimi yavaşlatılmıştır.
  • domain değişikliği sebebiyle beni sinir hastası eden program.

ben bu programda her şeye hakimim diyen suserlardan çaresizce yeşil bekliyorum.
  • lightning uygulamasının yeni sürüme güncellenmemesi nedeniyle aylardır takvimsiz kalmıştır.
    alternatif takvim uygulaması ya da oluşturulmak istenen her toplantıyı 30.12.0002 tarihinde yapma hatasının çözümünü bilen anlatırsa sevinirim. yoksa aşırı hantal outlook a geri dönmek zorunda kalacağım.
  • ubuntu'da standart gelmektedir. outlook yedeği aktarılabilir mi bilmiyorum. bilenler yeşile tık lütfen.
  • uzun yıllar çok severek kullandım ama bir yerden sonra gmail imap desteğinde sorunlar yaşamaya başlayınca mecburen geride bıraktım, bir daha da ardıma bakmadım.
hesabın var mı? giriş yap