• steroid falan siktir et. o nasıl kilot dedirtmiştir.
  • muhteşem bir vücut. yarışmanın kategorisini ve amacını karşılayan bir vücuttur kısaca.
    130 kg dolaylarında vücutların yarıştığı bir müsabakada plaj kaslısı tipleri görmeyi beklemek zaten saçma bir şey. ona daha yakın olaylar için şöyle bakabilirsiniz.

(bkz: men's physique)
    (bkz: 212 olympia)

mr. olympia'da üst insana yakın bir şekilde gelmeniz gerekir. birinci öncelik büyük olmak, ikinci öncelik ise estetik olmaktır. kendi nazarlarında büyüklerin en estetiğini seçerler çünkü zaten neredeyse katılan herkes büyük.
  • korkunç
    her kasın teeek tek belli olmasının yarattığı çekici(!)liği anlayamıyorum.
    atletik vücut iyidir. spor yapıp düzgün beslenince sağlıklı ve hoş görünüm mümkünken, bu tarz gelişim(!)leri aşırı buluyorum.
    t: proje vücuttur.
  • tamam bu adamın vücudu itici bu adam steroid kullanıyor kendine zarar veriyor. e sen ne yapıyorsun? düzenli spor beslenme yapıyor musun? yoksa elde bira bir yandan cips sözlükte mi takılıyorsun? o adamın yaptığı zararlı ise seninki de zararlı. hiç değilse adamın işi bu işinin gereğini yapıyor.
  • iğrenç korkunç hayvan gibi diyenleri bir türlü anlayamayacağım. sen yapma arkadaş sevmek o şekilde olmak zorunda değilsin. istesen de olamazsın çünkü koca götünü kanepeden kaldırıp salona giremezsin. sen yapma bu sporu ama yapan adamlara saygı duy. eleştirme hakkına sahip değilsin çünkü sana bir zararı yok.
  • bu iste en onemli kas grubu quad’lardir. quad ne kadar buyukse avantajiniz o kadar coktur. hani su herkesin kactigi meshur “leg day”lerde calistirilan:) mr olympia 2018’e bakarsaniz hayvani quadlara sahip. turkiye’de bu seviyelere gelmesini diledigimiz kisi ise henuz 29 yasindaki 2017 wabba dunya sampiyonu firat urun’dur.
  • bu tip konularda yapılan yorumlara çok gülüyorum.

adamlar senin ömrün boyunca erişemeyeceğin derecede bir emek ve azim ile bir seviyeye geliyor ve sen kalkıp ama iğrevvnçç diyorsun.

o yarışmada bulunmaya hak kazanan bir avuç insan, bu işle ilgilenen milyonlarca insan arasından seçilen en iyiler ve inan senin benim düşüncelerimiz kimsenin sikinde bile değil.

sumocuların vücudu bence iğrenç, boksörlerin yaptıkları hiç sağlıklı değil ve evereste tirmananlar bence gerizekalı.

mr olympia yarışmacıları zaten komple yıkık. bir sen ve ben efsaneyiz.

hadi kutlayalım!
  • obezlerin ve çubuk krakerlerin beğenmediği vücuttur.

(bkz: abi ben böyle şişmek istemiyorum o yüzden ağır çalışmıyorum)
  • yine yeniden bir boktan anlamayan averaj hayatlar yaşayan amsalak bebelerin eleştirdiği güzide sporcudur. 15-20 yıl boyunca aynı disiplinle beslenen ve antrenman yapan insanlara laf söylemek sizin haddinize mi ?

spor salonuna sadece karı kız kesmek için gelen, biraz vücut yapsamda kumsallarda hatunlarla cilveleşsem diye vasat hayallere sahip insanların eleştirmesi bir hayli komik.

bu emeği ve disiplini ancak vücut geliştirme ile gerçekten yaşayan ve müsabık olan insanlar anlayacaktır muhtemelen. gerisi sadece boş yorumlar ile kendi fakir düşüncelerini süsleyecektir.

siz lig tv açıp ağzınızdan salyalar ile küfürler saçarak maç izleyin en azından gerisine karışmayın.

bırakın insanlar yaşamak istedikleri hayatı yaşasın. yargılanmak istemiyorsanız yargılamayın.

edit: pipi esprisi yapan arkadaşlar pct diye birşey var.
hesabın var mı? giriş yap