• şu tasarım faciası berjeri 10000 tl'ye satarak insanların aklıyla alay eden firma. ama sorsan belirli bir zevke hitap eden, türkiye'nin ilerisinde mobilyalar satan köklü firmadır. yersen.
  • rte'nin mağazasını gezmesini arzulayan adamın mağazası.işler kesat zaarrr.hemen çomar kitleyi bağlamak için akp genel başkanına davet gönderiyor.çakal seni...
    (bkz: mustafa taviloğlu) (bkz: atanamamış ethem sancak)

--- spoiler ---

mudo’nun kurucusu mustafa taviloğlu, istanbul maslak’taki yeni “mudo concept” mağazasının kapısında o gün davet ettiği dostlarını tek tek karşıladı:

- cavit çağlar, bedrettin dalan, zafer kurşun, ismet tarman, abdullah kiğılı, hamdi akın, süleyman çetinsaya, mesut toprak, mehmet ali yalçındağ, metin fadıllıoğlu, ertuğrul özkök...

koluma girdi:

- cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın bir gün gelip mağazamızı gezmesini, yaptıklarımızı görmesini çok istiyorum.

vahap munyar - hürriyet link
    --- spoiler ---
  • kesinlikle tavsiye etmem efendim. yaşadığım süreci şöyle bir özetlemek isterim ki, bir başkası yaşamasın, dikkat etsin,bi daha düşünsün bi ürün alırken.
    yaklaşık 3 hafta kadar önceydi, nişantaşı mudo mağazasından bir masa beğendik o gün satın aldık.
    10 gün civarı süre içerisinde evimize teslim edildi, getiren arkadaşlar masayı koyar koymaz elime bir kağıt tutuşturup kapıya koşarak gittiler , kağıt ürünün eksiksiz teslim alındığına dair bir belge. e baktım şöyle bir 4 bacağı var kırık vs göremedim, ama üzerimde de bir baskı var yani adamlar kapıda lan ben napıyorum burada bekliyolar benim keyfimi yazık diye tamam dedim imzaladım gönderdim.(acıma yetime ..)
    2 gün sonra farkettik ki masanın üzerinde doğal olmayan sayısız delik var, hatta bazılarının içinde beyaz dübeli dahi görebiliyorsunuz dikkatlice baktıysanız. böyle olunca tabii hemen çağrı merkezini aradım, durumu anlattım, ilgileneceğiz dediler. birkaç gün içinde ekspertiz adı altında bi abi geldi baktı, dedi bunlar bilerek yapılıyor, doğal görünsün diye, ben de dedim içinde dübel var beyfendii bu nasıl doğallık? sonra kıvırmaya başladı biraz kem küm. ürünlerin %95 i böyledir dedi, ben de eğer öyleyse madem değiştirmenin anlamı yok %5 lik şans baya düşük yani istediğin standardı yakalamak için hele ki o paraya. dedim siz hiç zahmet etmeyin %5 içinden bana masa bulmaya, iade istiyorum , peki dedi gitti. günler geçtii, ses yok. nişantaşı şubeden mesut diye bir çalışan benimle irtibata geçti, boş boş oyalama cümleleri, 8 iş günü talep çözümlenme süresi vs vs.
    iyice konu dağılmadan sonuca geliyorum, asıl bomba geliyor.
    dün aradı bu mesut beni, sizin talep onaylandı, paranız iade edilecek,ama 95 tl ücret ödemeniz gerekli. nedenini sorduğumda aldığım cevap daha şaşırtıcı, keyfi değişim talep ediyorsunuz, aslında masada problem yokmuş diyor. yahu nasıl yok, dübel var la masada. ki istesem keyfi de iade ederim sonuçta cayma diye bir tabir var, fakat keyfi diye resmi bir tabir hiç duymamıştım. sonrasında çağrı merkezini aradık anlattık falan, kim size böyle bir bedel söyledi, böyle birşey yok, hemen bugün döneceğiz size falan falan dediler, tabi dönen yok, ben aradım, sanki öyle denmemişcesine konu başa sardı, bir de trip yedik çağrı merkezi çalışanından bi o kalmıştı zaten.
    neyse efendim özet olarak, mudodan bir daha çöp almam, önermem de. müthiş bir olumsuz algı oluştu üzerimde. tek istediğim gelip masalarını almaları, paramı vermeleri ve bu işin bitmesi( tabi keyfi bedel olan 95 tl yi ödemem). yani parasında diilim olayın, o 95 tl yi ödememek için mahkeme falan uğraşır çok daha fazlasını harcarım gerekirse, ama o 95 tl yi bunlara vermem.
    süreç hala belirsiz buarada beklemedeyiz,
    tamamlanınca yeşillendiririm.
  • en ucuzu 7 küsür bin liraya alınan ürünlerin arkasında durmayan, müşteri memnuniyeti sıfır olan marka. 7.200 tl’ye ahşap masa sandalye aldık ve 6 sandalyenin 4’ü çatlak geldi. mudo’yu aradık geri döneceklerini, ilgili arkadaşın tatilde olduğunu söylediler. 3 hafta oldu arayan soran yok. markanın büyüklüğüne aldanmayın müşteri memnuniyeti diye bir şey yok verdiğiniz fazla parayla kalıyorsunuz.
  • mudo değilde doğtaşla yaşadığım durum. ürün hasarlı geldi, iki kez de tamire geldiler hatayı bana yıkmaya çalıştılar. öyle mi deyip ver elini tüketici hakları. sonra uzamadan peşini bırakmadım en son çare ceo 'suna kadar ulaşıp, aldığım tüm ürünlerini iade edip paramı geri aldım. sağolsun ceo su aynı gün döndü. şanslıydım.
  • dekopasaj hesabıyla ilgili şöyle bir durum tespit ettim. entry'de yazdıklarımın yanı sıra bir sürü örnek daha var aynı duruma. kolaylıkla ürün ismini yazıp sitesinden kontrol edebilirsiniz.
  • bir milyoncu diye tabir edilen dükkanlarda bulabildiğiniz herşeyi “mudo concept” etiketiyle 5 katı fiyata satan marka. tamam kalitelisindir, marka değerin vardır belli bi fiyat politikan vardır anlıyorum. ama bir mum nasıl 50-60 tl olabiliyor mumun markası olur mu amk?
  • son zamanlarda kırık, ayıplı, defolu ve teşhir ürünlerini müşterilere "sıfır" olarak satıp yutturmaya çalışan firma.

bugün tüketici hakem heyetine başvurumu yaptığım için çok detaya girmiyorum ancak şikayetvar sitesine girip bir göz atarsanız bahsettiğim durumu rahatlıkla fark edersiniz. böyle bir sıkıntı yaşadığınızda size hiç bir şekilde yardımcı olmayacaklar, herhangi bir yetkili ile görüşmeniz mümkün olmayacak, size "perde asarken kırmışsındır" şeklinde iftira atacaklar ve aldığınız ürünün garantisi hemen hemen hiç bir şeyi kapsamayacak. büyük ihtimalle kafanızda kurumsal ve müşteri ilişkilerine önem veren bir imajları vardır, bende de öyleydi ve bu yüzden piyasa değerinin üstünde para verip "çakal-çukal" ile uğraşmayayım, kafam rahat olsun istedim ancak yaşadıklarımdan sonra anladım ki mudo, iş ahlakı ve etiği olmayan güvenilmez bir firmaymış.

uzak durmanızı tavsiye ederim ancak eğer bir ürün aldıysanız teslimat sırasında en ince detayına kadar inceleyin, mobilya aldıysanız iskeletini, kumaşını, astarlarını vs... dikkatlice kontrol edin çünkü yukarıda belirttiğim gibi ayıplı ürünleri sıfır olarak satma teşebbüslerinin sayısı "ufak bir hata" olamayacak kadar fazla.

edit: baska bir yazarın daha başına geldiği için uyarmak istedim; size verilen evrakları kesinlikle saklayın. benim yaşadığım sıkıntıda resmen evrakta sahtecilik yaparak teslim tarihini bana söylenenden 10 gün öncesine çekmişler (yeni üretilecek koltuk yerine hazırda bulunan kırık dökük bir koltuğu göndermişler), mağaza müdürüne defalarca ıslak imzalı belgemi sormama rağmen "biz onları saklamıyoruz" cevabını verdi.

edit 2: tüketici heyeti beni haklı buldu ve koltuğun yenisi ile değiştirilmesi yönünde karar verdi. yaşadığım sıkıntı hakkında biraz detay vereyim. geçtiğimiz sene köşe koltuk takımı aldım bunlardan. koltuk bana söylenenden 10 gün önce geldi. bir gün sonra yurt dışına çıktım ve dönünce koltuğun ana iskeletinin kırık olduğunu farkettim. tekrar edeyim, koltuğun 13-15 cm kalınlığındaki ana iskeleti kırık, küçük ince bir ahşap parçası değil. tarihlere ve detaylara boğmadan şöyle özetleyeyim, bu koltuğun sıfır olarak teslim edilmesi 28 ağustostan önce mümkün değildi çünkü ben aldığımda stoklarında olmayan bu ürün, 26 ağustos tarihinden önce de hiç bir şekilde stoklarına girmemiş, bu bilgiyi mağaza müdürünün bilgisayarında kendi gözlerimle gördüm. yani adamlar başka bir müşterinin iade ettiği kırık ürünü veya teşhir ürününü bana sıfır olarak göndermiş. daha sonrasında bir kaç ay boyunca mudo üzerinden bu işi halletmeye çalışsam da nafile, satışı yaptıktan sonra hiç kimse muhattap değil, sorumlu değil. mağaza genel merkeze, genel merkez mağazaya yönlendirmekten başka hiç bir şey yapılmadı. diğer şikayetleri de inceleyince şunu gördüm ki mudo denen rezil firmanın stratejisi kırık, defolu, ayıplı ürünleri ve özellikle de teşhir ürünlerini sıfır olarak gönderip daha sonrasında da müşteriyi yıldırmaya çalışmak. bu defa yeni gelecek ürünü teslim alırken bizde çalışan eski mobilyacı bir arkadaş var, onu da yanımda götürüp yarım saat boyunca koltuğun her detayını ona kontrol ettireceğim. mudo'yu tanıyorsam kesinlikle bana tekrar sıkıntılı bir ürün kakalamaya çalışacaklardır. bir kez daha şu tavsiyeyi vereyim, kapısından içeri adım atmayın, öyle böyle pişman olmazsınız !
  • ataşehirdeki mudo concept den yaptığımız alışverişte, 2 haftaya nakliye yapılacak deyip bizi bir ay bekletip, 1 ay sonunda da mağazadaki kırık dökük ve utanmaz şekilde kopan yerlerini yapıştırmış oldukları teşhir ürününü bize postalamışlar. allahtan nakliyeciler taşımadan farkettik. nakliyeciler bile ürün kusurlu dedi. haydi bak burası bile çomar kafası esnaf hareketi. yazıklar olsun bide sözde konsept büyük firma bu.

ayrıca hem mağaza hem müşteri hizmetleri yaptığımız iade talebinin durumu hakkında bişey söylemiyor. paramızı gasp ettikleri de üstlerine kaldı.

özet: aldığımız yaklaşık değeri 5000 tl olan vitrin için bizi bir ay bekletip sonrasında kırık dökük teşhir ürününü tarafımıza göndermeyi başarabilmiş, utanmadan tamamen aymazlıkla hareket edip yarattıkları mağduriyeti bile gidermekten uzak firma.

(bkz: düşman başına)
  • mudo , her zaman tercih ettiğim bir markadır ancak müşterisini bu şekilde mağdur ettiyse, consept kısmına hiç uğramadan geçeceğim. 3 kuruş için ne müşteri kaybetmeye ne de bu şekilde kötü reklam olmaya gerek yok.
hesabın var mı? giriş yap