• babamın gençliğinin ve haliyle o yaşlarda babasına hayran olan benim çocukluğumun en büyük kahramanı.

(bkz: the greatest)

aynı zamanda inanılmaz bir ahenkle, şiir okur gibi konuşan adam, bir programda kendisine kendisinin nasıl hatırlanmasını istediğini sordular, cevaben şunları söyledi, hani bir şiir okur gibi:

--- alıntı ---
    he took a few cups of love,
    he took one tablespoon of patience,
    one tablespoon; teaspoon of generosity,
    one pint of kindness,
    he took one quart of laughter,
    one pinch of concern.
    and then he mixed willingness with happiness,
    he added lots of faith, and he stirred it up well,
    then he spread it over a span of a lifetime and he served it to each and every deserving person he met.
    --- alıntı ---
  • "sizi yıpratacak olan tırmandığınız dağlar değil, papucunuza kaçmış taşlardır." demiştir...
  • her dilde zeka, meydan okumak, boyun eğmemek, pes etmemek ve sonunda ödün vermeden kazanmak anlamlarını içerir. bu direniş sembolü dünyanın en güçlü adamının parkinson illetine tutulması sadece efsanenin değil tüm insanlığın imtihanı olsa gerek.
  • şu anda larry holmes ile yaptığı maçın belgeseli ntv spor'da yayınlanan efsane. merak edenler izleyebilir.
  • kendisinin rocky balboa ile karşılaştığı da vakiymiş tarihte;

http://www.youtube.com/…9nftb43ll5g&feature=related
  • 1967'de vietnam savaşı en kanlı dönemindeydi ve amerika arasında ali de vardı. muayeneden geçen ali yemin etmeyi reddetti ve vietnam'a gitmek istemediğini açıkladı. ayrıca vietkonglar (kuzey vietnamlılar) bana hiçbir kötülük yapmadılar ki onlarla savaşayım şeklindeki tarihi sözünü söyledi. bu savaş karşı tutum, dünya şampiyonluğunun elinden alınmasına ve boks lisansının iptal edilmesine neden oldu. beş yıl hapis cezasına da çarptırılan muhammad ali üç buçuk yıl boyunca resmi bir maç için ringe çıkamadı. amerikan kamuoyunun vietnam savaşı'na bakışı değişince lisansı geri verildi ve spor yaşamı tekrar başladı.
  • (bkz: muhammad and larry)
    (bkz: 30 for 30)
    (bkz: espn)
  • a.b.d.'nin anayasasının 225. yıldönümünde özgürlük madalyası alacaktır. yetkililer bu onuru yaşayacak en uygun isim olarak onu seçmişler.
  • en çok yumruğu, çıktığı resmi maçlardan ziyade antrenmanlarda yerdi. kendisine bu durumun nedeni sorulduğunda ise, "çünkü yumruklara alışmalıyım, beni neyin beklediğini bilmek zorundayım" diye cevaplamıştır.
  • (bkz: mehmet ali)
hesabın var mı? giriş yap