• (bkz: iflas eden bakkal eski defterleri karıştırırmış)

bıkmadınız başörtüsü ve ramazanda içki içen laikler başlıklarından. amq memleket batmış hala başörtüsü diyo geri zekalı.
  • ikiyüzlülük değildir. olayın aslı şudur:

öncelikle şunu söyleyeyim, bu videoyu kesip biçen adam tam bir salak. oradan algı operasyonu yapmak için buraya koyan da ayrı bir "...". üç nokta koydum ki gg'den entry'i sildirmesin diye. o üç noktadaya konabilecek sıfatları size salıyorum.

neyse bu video'yu kesenin salaklığı neden diyecek olursanız, muharrem ince'nin başörtü düşmanı olduğunu falan göstermeye çalışacaksan, videoyu biraz daha ileriden kesecektin canım. senin kestiğin yerde muharrem ince'nin başlangıç cümlesi şu: "üniversitelere başörtüyle giriyor kız çocuklarımız" ve ardından diyor ki "niye açıklama yapmıyorlar kamuda, ilkokulda, orta öğretimde olmayacak" diye. işte buradan olayın hangi tarihlerde ve ne için söylendiği ortaya çıkıyor. bize bunu çaktırmayacaktın akboi.

2007 yılında yök başkanı değişince (rte kendi adamını koyunca) yaptıkları ilk iş üniversitelere başörtü yasağını kaldırmak oluyor. ama olay böyle olmuyor. yök'ün sadece üniversiteleri ilgilendiren kararından gaza gelen 'ezilmiş' muhafazakarlar her yere başörtüyle dalmaya başlıyor. ve hükumet bu konuda adım atmak yerine (adımdan kastım, yasa çıkartabilirlerdi) hiç sesini çıkartmıyor ve anayasada yer alan maddelere rağmen, türbanlı gacılardan oy koparma sevdasına anayasanın çiğnenmesine göz yummaya daha 2007'lerden başlıyordu.

peki kamu'da bu yasak ne zaman kalktı biliyor musunuz? 2013 ekim'inde. yani 6 sene sonra.

bu 6 sene içerisinde iş yerine başörtü ile giden biri hakkında hukuki bir işlem başlatılabilirdi ama "ülkeyi dingo'nun ahrı gibi yönetebilir miyiz acaba?" sorusuna cevap aradıkları denemelerden biriydi bu başörtü konusu. 6 sene boyunca ses çıkaranlardan nemalanmaya çalışıldı hep ve mağdur edebiyatı yapıldı. hatırlayın o zamanları. artık mağduriyet musluğu kuruyunca da yasayı çıkarttılar 2014 seçimi öncesi.

muharrem ince o zaman bile bu hukuksuzluğa ve cumhuriyet kutlamalarının unutturulmaya çalışılmasına tepkisini koymuştur.

onun türbanla alakalı asıl konuşmasını dinlemek istiyorsanız buyrun bunu dinleyin.

yalnız spoiler vereyim: 11 dakika boyunca çıkarıp masaya vuruyor ince. dayanamayabilirsiniz.
  • bu seçimin en güzel yanı alternatifin fazla olmasıdır. hadi muharrem inceye salladın. meral akşener var ona da salladın temel bey ver o da olumlu
  • dün dediğine bugün “ni zaman didim hacı” diyen bir adamı liderleri kabul eden mal beyanlarının teee bilmem ne zamana giderek muharrem ince’nin farklı bir beyanını bulması olayıdır. az daha geçmişi kurcalarsan reis ve fetönün kol kola olduğu fotoğrafları bulacaksın, aman diyim.
  • ikiyüzlülerin şahına tapan paralı köpeğin arayıp tarayıp bir ayda bulduğu falso.

propaganda ofisinizden anca mı geldi bilgiler?

sizin geobbels'e selam söyle yaşlanmış artık bıraksın bu işleri.
  • erdoğan eski videolarında söylediği sözleri bugün yalanladığında veya aksini söylediğinde, "ben değiştim, ben o gömleği çıkardım" diyerek döndüğünde ağzını açmayıp, muharrem ince aynısını yaptığında havlayan çomar saçmalaması.
  • ince hakkında 3 5 tane video bulursun bulamazsın eyvallah haklısın ama beyinsiz kardeş senin yaladıklarının 1000 den aşağı videosu yok nasıl olacak?
  • bitmedi türban mağduriyetiniz amk
  • gerçekten türban takmak isteyen tabiki kesinlikle takabilmelidir.ancak hükümet değişse birçoğu kendiliğinden çıkartır zaten.gerçekten takanları tenzih ediyorum ancak birçok kişi sadece görüntü için takıyor zaten.
  • siyasetin "türban"ı ile vatandaşın "başörtüsü" arasındaki farkı anlayamayanlar bugün en çok "feto" diye ağlayanlar.

cümleleri tekrar dinlerseniz başörtü demiyor, çankayadan başlayan türban diyor. dinin siyasal forması haline getirilen türbandan bahsediyor. yoksa adamın anası nenesi hepsi başörtülü.
hesabın var mı? giriş yap