*

• '' üniversiteye kapağı at sonrası kolay evladım. '' cümlesi var ya.

işte o tam olarak mühendislik.
  • türkçeden hiç net yapmadan bile girebiliyorsun zaten mühendisliğe.
  • bağlaç olan de'yi bile ayırmak gerektiğini öğretmediklerine göre epey kolay geçmiş anlaşılan.

edit: başlık düzeltilince benim entry anlamını biraz yitirdi. başlığın ilk hali (bkz: mühendislik okumanın o kadarda zor olmaması) idi.
  • yalnızca ve yalnızca taze mühendisler, özellikle taşra üniversitelerdeki hoca yalakaları, asistan veya öğretim üyesi ile duygusal iltisaklarda bulunan kız öğrenciler için geçerlidir.
  • on yıl önce mezun olanlar kumpas okumayı bilmiyordu, şimdikilerin durumunu hayal bile edemiyorum dediğim durumdur.

--- spoiler ---

sizce meslek değiştirmeli miyim? mühendisim. mesleği bırakmalı mıyım? birbirine çok zıt bir mesleğe geçiş yapma isteğim var. bunca yıl okudum, zorluk çektim, sinirden ağladım, uyumadım, çalıştım, strese girdim, sizce bunca emeğe nankörlük mü ediyorum? yazık mı olacak bütün bu çilelere? mühendisliği seviyorum ama değiştireceğim bu mesleği daha çok seviyorum.

ne yapıyım? ne yapmalıyım?

02.10.2018 00:15 aat bh
    --- spoiler ---
  • 4 matematik sorusu yaparak girilen bölümü bitirmenin de zor olmaması beklenir.
    bölüm zor değil memleketteki akademi eğitimi süper dandik.
    yapan da bir maharet yok yani.
  • bitirmek değil önemli olan okuldan sonra mesleğinde gelişmek ve adam gibi ifa etmek..
  • sene 2000
    yer kocaeli
    deprem sonrası yıkılan kampüs yüzünden 6 sene boyunca konteynerlarda ders görmüştük. yazın sıcak kışın soğuk. yalıtım sıfır, beton bina yok kampüste.

yakınlarda ne dürümcü var ne de kahve. düşünsene batak oynayamıyorsun.
    batak oynamak için 30dk minibüsle merkeze gidip 2 el atıp geri dönerdik.

biz mühendisliği çok zor şartlarda bitirdik.

ben mezun oldum okul umuttepeye taşındı.

medeniyet güzel şey.
hesabın var mı? giriş yap