• hayvan ara'nın yeni ekşi sözlükteki karşılığıdır kendisi.

(bkz: ekşi sözlük beta)

edit: gerçi hayvan ara ibaresi de duruyormuş. hayvanı mükemmel arıyoruz yani. mesele böyle.
  • arama sonuçlarını sol frame'de vereydi iyiydi. vermiyor. ver ulan. yok.
  • betaya tümden geçtikten beri hayvan arayı özletmiş hede.

ama hangberry adamını kurtarmak için çok yardımcı, allahı var.

(bkz: hile yapmak)
  • tarih girerek arama yapilmasi biraz zahmetli
    ne zaman kismina girilmesi gereken tarih formati
    yyyy-aa-gg seklinde olmali. yani
    2014-06-19 gibi
  • insanı aramaktan soğutur. arayandan mükemmeliyet bekliyor. (ya da ben beceriksizim. bilemedim?)
  • firefox için farklı, chrome için farklı tarih formatı istiyor. firefox'ta 2014-09-08 gibi bir format isterken, chrome'da 09.08.2014 istiyor.
    ayrıca chrome üzerinde aktif olan tarih seçme arayüzü firefox'ta aktif değil. format farkı da bu yüzden ortaya çıkıyor sanırım. diğer tarayıcılarda durum nasıl bilemiyorum. denemeye üşendim.
  • fatih altaylı davasında, altaylı'nın avukatlarından biri bunu "hayvan ara" falan filan ibaresiyle yazarak aşağılıkça bir atılım yapmaya kalkışmıştır. sözlük de genel olarak ezik tiplerden oluştuğundan bana kalırsa bu mevzuyla hukuki yönden uğraşmamak için "aman ne derler aceba:( başımız ağrımasın" diye düşündüğünden ismi buna dönüştürmüştür. yoksa biz de biliyoruz "hayvanlar gibi ara"dan galat-ı meşur hayvan ara'ya ve bilhassa bunun 2000'lerin ilk yarısındaki "öküz güzel" "hayvan güzel" tarzı dalga geçme mekanizmasındaki saiklere zamanında referans gönderdiğine falan. neyse genel olarak sözlük sahibinin ve hukuki kurmayının falan patates davranmasından kaynaklıdır diye düşünüyorum.
  • yıllardır firefox'taki tarih problemi giderilmemiş, hayvan ara'yı hala özleten modül (bkz: #63490035).
  • birçok yazarın bilmediği, kullanmadığı arama şekli.

kelime bazlı arama yapmanıza olanak sağlar. böylece daha önce açılmış bir başlığı açmamış olursunuz.

arama çubuğunun yanındaki ok'a tıklayarak erişebilirsiniz.
    https://i.hizliresim.com/0ea73b.png
  • hiçbir harf veya rakam yazmadan sadece virgül, noktalı virgül, ünlem gibi noktalama işaretlerini yazıp aratırsanız, içinde "akıl" ve "fikir" geçen başlıkları bulan arama seçeneği..
    (bkz: arkadaşlar bu bir virüs olabilir mi)
    (bkz: beyler ekşi'nin bug'ını buldum)
hesabın var mı? giriş yap