şükela:  tümü | bugün
 • mulan'i inanilmaz sesli lea salonga seslendiriyordu..
 • muhtesem muzikleri olan cok guzel bir animasyon olayi..
  disney in harikalarindan
 • hun lider tiplemesinin a$mı$ oldugu, sıkılmadan izlenen bir cizgi film. hun tiplemelerine bakıp bizim atamız bunlar dersek, hakkaten de korkmaları lazım bizden.
 • moulin* kelimesinin okunuşu.
  değirmenin fransızcasının telaffuzu.
 • disney'in en güzel uzun metrajlı çizgi filmlerinden biri. erkek kılığına girerek orduya katılan bir kızın hikayesi anlatılır ve çığ sahneleri olsun, ilk başındaki cin seddi sahnesi olsun, dağdan inen orduları olsun, takdire şayan bir eserdir.
 • hun'lari kotuledigi icin bir ara turkiye'de yasaklanan animasyon film.gercekten de biraz kotuleme vardi hani.
 • hunları şeytan gibi göstermek bi yana, kırmızı gözlü, gri benizli, kafalarında kalpak ellerinde 2 metrekare kılıç ile adam öldürmek için "iki elçi bi mesajı göndermek için çok fazla" şeklinde açıklamalar getiren, bıyıklı bi adamı kadın sanıp asılacak kadar salak tipler olarak gösteren film. bizim bi arkadaş gitmiş, evet türkiye'de izlemiş ve demişti ki "filmde moğollar diyolar ancak orjinalinde türkmüş bunnar". orjinalinde ise "hans(hunlar)" diye baarıyolar ve moğol kelimesi de sadece bir kere barbekü ile kullanılıyo .hakkaten de filmde çin seddini tırmanarak geçen kişilerin* türkden başkası olduğunu düşünen atasına ihanet eder *. ayrıca biçok disney yapıtı gibi bu film de orjinal diil, bi çin efsanesinden alıntıdır, hatta ben izlemiştim bi yerde, eski bişiydi.
  filme gelince, disney'den beklenileni veremeyen bi çalışma olmuş. çizimler, animasyonlar falan tamam da, koskoca çin devleti 30-40 kişilik bi ordu ile sefer düzenlemez kardeşim! e öyle olunca da şöyle koca orduların birbirine girdiği, sandalyelerin havada uçuştuğu sahneleri de yakalıyamadık.
  olmamış diyor, on üzerinden üç veriyoruz.
 • her ne kadar ırkımıza ve kültürümüze ciddi bir hakaret içerse de çok güzel bir sevgi öyküsüdür mulan.. yıllar önce sinemada izleyip tadı damağımda kalınca cd den bir kez daha izleyip bir çizgi filmde genç bir kızın duygularının ancak bu kadar güzel yansıtılabileceği kanısına vardım.tarihte savaşmış milletlerin birbirine çamur atması da şahsımca oldukça doğaldır, fransızlar-ingilizler, ermeniler-türkler bunun gayet açık göstergesi.kaldıki bunun film için disneye kızmak da oldukça saçma olur adamlar para için yapıyorlar bu işi, yarın öbür gün bizim için de güzel bir hikaye uydurup böyle film çekip bizi yüceltip, başka bir milleti yerdiklerinde nasıl tepki veririz merak ediyorum
 • çin halk cumhuriyetinde kundun adlı filmin yayınlanması ve akabinde çin halk cumhuriyetinin disney filmlerine kota koyması sebebi ile çekilmiş. çinin disneye kotasını kaldırmak için piyasaya sürülmüş, tamamen ticari kaygıların eseri bir yapımdır.
  kaynakça :no logo