şükela:  tümü | bugün
 • sanatçı ve bugün hayatını kaybeden usta oyuncumuz münir özkül'ün rol arkadaşlarından ayşen gruda'nın sorduğu soru. aslında şöyle demiş; ''münir özkul'a ona hak ettiği değeri devlet, hükumetler verdi mi?'' diye lakin malumunuz karakter sınırlaması..

  ayşen gruda şöyle demiş;

  --- spoiler ---

  ona hak ettiği değeri devlet, hükümetler verdi mi? merak ediyorum. telif haklarını alabilecek mi, biz hiçbirimiz almıyoruz zaten. ama şakır şakır bizim filmlerimiz oynatıyorlar, reklamlar alıyorlar, ama bir gül bile yollamıyorlar. o aileye telif haklarının verilmesini rica ediyorum. ne kadar eğlendiğimizi, ne kadar sevgi dolu olduğumuzu hatırlıyorum. şu an türkiye'nin en çok ihtiyaç duyduğu şey birlik ve beraberlik. nasıl mutluyuz. benim söyleyeceklerim bu kadar, türkiye'nin ve dünyanın başı sağ olsun.

  http://t24.com.tr/…-ozkulun-ardindan-ne-dedi,528363

  --- spoiler ---

  maalesef böyle usta isimler hayatını kaybettiği zaman ''vefa'' ve ''eski türkiye''ye özlem artıyor. ayşen gruda güzel bir soru sormuş pek tabi vakti miydi, bilemiyorum..
 • devlet kime hak ettiği değeri verdi ki şeklinde düşündürten sitemdir.
 • bu ülkede adalet aramak kerhanede bakire aramak gibi olduğu için kabul edilmeyecek önerme.

  piyasa sanatçıyım diye gezinen yalaka medya maymunlarına kaldı. kim takar artık yeşilçamın oyuncularını.
 • sanatçılardaki bu tripleri de anlayamıyorum, devlet mühendise, öğretmene emekli olunca özel muamele nasıl yapmıyorsa size de yapmak zorunda değil arkadaş.

  televizyonda canlı dinledim ayşen gruda'yı bunları söylerken, sunucu kadın kendisine birçok filmde oynadınız özel anılarınız var mıydı diye soruyor, ayşen gruda da böyle şeyler sormayın nefret ediyorum, nerde bu devlet nerde bu millet edebiyatına başladı. sonrasında sunucu kadın ayşen gruda'ya "kendisinin sitemi var mıydı hayattayken? ilgisizlikten vs?" diye sordu. bu soruya da "hepimizin var hanımefendi" diye cevap verdi, yani ayşen gruda münir özkul'un acısı için değil, fortumu kendine bağlamak için aramış.

  ne yapacaktı devlet ya? cidden soruyorum? profesyonel olarak oyunculuk yapan ve zamanında güzel paralar kazanmış insanlar bunlar. senden benden ne farkı var? ünlü olması dışında