• alanında başarılı hocalarının kaprisleriyle illallah dedirten dershane.

hoca derse 15 dakika geç gelir, 10 dakika erken bitirir, olmadı dersin bitmesine 25 dakika varken çat dersi bitirir. uyarırsın, bir iki ders saatinde gelir sonra yine aynı tas aynı hamam devam eder. gerçekten bedelini ödediği ders saati kadar ders almak isteyen öğrencilerle sırf kendisinden ders almak için dershaneyi tercih eden öğrencileri birbirine düşürmek için, en ufak tepki aldığında "bırakayım mı ben bu sınıfı, bırakayım en iyisi?" diye gözdağı vermeye çalışır.

kısaca, hocalarından kayıt olurken vaad edilen ders saatini talep ettiğinizde hocalarının "bırakayım ben bu sınıfı en iyisi, bırakayım, bırakayım" şeklinde gözdağı vermeye çalışabildiği, ciddiyeti bu boyutlarda olan bir dershanedir.

not: yukarıda bahsedilenler ankara-necatibey kpss şubesi için geçerlidir.
  • türkiyede üniversite öncesi dershaneciliğin tutmasıyla üniversite sonrasında devam eden dershanecilik sektörünün önde gelen işletmelerindendir. üniversite mezunlarının iş bulabilmek umuduyla hala bu sektöre para harcaması da okullarda verilen eğitimin içinin ne kadar boş olduğunun diğer bir göstergesidir.
  • bir hayli iddialı olan ankara şubesine devam ettiğim halde bana idari hakimliği kazandıramamış ama eşimi kazandırmış dersane, sağolsun. uzun vadede benim için de karlı bir ortaklık oldu.

ayrıldık aq.
  • izmir konak şubesi için şahsım adına tüm eski tanıdıklarla buluşma noktası haline gelmiştir. lise arkadaşı üniversite arkadaşı artı türlü çeşit yerden tanıdığım insanlar , akrabalar. tüm izmir hazırlanıyor ve hepsi murat/ konak'ta herhalde.
    kalitesi nasıldır diyenlere , ben çok memnunum gerçekten deneyimli oldukları her türlü belli oluyor. dersanelerde çalışmış biri olarak , hocaların istisnasız hepsinin yıllardır orada olması da ayrıca ilginç geldi.
    bi de şu deneme 7 yi açıklasalar artık diyorum. türkiye geneli denemesi 3 günde açıklandı , bi şube içi denemeyi bir buçuk haftadır bekliyoruz.
  • kartal şubesini aradığınızda ilk muhattap olduğunuz hanımefendinin olağanüstü kaba ve gerizekalı olduğu paragöz kurum.(neden çünkü ısrarla kpss b için kayıt yaptırmak istediğimi ve sınavla ilgili hiçbir bilgim olmadığını söylememe rağmen bana tek yıllarda sınav yapılmadığını söylemeye bile tenezzül etmedi, yolayım da nasıl yolarsam yolayım mantığını sikeyim onun.)
    insanlara nasıl hitab edeceğini bilmediği gibi döver gibi bir üslupla konuşuyor. dün telefonda nazikçe sorduğum sorulara azarlarca cevap verip beni onun gibi bir insanı orada çalıştırdıkları için kurumdan soğutmuştu. yine de el mahkum kayıt yaptırmaya gidecektim. duşa girerken anneme numarayı bırakıp arayıp adres sormasını rica ettim. çıktığımda dün onunla hiç konuşmamış olmama rağmen bu durumu, bana ilk söylediği şey "burayı çok aradın mı, telefonu açan kadın aşırı kabaydı" cümlesi oldu. hayır adresi kendisi de tarif etmemiş, güvenliğe aktarmış annemi, yani öyle uzun uzadıya bile konuşmamışlar.
    sonra farklı 2 dershaneyi daha aradım, bana kayıt almadıklarını çünkü sınavın tek yıllarda sadece öğretmen adayları için yapıldığını söylediler!!!
    bunu bilmemek benim cehaletim olabilir ama para için 1 buçuk sene evvelinden kayıt almaya çalışmak kadar aşağılık bir durum olduğunu sanmıyorum.

murat eğitim kurumları, istersen tr'nin en iyi eğitim kurumu ol, paragöz politikan(öyle bir kadın çalıştırmazdın çünkü niyetin iyi olsaydı) ve über kaba çalışanlarınla benim için kara listeye girmiş bulunuyorsun.
  • paralı eğitim kurumu. (bkz: dershane)

kocaeli şubesi hakkında her türlü olumsuz fikri edindiğimi rahatlıkla söyleyebiliyorum. 2016 kpss geçsin gerekli geri bildirimleri topluca yapacağım, çünkü biz yandık siz yanmayın. kocaeli şubesi özelinde şimdilik bu kadar, onun haricinde murat kaynaklarından faydalanmayı düşünen varsa hemen vaz geçsin ya da ısrarla alıcam diyen varsa da elimdekilerin hepsi sıfır kilometre, 100 tl ye satabilirim (neden 100 tl? bi karton sigara parası).

eğer dershane yetkililerinden okuyan biri olursa açık söylüyorum verin senetlerimi sileyim bu entry'yi.
  • ankara'daki şubesinde matematikte hüseyin hoca, tarihte de rahime hoca on numara ders anlatırdı.
  • istanbul da beş şubesi bulunan 24 yıllık acıkogretim kursu. beşiktaş, bakırkoy, kadıkoy, kartal ve aksaray subelerinde acıkogretim kurslarından baska kpss, les, dgs, mali müşavirlik(smmm) eğitimide verilmektedir.

(bkz: http://www.muratilkumut.com/)
  • istanbul şubelerinin bazılarında,en azından gördüklerimde, baskın bir "doğulu yurtsever" personel kitlesini içinde barındıran kurumdur aynı zamanda, bu kitle kantinden idareye kadar muhtemel akrabalık bağları ile birbirlerine bağlı olup çoğu zaman liyakate bakılmaksızın her noktaya yerleştirilmiş görünür.isimlerinden dolayı kendilerini tercih etmiş her cenahtan kitleye de yeterince mesafesiz değiller.hocalarını özenli seçtiklerini inkar edemeyiz,öğrenciyi memnun ettikten sonra her kaynaktan hoca alabiliyorlar,diğer kurslarla kıyaslandığında daha tatmin edici ücretler ödedikleri için seçme şansları da yüksek oluyor ,seneler boyunca deneme yanılma ve iyi etüt etme yöntemlerini kullanageldikleri için kurdukları sistem ciddi sorunlar oluşturmadan işliyor.
  • sene 2012 olmalı ( ya da 2013) türk siyasi tarihi dersimize giren bir kadın vardı. iki hafta üst üste ders başlamadan önce 1970 lerin sol hareketinin üç öncüsünden bahsetti. ne kadar temiz olduklarından, suçsuz yere asıldıklarından falan dem vurdu. üçüncü ders tekrar başladığında yine aynı mevzuya girince ben;
    - "hocam aynı şeyler karşı taraf içinde geçerli değil mi?" dedim.
    - bir den bağırmaya başladı, sen ne kadar cahilsin, senin öfke kontrolün yok. sen tedavi olmalısın vs.
    bakınız sadece tek bir cümle kurdum, ve kendileri on beş dakika bağırdılar. ama öfke kontrolü yapamayan benim. bakın ben ne sağcıyım, ne solcu, ne aleviyim ne sünni ama kimse sağdan soldan duyduğu kelimeleri, kavramları olur olmadık yerlerde cümle içinde kullanmaya çalışmasın. ayıptır.
hesabın var mı? giriş yap