• şu an olay mahalineyim , küşlemesini denemeyi düşünüyorum , değerlendirmeleri yazacağım
    yeme sonrasi editi: öncelikle mekanda garsonlar tarafindan nedense sürekli adana verme eğilimi var , bir adananin 30 tl olmasi biraz abarti tadi ne olursa olsun . sanırım adanada israrli olmalari küşlemenin sinirli olması ve uretici rantinin daha yuksek olmasi.
    lezzet edit: kuzu sırt ve küşleme yedim , antepte ki halil ustanının küşlemesinin yakınından bile geçmiyor bence... kuzu sırt şiş sade, baharatsiz gercek et tadi almak isteyenler tercih edilebilir ama etin tadi beni pek tatmin etmedi , küşleme daha baharatli bir et ... ama dedigim gibi ben beklentim cok yuksek gidip onu bulamadigim icin boyle. yoksa ankara ortalamasinin cok cok ustunde
  • ümitköye de açılmıştır; ümitköy şubesi çukurambara göre daha iyi dizayn edilmiş olup, daha ferahtır.
    kimse yazmamış ancak burada yenilecek kebap; haşhaşlı kebaptır.
  • tavsiye uzerine cayyolu subesine bir kiz arkadasimla beraber gittim. birer porsiyon adan siparis ettik ve beklemeye koyulduk. buyuk bir canak icinde guzel bir salata geldi. yaninda bolca ezme, ne sicak ne soguk pismis sogan ve buz gibi bir lavas getirdiler. birer lokma aldik ve lavasin degistirilmesini rica ettim. garson suratsiz bir sekilde hic konusmadan masadan aldi gitti ve guya sicak bir lavas getirdi. canimiz sikilmasin diye soylenmedim, idare ettik, bu arada kebaplar geldi. buyuk bir ayakli, celik servis tabagi uzerinde iki adet kocaman kebap. tabagima yarisini aldim ve bir lokma aldim; sirf yag. kebap yiyenler diyecek ki "e kebap bu, herhalde yagli olacak". bu oyle boyle bir yag degil, bildigin direk kuyruk yagini sise dizmisler. et falan yok icinde, o kadar itici. yine de onyargili davranmadim, aldigim parcayi zorla da olsa yedim. bitirmeye yakin gozum ihtisamli servis tepsisinde duran kalan parcaya takildi ki inanin hic guzel gorunmuyordu, donuk, lezzetsiz yanmis bir yag kutlesi gibi gorunuyordu. yiyemedim haliyle. yanina soyledigim salgam suyuyla agzimdaki yag tadini zor attim. salata ve soguk lavas parcalariyla karnim doydu. masa temizlendi, caylar soylendi, garson tatli ister misiniz diye sordu. isteriz, neleriniz var diye sorduk. buyrun gostereyim dedi. billuriye hosumuza gitti ve bir porsiyon soyledik. fakat garson uyardi, tatlinin 15dk da hazir olacagini belirtti, tamam dedik. birakin 15dk yi masaya gelip oturmamizla tatlinin arkamizdan gelmesi bir oldu. yine buz gibi bir tatli, icinde donuk keci peyniri, mikrodalgada isitilmis hazir kunefeler gibi bir tat verdi, o an dondurulmus kunefeyi tercih ederdim. bu kadar yerine gore pahali ve kotu bir tatli yememistim. arkadasimin sohbeti ve hatri olmasa en basinda kalkip gidilesi bir mekandi, onun hatri icin dayandim o ana kadar ama bu kabusun bitmesi icin artik birazda ayip ederek hesabi soyledim daha fazla dayanamayarak.

amacim kimseyi kotulemek, kazancina mani olmak veya mekani sevenlere saygisizlik yapmak degil ama gercekten yazik gunah. hizmet sektorunde faaliyet gosteren bir isletmenin bu kadar ozensiz, bu kadar pahali ve bu kadar kotu hizmet vermesi kabul edilebilir bir durum degil.
  • ankara’da bir yıl kalmama rağmen gitmediğim kebapçı
  • peynirli billuriye isimli tatlısı mükemmel olan mekan.

o çok meşhur adana kebabının tuzu belirgin ama epey lezzetli. ben genelde az tuzlu yediğim için bana tuzlu gelmiş olması da muhtemel. yoksa ankara için çok başarılı bir adana kebap.

kuzu küşlemesi çok güzel. sadece bir tık daha fazla pişebilirdi, ağzıma nadiren de olsa kan tadı geldi ve bu beni biraz rahatsız etti. etin marinasyonu ve dinlenmiş yumuşacık bir et olması bu nadiren ağzıma gelen kötü hissi yok etmeye yetti.

ayranı sevemedim, çok yavandı. ortaya ikram olarak gelen salatanın porsiyonu büyüktü falan filan.

ama bunların hiçbirinden bahsedesim yok. o billuriye var ya, kesinlikle orgazmik bir lezzet olmuş. şerbet ve peynir miktarının aşırı orantılı oluşu, ağzınızda bıraktığı şeker tadının asla baymayacak düzeyde olması, inceliği, sıcaklığı, antep fıstığının mükemmelliği. of of of yani. kebapları siktir edin, ankara’da türevleri bulunur. ama o tatlıdan gidin ve yiyin derim. anlatırken bile ağzım sulanıyor. tadını düşünüp mutlu oluyorum, o derece.*
  • adanası ve küşlemesi lezzetli olan mekan. ancak fiyatlar görece pahalı kaçmış görünüyor.
  • adana kebabının lezzetinin güzel olması yanında servis tarzı çok iyi; bakır tepsiye maydanoz yatağı yapıp üstüne adanayı koyuyorlar; çerçeveye de köz patlıcan, biber. fazla çeşit yok menüde, develi gibi mesela. ama daha odaklı ve sakin lezzet arayanlar için iyi seçim. ankara'da misafirinizi rahatlıkla götürebileceğiniz bir mekân bence, gop şubesi.

antep fıstığı sevenlerin de "fıstıkzade" isimli tatlısını denemesi gerek. çok ince bir kadayıf üstüne silme fıstık var, krokan gibi düşünün. şerbeti de fazla değil, bu tür bir tatlıya "hafif" demek abes görünse de diyeceğim... *
  • adana kebabı mükemmel olan mekan. fiyatlar da çayyolu ayarında. ben beğendim
  • iceriye burada müslüm denen bir hıyar varmis diyerek girmek istedigim mekan..temiz dayak yerim kesin bende
  • gidip gördüğüm ve adanasını tattığım mekan. beklenti yüksek tutulmaz ise fena değil. dönüp dolaşıp geleceğimi sanmam. yedin mi? -yedim. o kadar.
hesabın var mı? giriş yap