15009 entry daha
  • çıkarcı yavşakların torunları tarafından sevilmeyen adamdır.

bugün mustafa kemal'i sevmediğini söyleyen insanların hemen hepsi konuyu dine getirir. gah içki içmesini eleştirir. gah namaz kılmamasını. gah kur'an-ı kerim'i türkçeleştirdi diye eleştirir veyahut isyanı bastırma şekli sebebi ile eleştirir ve sevmediğini söyler.

oysa işin özü öyle değll.

mustafa kemal birilerinin çıkarlarına dokunduğu için sevilmez. saraya yanlayan yavşaklar musluğun suyu kesilince düşmanlık beslemeye başlar mesela.
    iki tane rakamı yan yana toplayamayan sözde hocalar ekmek elden su gölden halkı sömürüp, dergahlarında rahat yaşarken bunu kaybedince düşmanlık besler.
    köylü fakir kalsın ben sömüreyim mantığındaki ağalar, o güne kadar el etek öptürdüğü köylünün kendisi ile eşit hatta daha üstün tutulduğunu görünce düşmanlık besler.
    üretim için uğraştığından, tekel olanların tekerine çomak soktuğundan kapitalist zihniyet kendisinden nefret eder.
    bu liste böyle uzaaar gider.

netekim kimin rantına, rüşvetine, çıkarına, ağalığına, beyliğine engel olmuş ise o nefret etmiştir kendisinden. bunu da dini bahane ederek kamufle etmişlerdir hep. bugün mustafa kemal'e saydıran neslin dedeleri bunlar.
    haaa bu dedelerin dedeleri ne yapıyordu der iseniz onu da söyleyeyim .
    azıcık yontmaya çalışınca, azıcık tekerlerine çomak sokmaya çalışınca ''çok yaşa'' diye bağırdığı padişaha gavur demişlerdi onlarda.

dini o gün de kamuflaj etmişlerdi.
    bugün de ediyorlar.
    yarın da edecekler...

son olarak diyeceğim şudur

(bkz: yaşa mustafa kemal paşa yaşa)
  • tam 90 yil once kurdugu burs programiyla amerika'da egitimimi tamamladim (ylsy ).
    amerika'daki 7 yilim boyunca onun egitime olan inanci ve turk kadinina olan guvenini hergun hissettim.
    kucuk bir anadolu sehrindeki gorevime baslamadan once, anitkabire gidip onu ziyaret etmek en buyuk dilegim.
14584 entry daha
hesabın var mı? giriş yap