7928 entry daha
  • kurtardigi ulke disindaki tum dunya ulkeleri tarafindan sevilen, saygi duyulan ve ozenilen devlet adamidir. adamin dibidir. ulke topraklarinda muslumanlarin yasamasini temin eden insandir. yobaz dusmani oldugundan pek sevilmez.

kendisini bu kutlu gunde minnetle aniyorum.
  • türkiye cumhuriyetinin kurucusu ve millet kurtarıcısı bir kahraman. avrupa'da kadınlara ilk seçme seçilme hakkını sen verdin. 1928'de kimsede yokken bu ülkeye uçak fabrikası açtın, eğitime önem verdin ve karma eğitimi sistemini getirerek kız ve erkek çocuklarını eğittin. bunu desteklemek için ise köy enstitülerini geliştirdin.

bu ülkeye şeker fabrikaları açtın, kamu iktisadi teşebbüslerini geliştirerek hazinenin tam takır boşluklarını para ile doldurdun ve ülkeyi 15 yılda inanılmaz bir refah düzeyine ulaştırdın.

1960'lı yıllarda 15 kuruş, 1 abd doları ederdi atam. çünkü o zaman bu ülkede üretim ve istihdam vardı, bu ülkenin saygınlığı had safhadaydı.

15 yıl gibi bir sürede bu ülkeyi ayağa kaldırarak, bitik bir ülkeyi yeniden canlandırdın, ölmüş bir hastayı hayata döndürerek 20'li yaşlarına geri getirdin.

işte atam, bu yüzden sen bu dünyada elon musk gibi bir deha'yı dahi ayağına getirtebilecek kadar büyük bir liderdin.

senin düşmanların şimdi kendilerini gizliyorlar, ama sana yaptıkları düşmanlıkları biz unutmadık, zamanı geldiğinde hatırlayacağız.

ruhun şad olsun, mekanın cennet olsun. yakıştığın yer gül kokulu cennet bahçeleridir. sen bir ümmetin namusunu yabancılardan koruyan biri olarak hak ettiğin yer en yüksek cennet bahçeleridir.
  • paşam sizi saygı ve minnetle anıyorum, türkiye cumhuriyetinin 100. yılında ilimin ışığında kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz ve cumhuriyetin ilelebet payidar olması için var gücümüzle üreteceğiz ve çalışkan olacağız.

karanlık her daim var olacaktır, fakat her karanlığın sonunda mutlaka bir ışık var olacaktır.
1766 entry daha
hesabın var mı? giriş yap