şükela:  tümü | bugün
 • the marmara daki çeçen eylemini gerçekleştiren insan.
 • ytü inşaat mühendisliği bölümü öğretim görevlisi.
 • yıldız inşaat mühendisliğinin en kral hocalarından biri
 • ulusoy turizm'in genel müdürü. sevgili insan, pratik çözüm üreticisi...
 • 07.07.2006 itibariyle (bkz: tofed) başkanı.
 • araştırmacı sıfatını kitaplarında kullandığı onlarca kaynakla gerçekten hak eden; okurken uğur mumcu'yu aklınıza getiren yazar.

  (bkz: sivil örümceğin ağında)
  (bkz: 58 gün) - (bkz: mustafa kemal ile filistin’den anayurdun dağlarına)
  (bkz: proje demokratiya)
  (bkz: meczup yaratmak)
  (bkz: savaşmadan yenilmek)
  (bkz: #18249832)
  yazılarına şu adresten ulaşılabiliyor:
  http://www.yarimada.net/…&itemid=125&layout=default

  "mustafa yıldırım
  1948 yılında denizli ili selcen köyü’nde doğdu. denizli lisesini 1965’te, odtü elektrik mühendisliği bölümü’nü 1971’de bitirdi. çeşitli kurum ve kuruluşlarda uzman, araştırma mühendisi ve yönetici olarak çalıştı. ulusal enerji sistemi ile ilgili makaleler yayınlayarak ulusal prog-ramın yok edilmesine karşı savaşım verdi. ‘küreselleşme’ ve ‘yerel tarih’ adı altında ulusal tarihin çarpıtılmasına karşı, yerinde araştırmalarla bağımsızlık savaşı’nın halk direnişini konu alan belge niteliğinde öyküler yazdı.
  mustafa kemal’in emriyle oluşturulan ve işgal bölgesindeki ulus dağı çevresinde direnen gerillanın savaşını anlatan ‘ulus dağı’na düşen ateş’ romanı ‘samim kocagöz 2002 edebiyat ödülü’ne uygun bulundu. kitabın 2.- 6. basımları udy tarafından yapıldı.
  ortadoğu’nun yeniden işgaline karşı uyanış sağlamak için, 1918 işgal saldırısının son dönemini ve ortadoğu tarihini araştırdı. türkiye’de ve dünyada konusunda bir ilk olan ’58 gün - mustafa kemal ile filis-tin’den anayurdun dağlarına’ adlı belgesel romanında, işgale ve tesli-miyete karşı direnişi, bağımsızlık için örgütlenişi yazdı. kitabın 2. - 3. basımları udy tarafından yapıldı.
  abd’nin “project democracy” operasyonunu konu alan araştırması, 2002 genel seçiminden 4 ay önce yayıncıya verildiyse de yayınlanmadı. bu araştırma, yayıncı engellerini aşarak, ancak 2004 baharında, project democracy - sivil örümceğin ağında adıyla yayınlanabildi. konusunda dünyada bir ilk olan kitabın genişletilmiş 6. ve sonraki basımları udy tarafından yapıldı.
  azerbaycan’da proje demokratiya ve said-i nursi’nin gerçek ya-şamını ve uydurmaları sergilediği meczup yaratmak kitapları 2006’da; yarı açık operasyonun türkiye iç-dış siyasetine yansımalarını değerlen-dirdiği savaşmadan yenilmek 1. ve 2. basımları 2007’de yayınlandı. yazarın o eski şarkı adlı kitabındaki şiirlerden bir bölümünün fransızca çevrileri genese (nancy) dergisinde yer aldı.
  yazarın “ortadoğu’da büyük işgal ve mustafa kemal’in direnişi’ başlıklı konferansı, uğur mumcu araştırmacı gazetecilik vakfı’nın ‘18.30 söyleşileri-4’ kitabında yayınlandı.
  mustafa yıldırım, van-şark yıldızı, ordu–gerçek, yeni giresun, çağdaş marmaris, muğla–devrim, aydın-mercek, orhangazi–tuna, çağ-daş burdur, adana–söz, denizli-hizmet, antalya–gerçek, bodrum-yarımada, bolu-olay ve kıbrıs-volkan gazetelerinde haftalık makaleler yayınlayarak ve konferanslar vererek bağımsızlık savaşımını sürdürmektedir. "
  ___
  http://www.boluolay.com/author_detail.php?id=70
 • kartal anadolu lisesi almanca hocaları içinde en samimi olanıdır.
  sizlere derste yaşadığım tamamı gerçek bir olayı aktarmak isterim.olay şöyle;

  serra arkadaşım ders sırasında ikide bir ufak aynasına bakıp dersle ilgilenmemektedir.hocamız kendisini bir kaç defa uyarmasına rağmen 'tamam' hocam diye geciştirip tekrar aynaya bakmasına dayanmayan hoca,aynayı elinden alır ve şu cümleyi kurar; ''bir elinde ayna bir elinde cımbız,umrundamı ki ekonomik kriz''..bu cümle okulda bir hafta dilden dile dolaştı ve epey güldürdü.daha bitmedi sonra hocamızın bombaları.biz hazırlık olduğumuz için bize her dersin sonunda nasihat verirdi.özellikle kızlara lise sonlardan uzak durmalarını tembihledi.nedenini soran kızlara ise ''onlar size piliç gözyle bakıyor yavrım''...biz erkeklere de ''yavrım jöle sürmeyin içinde domuz yağı vardır'
 • istanbul meteoroloji bölge müdürüdür hali hazırda,
  kar geliyor, sel geliyor, yağacak esecek diyen insan,
  birkaç yıl öncesine göre büyük mevkilerin adamı olmuştur.
 • bu isim soyisim kombinasyonuna sahip 3 arkadaşım var (tabi bundan size ne ) onlarda gördüğüm özellikler :

  -kesinlikle sözünün eridir.
  -efendi kelimesi bu çocuklar için biçilmiş kaftandır.
  -efendi olduklarındanmıdır bilmem yabancı ortamlarda çok konuşmazlar.
  -hepsinde cüssesinden beklenmeyen bir güç vardır.( buzdolabı sırtlayan , hasta sırtalayan , tuğla sırtlayanını gördüm illa sırtlayacaklar )
  -hepsiyle muhabbet adam gibidir geyik bile argosuzdur.

  ama içlerinden biri kardeşimdir , iş arayıp çile çekip kralını bulan , forvet olup gol atmayan , iyi kötü her anımda yanımda olan fakat ben bilimum kızlar nediyle onu sattığım da ise hiç kırılmayan gücenmeyen ( bu diğer mıstıklar içinde geçerli ) , ılıca plajının tadı olan can dosttur.
 • türk cumhuriyetleri birliği koordinasyon merkezi yetkilisi olan mustafa yıldırım, 2010 yılındaki kırgızistan olayları ardından "kırgızistan'a insani yardım" adı altında birçok kaynak toplayıp, bunların kırgızistanda çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu kişilere ulaşmasını sağlamıştır.
  kendisine bir an önce şifa dilediğim güzel insan.
  yüreği kocaman yaşlı adam...
  öyle ki yüreğinin ağırlığından iki büklüm yürüyen adam..