• elvis presley'nin memleketi olan eyaletin bir şehri. kentte bol miktarda elvis heykeli görmek mümkün. tabi onun siluetiyle süslü hediyelik eşyalar da... mormonların sık görüldüğü bir yer. otellerde bile incil'in yanı sıra "the hand book of mormon" çekmecelerde yerini alıyor.
  • jack daniels fabrikasi burada degil, buraya neredeyse 2 saat mesafede olan lynchburg kasabasindadir.
  • gibson gitarlarinin uretiminin yapildigi kutsal sehir.
  • nashville, tennessee diye söylendiğinde sanırım en ama en karizmatik şehir/eyalet kombinasyonu oluyor ismi.
  • (bkz: rvp100)*
  • 2012 itibarıyla 18incisi düzenlenen gezici festivalde gösterilen robert altman filmi.
    tuncel kurtiz'in bir daha bir daha izlediği filmler arasındaymış. meraktan bilet alıp izlemeyi denedim. anladım ki tuncel kurtiz çok sabırlı bir adammış. film başladıktan sonra uzunca bir süre dayandıktan sonra son 45 dakikada kendimi salondan dışarı atmak durumunda kaldım. filmin bir yerinde resmen 15 dakika falan durmadan country dinledik. ki aralarda kısa süreli çalınan countryleri hiç saymıyorum.
    neyse bana çok fena bir festival deneyimi yaşatan film oldu. ama filmin başında tuncel kurtiz'in konuşmasında "benim için robert altman fellini'yle birdir" demesinden başıma ne geleceğini anlamalıydım. ahmaklık işte.
  • instagram ve bu tip birkaç uygulamada yer alan bir efekt.
  • çevre düzenlemesiyle beni kendisine hayran bırakmış şehir. ayrıca kampüsü türkiyedeki üniversitelerin birçoğu ile kıyaslanamayacak kadar güzel olan belmont üniversitesine de ev sahipliği yapmaktadır. yolunuz düşerse broadwaydaki mekanlara mutlaka gidin. country müziğe doyacaksınız. şehirde genellikle zengin hristiyanlar bulunuyor. zencilere çok fazla rastlamıyorsunuz ve rastladıklarınızda genellikle sizden sigara istiyorlar. çevre düzenlemesi mükemmel. insan buradan ayrılmak istemiyor. kurallara oldukça fazla bağlılar. özellikle trafik kurallarına. opry mills outlete de bir uğramanızı tavsiye ederim.türkiyede de bulunan birçok markanın ürünleri, türkiyeye nazaran çok daha uygun fiyatlarla satılıyor. taksicilere, özellikle somalili olanlara dikkat edin, kazıklamak için ellerinden geleni yapıyorlar. bunun dışında nashvillenin insanıyla sorun yaşamanız zordur. hepsi çok güler yüzlü ve yardım severler. sanırım bu biraz da müziğin getirdiği bir şey. buraya uğramadan önce şehir hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız geldiğinizde sizi fazlasıyla tatmin edecektir. aslında tam da yaşanacak şehir dedirtiyor insana. çevre şehirlere de uğramayı ihmal etmeyin chattanooga ya mesela.
  • sigaranin amerika'nin baska yerlerine kiyasla daha ucuza satildigi yer. bir de tahtadan partenon'un birebir kopyasini yapmislar (bkz: melih gokcek was here). ve tabi vanderbilt universitesi de burada. baska bir ozelligini gormedim. -yav bir de country music'in baskentiymis ama country music sarkilarinin hepsi bana ayni gibi geliyor, baskenti olmus olmamis cok bir fark yaratmiyor benim icin.-

-partenon'a yakindan baktim. betondan yapmislar. ilk yapilan versiyon (19. yuzyil sonunda) tahta ve sivaymis. sonra onu yikip gercege daha yakinini yapmislar.
hesabın var mı? giriş yap