şükela:  tümü | bugün
 • uzun süre barıs manconun alla beni pulla beni şarkısında eşlik ettiğini sandığım ama yanıldığım şarkıcı.
 • barış manço'nun adına şarkı yazdığı nadir insanlardan biridir. nazo gelin isimli bu şarkı deforme edilerek başka kişilere hitaben de söylenebilir..
 • 1976 yılında yayınlanan bir röportajı:

  bundan 3 yıl önce ayhan işık’la “yirmi yıl sonra” , geçen yılda ali poyrazoğlu’yla “kazım’a ne lazım” adlı filmlerde oynayan nazan şoray , her geçen gün sinemadan bir parça daha kopuyor.tam on bir aydır film yapmayan , kolay kolayda yapmayacağını söyleyen nazan şoray, müzik çalışmalarını ilerletip , 1976 yılında ilk plağını yapmak amacında.

  “oynarım ama ablam yönetirse...”

  nazan şoray sinemaya 1968-69 sezonunda başlamış ve ilk olarak “ cesur yabancı” adlı filmde oynamıştı.ilk başrolü bu ama , ilk filmi bu değil..nazan bundan önce de 3 filmde rol almış, daha doğrusu gözükmüş.henüz bir ilkokul öğrencisiyken bazen ablasıyla birlikte film setine gidermiş.”çalıkuşu” “hatırla sevgilim” ve “ümitler kırılınca” adlı üç filmde o da gözükmüş.örneğin “çalıkuşu”nda öğrencilerden biri olmuş; “hatırla sevgilim”’de türkan şoray’ın sevdiği 3-4 çocuk arasına katılmış.”ümitler kırılınca” da yine benzer bir rolde kamera karşısına geçip , beyaz perde de gözükmüş.

  - “sinema ile çok eskiye dayanan bir ilişkiniz var...uzun süre bir işi ön planda tuttunuz.şimdi tamamen uzaklaştığınızı söylüyorsunuz.ileride , ablanızla bir filmde oynamanız teklif edilirse ne yaparsınız ?

  - “bizi yakından tanıyanlar bilirler” diyor nazan şoray biz ablamla karşı karşıya gelince gülmeden duramayız.onun için kamera karşısına geldiğimizde de ciddi durabileceğimizi hiç sanmıyorum.ama ablamın bir de yönetmenliği var...bir yönetmenliği var....bir yönetmen olarak çok sevdiğim , çok güvendiğim ablamın yönetiminde bir filmde seve seve oynarım.zaten bunu o da istiyor”

  sinemada bir şoray müzikte bir şoray

  - “sinemayı hiç sevmiyorum artık.benim için şimdi varsa da, yoksa da müzik.inşallah , bu yıl içinde ilk plağımı da doldurup , müzik dünyasındaki yerimi iyice belirlemek istiyorum.yapacağım plak bana beklediğimi verdiği takdirde , sinema benim için hayal olur.nasılsa sinema dünyasında bir şoray var .bir ikincisinin olmasına gerek görmüyorum.amacım, müzik dünyasında da bir şoray’ın var olduğunu kanıtlamak .bütün çalışmalarım bunun için.
 • turan cevikle ayrildiktan sonra basin kanaliyla yasanan bir tartismada eski sevgilisi icin "o kokaini biraz az ceksin" diye bir ithamda, iftirada ya da dolayli ihbarda bulunarak yanit vermistirdi
 • hic bir is yapmadigi halde hayatini nasil kazandigini merak ettigim unlulerden biri.
 • 2000 öncesi osmanbey'de tekstil işindeydi. hala yapıyor mu bilemem.
 • ablasi kadar etkileyicidir. yillara meydan okumus efenm. http://www.burcincobanoglu.com/nazan-soray
 • an itibariyle disko kralında arz-ı endam etmektedir.yeni albüm çıkarmış,merakla bekliyoruz.
 • az önce disko kralında murat dalkılıça lüzumsuz bir alınganlık atarı yapmış kişi. ne asaleti kaldı ne bi şey.

hesabın var mı? giriş yap