• negatif insan patronunuz ise yapmayın. açlık daha zor, gaza gelmeyin.
  • bunu uygulayarak hayatımda hiç insanın kalmadığı seviyeye ulaştım akrabalarımı da letgo'da satışa çıkardım ilgilenenler yeşillendirebilir
  • bu insanları hayatımızdan çıkarırsak ya sıfırdan başka bir şehirde yeni bir hayata başlamamız lazım ya da başka bir ülkede.onun da garantisi yok mantıken.sorunlardan kaçarak sorunları yok edemeyiz ancak erteleyebiliriz.işin ucu maddiyata dayanır kusura bakmasın kimse fakir ama pozitif insan görebilir misin? evet görüyoruz belki malum videolarda onlar da zaten bizim pozitifliğimizi götürüyor yani iki ucu boklu değnek biraz ...
  • sorun; negatif insanların sizi hayatından çıkarmaması.
    bildiğiniz gibi ruh emiciler kaynağı tüketmeden ortamdan uzaklaşmazlar.
  • başta doğru gibi görünse de, bu kısa süreli bir çözümdür.

çünkü siz onları hayatınızdan çıkarsanız bile, onlar başka suretlerde hayatınıza tekrar girerler.
    bütün akbaba akrabalarını silersin ama bu kez aynı cinsler komşu olarak, iş arkadaşı olarak karşına çıkar.

çünkü alman gereken dersi alacaksın.

asıl yapman gereken, kendini duygusal olarak güçlendirmektir.
    öyle güçlü bir iç dünyan olacak ki, kim gelirse gelsin, kim ne yaparsa yapsın, zen bahçesinde gibi dingin kalmayı başaracaksın.

hayatta imtihandan kaçış yoktur.
  • seligman'ın öğrenilmiş iyimserlik kitabındaydı diye hatırlıyorum, pesimist insanların çok daha kolay hastalandığı yahut çok daha erken öldüğü hakkında bir bilgi vardı. bunun biraz da çekim yasası ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

(bkz: çekim yasası)
  • tereddüt bile etmeden hem de...
    bugünden yarına yasam garantimizyok
    bi de elem keder hiç çekemem
  • maalesef çıkaramiyorum. ömrüm tukeniyor.
  • hayattan çıkarılamayacak kadar yakın ve kıymetli öyle negatif insanlar vardır ki elinden tutulmasa, destek olunmasa, anlamaya çalışılmazsa keçileri kaçırmaya devam edecek, hatta belki de cesareti arttığında bir anlık refleks ya da planlı bir şekilde canına kıyabilecek.

gün gelir o negatif kişi ben olabilirim kaygısı ile değil, salt sevgi ile bağlanılan kişiler ne kadar pesimist olurlarsa olsunlar, benim parçamdır. dolayısı ile benim için mümkün olamayacak önermedir.

belki de negatif "diye diye" ötelenen insanlar öncelikle kendi hayatlarını kendilerine zindan ediyorlar, bu durumu kurdukları aile bireylerine sirayet ettirebiliyorlar ya da en kötüsü imkan bulduklarında milyonların burunlarından getirip tarihte örnek vakıa haline gelebiliyorlar.

edit: imla.
hesabın var mı? giriş yap