• iskandinav ulkelerinde ve en yogun olarak danimarkada hizmet veren supermarket zinciri. muadillerine gore oldukca ucuzdur ancak her cesit ve kalitede urun bulmak zordur. ozellikle kopenhag gibi fahis fiyatli bolgelerde cok talep gorur.
  • ucuz olduğu kadar dağınıktır da bu marketlerin içerileri. reyon görevlileri görevlerini yerine getirmemekle yükümlüdürler. kasiyerleri ise çok sık görüldüğü üzere hem okuyan hem çalışan cinstendir.
  • türkiye'deki şok'un, iskandinav ülkelerindeki hallice versiyonu.
    reyonların yerini zırt pırt değiştirmesi, çorap reyonundan salatalık, dondurulmuş gıda reyonundan muz, bira reyonundan süt, kurabiye reyonundan balık çıkartabilmesi ile ünlüdür. dağınıktır. burada alışveriş yapmak nevigasyon cihazı gerektirir. ama ucuzdur, severiz.
  • asena'nın yaptığı reklamı yüzünden hiç denememeyi tercih edeceğim icecek markası
  • nar suyu ve üzüm suyu çeşitleriyle insanın tadını damağından alabilen içecek markası.
    (bkz: ne dedim ben)
  • kızıklı gıda tarafından üretilen meyve nektarı.

laida adında da bir kardeşi* vardır.
  • yüzde yüz üzüm suyu ve elma suyu içtiğim en güzel meyva suları olan marka. bir an önce yüzde yüz portakal suyu da üretmelerini de umuyorum. ama vişne, portakal ve karışık meyva nektarları diger firmalardan çok da farklı değil.
  • bu markanın nar suyu daha çok kuşburnu suyuna benzemektedir. nar suyu yazan kutularında nar suyu olup olmadığından emin değilim. ama içindeki meyve suyu kötü mü, hayır kesinlikle değil. kuşburnu suyu deseler hiç sorun olmayacak, bir de takdir edilecekler. ama nar suyu deyince akıllarda soru işareti oluşuyor.
  • nar suyu, kuşburnu suyu + üzüm pekmezine benzeyen firma. yine de güzel.
  • almanya'da da şubeleri bulunan market zinciri.

http://www.netto-online.de/
hesabın var mı? giriş yap