aynı isimdeki diğer başlıklar:
  • benzer senaryoları içerisinde belki de en başarısız olan, iki aksiyon bir aşk 3 fbi ajanı mantiği ile kurgulanmış bir film. başarılı mı? orası kişiye göre değişir ama benim kanaatim yakın kurgular arasında görülen filmlerin en kötüsü , insan bir kaç orjinal efekt falan bekliyor ama yok.
  • alternatif kız tavlama taktikleri arasında en iyisinin "kız için dayak yemek" olduğunu gösteren film*.
  • sonunu tahmin etmenin çok kolay olduğu bu yüzdende sıçan film.
  • filmin sakin havası beğenimi kazandı zira böyle bir konuda hollywood insanın kafasını kazana çevirecek çokça filme imza atmıştı. filmin sonunda ise yani bu muymuş filmin espirisi dedim.
  • hayatımda izlediğim en berbat sorgu sahnesine sahip, ömrümden 1.5 saate yakın bir zaman dilimi çalan film. julianne kızımız şu filmdeki sorgu performansıyla lise müsameresinde rol kapamaz benden. nicolas cage desen.. neyse lan çocukken izlediğimde içimi ısıtan sevgi dolu the family man'in hatırına en azından bu entrylik kötü söz söylemek istemiyorum. ama günün birinde karşıma falan çıkarsa "neden be abi?" diye sorarım. yani bu kadar iyi bi oyuncunun böyle berbat filmlerde kendini harcatması için ya mazoşist ya da borç batağında falan olması lazım.

film bitimi facebooku açıp filmin hayran sayfasına girerek filmi beğenen arkadaşlarımı facebooktan sildim. öyle tiksindim öyle nefret ettim. izlemeyin, izletmeyin, izlenen ortamda bulunmayın.
  • hani ikincisi çekilse belki birinci film daha anlamlı olurdu. tamam güzel film izlerken şu an acaba hangi zamandayız diyorsun da sonu öyle bir bitiyor ki ikincisi çıksa da sonunda ne olacak, adam kız olayda olmadan iki dakikan sonrasını göremiyor nasıl çözecek şimdi sorunu, fbi ajanına nasıl derdini anlatacak, yardım edecek ya da rus ajanlarından nasıl kurtulacak diyor.
  • berbat bir nicholas cage filmidir.

daha önce bir dünya "geleceği önceden gören insan" konulu film çekildi zaten. bu film yeni bir şey sunmadığı gibi kötü bir senaryoya da sahip.

direkizle.net diye bi sitede izleyicilerin %90 'ından fazlası bu filmi "çok iyi" olarak oylamış. milletin beğeni düzeyi düşmüş arkadaş...
  • mantık hatalarıyla dolu, 2007 yapımı, nicholas cage'in başrolünde oynadığı kötü film.

pis doğu avrupalı teröristler rusya'dan nükleer bomba çalıp amerika'ya sokarlar ve polis bombanın yerini bulmak için iki dakika ilerisini görebilen bir hokkabazdan (n. cage) yardım ister.

mantık hatalarıyla dolu bir yaklaşık 90 dakikalık bölüm izledikten sonra o rezil finali gelir filmin.

--- spoiler ---

--- spoiler ---

meğersem herşey (filmin yaklaşık 40 dakikası) rüyaymış.

cage'in karakteri geleceği rüyasında görmüştür ve uyandığında doğru şeyi yapar, yani polisle işbirliğine razı olur.

--- spoiler ---

--- spoiler ---

son olarak: aslında vasatın üstü bir çerezlik film çıkarabilecek bir ana hikayesi varken zorlama bir senaryo ve rezil final ile "kötü olmak için çabalamış" bir film.
  • olmamış bir nicholas cage filmi daha. her "geleceği görme" filmi gibi mantık hataları barındırıyor; ama hepsinden önemlisi hiçbir şey anlatmıyor. yani sonuçta her şeye tamam diyorsunuz, adamın gelceği görebileceğini varsayıyorsunuz da senaryo boş. film bitiyor "ee noldu şimdi" diyorsunuz.
  • nicholas cage'in yakin gelecegi goren bir adami canlandirdigi bilm kurgu filmi. eger yakin gelecegi gorseydiniz ve zamana hukmetseydiniz daha onceden yazilmis kader patikalarini *degistirebilir miydiniz? bu acidan what if filmi. what if tarzi filmleri sevdigim icin son sahneye kadar takip ettim. son dakikalarda bir ters kose golu geldi. o yuzden filmi sevdim. eger bilim kurgu ve su soyle soyle olsaydi ne ne olurdu tarzi filmleri seviyorsaniz seyretmeniz gereken filmlerden.

filmin fragmanini buradan seyredebilirsiniz.

--- spoiler ---

gelecek hakkinda bilmeniz gereken ince bir ayrinti: ister hayalle, ister yasayarak, ister gorerek, ister hissederek, gelecege baktigimiz her seferde onu degistiririz. cunku onu gormussunuzdur ve bu da her seyi degistirir. gelecekle ilgili dusunce ve his gelecek patikalarinizi olusturur.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap